مهدی طارمی: افتخار می‌کنم جزئی از موفقیت تاریخی ایرانم

شناسه خبر: 1790
تاریخ انتشار: 08 شهریور 1396

به گزارش فوتبال بوشهر و ‌به نقل از سایت AFC، تیم‌های ‌ملی فوتبال ایران و کره جنوبی پنج‌شنبه در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دیدار برگشت خودشان را در ورزشگاه سئول برگزار می‌کنند.

تیم‌ ‌ملی ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بدون شکست بوده است و با این شرایط به مصاف تیم‌ ‌ملی فوتبال  کره جنوبی می‌رود. ملی‌پوشان ایرانی بعد از پیروزی برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال ازبکستان توانستند برای اولین بار در تاریخ فوتبال‌شان تاریخ سازی کنند و دو دوره پیاپی به جام جهانی راه یابند. گل دوم این بازی را مهدی طارمی به زیبایی برای ایران به ثمر رساند.

مهدی طارمی، مهاجم تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران که در بازی‌های گذشته تیم‌ ‌ملی گل‌های خوبی را به ثمر رسانده است، پیش از دیدار با کره جنوبی به صحبت پرداخت و درباره گلزنی برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال ازبکستان، گفت‌: قبل از مسابقه با ازبکستان دوستم کریم انصاری فرد به من گفت‌ که گلزنی خواهم کرد. به همین خاطر وقتی گلزنی کردم به سمت نیمکت رفتم تا او را در آغوش بگیرم، ولی نتوانستم او را پیدا کنم، چون پشت دروازه‌ در حال‌ گرم کردن بود. هر چند که بعد از پایان مسابقه تمام بازیکنان جشن صعود به جام جهانی را برگزار کردند.

طارمی ‌اضافه کرد: ما برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال ازبکستان یک بر صفر جلو بودیم که توانستیم گل دوم را هم به ثمر برسانیم و پیروزی مان را مسجل کنیم. خوشحالم که برای اولین بار دو صعود پیاپی به جام جهانی را تجربه می‌کنیم. این یک دستاورد تاریخی است که من جزئی از آن هستم و بسیار افتخار می‌کنم و احساس غرور دارم که من هم جزئی از این موفقیت تاریخی هستم.

مهدی طارمی ۲۵ ساله در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران دعوت شد و  توانسته با بازی‌های خوب در تیم فوتبال پرسپولیس حضورش را در تیم‌ ‌ملی تثبیت کند.

طارمی همکاری خوبی با سردار آزمون در تیم‌ ‌ملی پیدا کرده که البته در بازی با کره جنوبی نمی‌توانیم همکاری این دو را ببینیم، چون آزمون به دلیل مصدومیت  مسابقه را از دست داده است.

مهاجم گلزن پرسپولیس و تیم‌ ‌ملی فوتبال درباره همکاری با سردار آزمون، گفت‌: از روز اول  که به تیم‌ ‌ملی دعوت شدم رابطه خیلی خوبی با سردار داشتم. البته باید این را بگویم که با همه هم تیمی‌هایم رابطه خیلی خوبی دارم، ولی بیشتر به این خاطر که سردار هم سن و سال من است رفقای خوبی برای یکدیگر در تیم‌ ‌ملی هستیم. همچنین همکاری خوبی هم با او در زمین دارم. من شخصیت سردار را خیلی دوست دارم و فوتبال بازی کردنش را هم خیلی می‌پسندم.

مهاجم تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در پایان، ‌اضافه کرد: در تیم‌ ‌ملی مهم کسب پیروزی است، نه این که چه کسی گلزنی کند. البته که اگر گل بزنم خوشحال خواهم شد. مهم این است که ما در کنار یکدیگر صعود به جام جهانی را تجربه کرده‌ایم و به بزرگترین رویداد فوتبالی جهان راه یافته‌ایم. باقی موارد یعنی گل زدن اهمیت جانبی دارد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.