منصوریان سرمربی ذوب آهن:به پارس بابت پیروزی و این شیوه دفاعی تبریک می گویم

شناسه خبر: 14722
تاریخ انتشار: 03 آذر 1397

 

پس از اتمام بازی او در کنفرانس مطبوعاتی با حوصله همیشگی پاسخگوی خبرنگاران بود.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن پس از شکست یک بر صفر برابر پارس جنوبی در اولین تجربه خود بر روی نیمکت این تیم اصفهانی گفت: « به مهدی  تارتار بابت این پیروزی و شیوه خوب دفاعی تبریک می گویم.  مهم نیست که گلشان از روی نقاطه پنالتی به ثمر  رسیده باشد  چون در لیگ ما نحوه گل زدن مهم نیست و تنها گلزنی مهم است. آن‌ها یک گل زده‌اند و برنده شدند و به حریف تبریک می‌گویم.»

 

وی در خصوص روند بازی گفت:« تیم من باید از لحاظ روحی و روانی تقویت شود و آنچه مسلم است  تیم فشار زیادی را تحمل می کند که در نیمه اول کاملا مشهود بود. همچنین باید بگویم بار سنگینی روی دوش تک تک بازیکنان من قرار دارد که باید با نفس عمیق و یک فریاد این فشار را از روی خود برداریم. »

علیرضا منصوریان  در ادامه گفت:«من باید تیم را از فشار خارج کنم. ما برای خروج از فشار باید مسیر خود و هوادار را یکی کنیم.  درتیم های من وقتی می بریم همه می‌بریم و وقتی می‌بازیم همه می‌بازیم نه این که امروز فقط منصوریان را بازنده قلمداد کنیم. با این موجودی باید تا نیم ‌فصل نقاط ضعف خود را پوشش دهیم و تجربه ذوب‌آهن می‌تواند نقاط ضعف را به ما بشناساند.»

 

سرمربی ذوب‌آهن درباره بازی‌های بعدی ذوب‌آهن خصوصا  در دیدار مقابل پرسپولیس گفت:« ما نباید تمرکز خود را روی تیم‌های بالایی یا پایینی بگذاریم. شرایط ما به گونه‌ای است که باید در همه بازی‌ها برنده باشیم. اهمیت دیدار با فولاد همانند بازی با پرسپولیس است. ما مثل دانش آموزی هستیم که خرداد را از دست داده و تنها فرصت در شهریور دارد. ما باید در تمرینات خوب عمل کنیم. من فوتبالی یاد گرفته‌ام که با ۵۰ درصد از بازیکنان اما با همدلی کامل می‌شود موفق بود. ذوب‌آهن تیم متحدی داشته و این اتحاد تجربه اتفاقات سخت مثل امروز را نداشته‌اند. این اتفاقات روحیه تیم را به هم زده و ضریب اشتباه بازیکنان بزرگ بالا رفته است. وقتی در بین دو نیمه به آن‌ها تشر می‌زنند، عملکردشان در نیمه بعدی بهتر می‌شود. باید با بازیکنان بیشتر صحبت کرد تا از زمین سربلند بیرون بیایند.»

 

وی  در خصوص بازی های پلی اف جام باشگاه های آسیا اضافه کرد:« دو پلی‌اف سنگین داریم که یکی از آن‌ها برابر الغرافه است. هر دو بازی پلی‌آف ما مثل صخره هستند که باید از پیش رو برداریم. اگر بتوانیم از پلی‌آف‌ها رد شویم، از لحاظ اسمی گروه آسانی داریم ولی تیم‌های خوبی هستند. در حال حاضر تنها تمرکزم روی سه بازی آینده است تا بتوانم شاکله تیم را بدست بیاورم تا حس نباختن در تیم به وجود بیاید. ذوب‌آهن باید به جایی برسد که با خوردن یک گل، استادیوم روی سرش آوار نشود. بازیکنان این تیم بزرگ هستند و می توانند از این شرایط خارج شوند.»

 

او در انتهای صحبت هایش در رابطه با عدم پخش بازی وحاشیه ایجاد شده اظهار نمود:«: امیدوارم که این اشتباه سهوی باشد. این که در کنار اسم ذوب‌آهن نام ایران نوشته نمی‌شود کمی جای تامل دارد اما امیدوارم این موضوع از روی عمد نباشد. هر چند که سکوت صداو سیما موجب می‌شود تفکراتی ایجاد شود. تهران، اصفهان و آذربایجان با یکدیگر فرقی نمی‌کند. چند سال پیش همه تیم‌ها حذف شدند و تنها نفت در آسیا باقی ماند و نماینده ایران بود. صداو سیما می تواند از مردم اصفهان عذرخواهی کند و بیانیه‌ای دهد که این اشتباهات سهوی بوده است اما سکوت تفکر دیگری را نشان می‌دهد.»


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.