محمد شریفی نوجوان بوشهری در گفتگو با سایت فیفا:جام جهانی سکوی پرتاب من است

شناسه خبر: 1108
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1396
به گزارش فوتبال بوشهر به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال از ۱۴ مهرماه تا ۶ آبان ماه در هند برگزار می شود و ملی پوشان نوجوان کشورمان با تیم های گینه، آلمان و کاستاریکا همگروه هستند. در همین راستا سایت فدراسیون جهانی فوتبال گفتگوی مفصلی را با محمد شریفی ، بازیکن تیم ملی زیر ۱۷ سال به شرح زیر انجام داد:
-محمد، شما سال گذشته جوان ترین و مؤثرترین بازیکن در لیگ حرفه ای خلیج فارس شده اید. وقتی به عنوان بازیکن جایگزین در بازی مقابل باشگاه مشهد وارد میدان بازی شدید، چه احساسی داشتید؟
برای هر بازیکنی، اولین تجربه در تیم بزرگسالان خیلی لذت بخش است. هیچ وقت آن روز را فراموش نمی کنم. من خیلی خوشحال بودم که در ۱۶ سالگی مربی به من اعتماد کرد تا بتوانم اولین بازی حرفه ای خود را در باشگاه ارائه دهم.
وقتی در کودکی فوتبال بازی می کردید انتظار چنین دستاوردی را داشتید؟
در واقع در کودکی هدفمندانه فوتبال بازی می کردم. مربیان و مشاوران من در رسیدن به اهدافم کمکم کردند. اهدافم همیشه در ذهنم بودند اما در واقع باید خیلی سخت تلاش کنم تا به موفقیتهای بزرگی برسم.
-این تنها دستاورد شما نیست. شما جوان ترین بازیکنی بودید که در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا درخشیدید. این آمار چقدر برای شما مهم است؟
به نظرم اینکه جوان ترین بازیکنی باشید که در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا می درخشید، بسیار لذت بخش است اما ثبات و پیشرفت من در فوتبال و داشتن تکنیک خوب با ارزشتر از این سوابق است. توجهی به این القاب نمی کنم.
-چه خاطراتی از مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال فوتبال آسیا در هند دارید؟
خاطرات خیلی خوبی دارم. با اجرا و بازی های تماشایی به مقام نایب قهرمانی آسیا دست یافتیم و موفق به صعود به جام جهانی شدیم. من توانستم عملکرد مناسبی از خود در این رقابت ها به نمایش بگذارم.
-در مهرماه برای جام جهانی زیر ۱۷ سال فیفا به هند بر می گردید. از چه لحاظ این کشور و شهر ماراگا را دوست دارید؟ 
به عقیده من و دیگر بازیکنان تیم ملی، هند و شهر گوآ خیلی دوست داشتنی است چون در آنجا توانستیم به جام جهانی صعود کنیم. از طرف دیگر از اینکه به عنوان نماینده آسیا در یک کشور آسیایی بازی کنیم از همین بابت خیلی خوشحال هستیم.
-در مرحله گروهی در جام جهانی، در همان ورزشگاهی بازی می کنید که سال گذشته در مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا بازی کرده بودید. به نظر شما بازی در این شهر و ورزشگاه یک بار دیگر باعث خوش شانسی تیم ایران می شود؟
احساس خیلی خوبی است که به همان استادیومی برگردید که در گذشته در آن بازی کرده بودید، معتقدم در  درجه اول ما باید به توانایی تیم اتکا کنیم نه به شانس، ولی امیدوارم که این ورزشگاه ما را یکبار دیگر خوشحال کند.
-از آنجایی که شما در بازی با هند دو ضربه  پنالتی را به ثمر رساندی به نظر می رسد که در ضربات پنالتی تخصص داشته باشید. همچنین در بازی با کره شمالی و عراق هم توانستی ضربات پنالتی ات را با موفقیت تبدیل به گل کنی. رمز موفقیت ات در چیست؟
تمرین و اعتماد به نفس بالا و از همه مهم تر اعتماد مربیان به من است.
-آیا در تمرینات، زیاد بر روی ضربات پنالتی تمرین می کنی؟ آیا الگویی هم داری که در زدن ضربه های پنالتی موفق باشد؟ 
بله، الگوی من در زدن این ضربه ها استیون جرارد است. من ویدئوی پنالتی های او را زیاد نگاه می کنم.
-به نظرت اعتماد به نفس لازم را برای این داری که در مهر ماه آینده و در جام جهانی یک ضربه  پنالتی را به ثمر برسانی؟ 
بله، البته با تشخیص و اعتماد کادر فنی سعی می کنم این اعتماد به نفس را داشته باشم.
جام جهانی زیر ۱۶ سال فیفا ستاره های بزرگی هم چون تونی کروس، سث فابرگاس، جیمز رودریگز و نیمار تولید کرده است. شما چقدر برای دیده شدن در جام جهانی ۲۰۱۷ اشتیاق دارید؟
اولویت من این است که در تیم موفق باشم و به مراحل بالاتر بروم البته اگر این بازی ها برای من و دیگر بازیکنان سکوی پرتابی به سمت موفقیت و  رسیدن به تیم های خوب اروپایی شود، بسیار عالی خواهد بود.

نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.