شلیک با توپ پلاستیکی به پنجره خوشبختی/من پائولو دیبالا هستم، ۱۰ ساله از ایران

شناسه خبر: 14005
تاریخ انتشار: 11 آبان 1397

یک کودک ده ساله ایرانی با ویدیویی تماشایی در دنیا شهرت پیدا کرده و بازیکن مورد علاقه او هم از کیلومترها دورتر ابراز تمایل کرده که این طرفدار مستعد خود را ببیند.

 

دو روز پیش بود که صفحه ۴۳۳، یکی از صفحات مجازی مشهور در دنیا که به انتشار ویدیوهای جذاب و خاص فوتبالی می پردازد، یک ویدیو از کودکی ایرانی منتشر و او را حسابی در دنیا معروف کرد. در این ویدیو کودک ایرانی که لباس شماره ۱۰ یوونتوس و پائولو دیبالا را به تن دارد، به توپ پلاستیکی آبی رنگ ضربه ای می زند و آن را از داخل یک پنجره کوچک عبور می دهد. دقیقا شبیه به چالش هایی که مطرح ترین بازیکنان اروپایی انجام می دهند و توپ را از فواصل مختلفی به هدف های عجیب و عمدتا کوچک می زنند.

 

در ویدیوی مذکور پسر بچه بعد از اینکه توپ را به هدف می زند، به سمت دوربین برمی گردد و خوشحالی مشهور پائولو دیبالا (دیبالا ماسک) را انجام می دهد. سوژه صفحه ۴۳۳ هم برای انتشار این ویدیو همین علاقه پسر ایرانی به دیبالا و ضربه دقیق او بوده است. در ذیل این فیلم، اکانت رسمی دیبالا هم منشن شده است تا این ستاره بتواند یکی از دورترین و کم سن ترین طرفدارانش را ببیند.

 

 

این کلیپ که توجه های زیادی را به خود جلب کرده بود، با نظرات جالب توجهی همراه شد. عده ای می گفتند خود دیبالا نمی تواند این توپ را به آن پنجره کوچک بفرستد و برخی ضربه پسر بچه ایرانی را بهتر از ضربات دیوید بکام می دانستند.

 

سرانجام اتفاقی که انتظارش می رفت، رخ داد. دیبالا فیلم را دید، لایک کرد و ساعاتی پیش در اینستاگرام شخصی اش آن را منتشر کرد و از دنبال کننده هایش خواست که در صورت آشنایی با این کودک، او را معرفی کنند.

 

اما این ویدیو چطور گرفته شد و آن کودک که بود؟

 

امیرمحمد علامه، پسربچه ۱۰ ساله اهل دهدشت، همین کودک مستعدی است که ضربه استثنایی را به توپ نوستالژیک ایرانی ها زد و الگویش یعنی پائولو دیبالا را فرسنگ ها آنطرف تر به وجد آورد. او متولد دی ماه سال ۱۳۸۸ است و فوتبال را در همان شهر دهدشت پیگیری می کند.

 

در همین راستا گفت و گویی با این کودک انجام دادیم که خواندن آن خالی از لطف نیست:

 

چه کردی امیرمحمد؟ با یک ویدیو حسابی معروف شدی. ماجرا چه بود؟

 

راستش صفحه اینستاگرام من توسط پسرخاله ام اداره می شود. یک روز یکی از صفحه های اینستاگرامی شهر دهدشت یک چالش درست کرد و ما هم دوست داشتیم در آن شرکت کنیم. پیشنهاد درست کردن فیلم و شرکت در چالش را پسرخاله ام داد. او با توپ دولایه سراغم آمد و در روستا فکر می کردیم که چطور برای چالش فیلم تهیه کنیم که برنده شویم.

 

خب. چه شد که تصمیم گرفتی به سمت پنجره شوت بزنی؟

 

این هم ایده پسرخاله ام بود. او گفت اگر بتوانی از دور به ان پنجره توپ را بفرستی، فیلم خوب و جذابی می شود. من هم گفتم امتحان می کنم. ۴ بار ضربه ام به هدف نخورد اما دفعه پنجم توپ وارد پنجره شد. بعد از آن هم به خاطر علاقه ای که به دیبالا داشتم، به سبک او خوشحالی کردم.

 

متوجه شدی که شوت به یک پنجره تو را اینقدر معروف کرده؟

 

بله، این ویدیو فقط در صفحه خودم و یک صفحه دیگر قرار داشت که زیاد هم دنبال کننده نداشت. واقعا نمی دانم چطور شد که صفحه پربازدید و معروف ۴۳۳ آن را دید و پیدا کرد.

 

پائولو دیبالا هم ویدیو را دید و حالا به دنبال تو می گردد

 

بله واقعا شوکه شدم. بی نهایت از این اتفاق خوشحال هستم و اصلا نمی دانم چطور باید شادی ام را ابراز کنم.

 

 

چطور شد که اصلا اینقدر وارد مسائل فوتبالی شدی؟

 

خب از کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشتم. پدرم هم فوتبالی بود. ضمن اینکه پسرخاله ام مهرشاد، خیلی به من کمک کرد.

 

از چه سالی فوتبال را شروع کردی؟

 

۷ سالم بود که مرا به مدرسه فوتبال استقلال دهدشت بردند و از آنجا شروع کردم.

 

 

پرسپولیسی هستی یا استقلالی؟

 

هیچکدام. طرفدار تیم خاصی در ایران نیستم.

 

چه شد که به دیبالا علاقه مند شدی؟

 

من بازیکن چپ پا هستم و لباس دیبالا را داشته ام. خیلی ها هم وقتی بازی ام را می دیدند، می گفتند شبیه او هستی. به همین دلیل به دیبالا علاقه مند شدم.

 

حالا که فوتبال بازی می کنی، درس را رها کردی؟

 

نه. درس را ادامه می دهم و اتفاقا درسم هم خیلی خوب است.

 

دیبالا را تنهایی دوست داری یا طرفدار یوونتوس هم هستی؟

 

نه دیبالا  را دوست دارم. طرفدار بارسلونا هم هستم.

 

 

اگر دیبالا قرار باشد چیزی برای تو بفرستد، دوست داری چه هدیه ای باشد؟

 

قطعا دوست دارم پیراهن او را داشته باشم. این یک هدیه بسیار عالی است

 

منبع:ورزش سه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.