فتاحی سرپرست زردهای اصفهانی :سپاهان و شاهین از یک مکتب هستند،هوا اینجا خیلی گرم است،به احترام مردم بوشهر با تاخیر بازی موافقت کردیم

شناسه خبر: 21290
تاریخ انتشار: 01 شهریور 1398

رضافتاحی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی فارس، در مورد شرایط سپاهان در شهر بوشهر گفت: هوای اینجا خیلی گرم و درجه رطوبت زیاد است. باید از مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان بوشهر تشکر کنم که با هماهنگی سعید فتاحی زمین اصلی را برای ساعت ۹٫۳۰ دقیقه شب در اختیار ما گذاشتند تا در آن تمرین کنیم و خداراشکر تمرین خوبی را هم انجام دادیم.

فتاحی در ادامه گفت: تیم شرایط خوبی دارد و بازیکنان آماده هستند. سیدمحمدرضا حسینی، محمدایرانپوریان و حامد بحیرایی را به علت مصدومیت در اختیار نداریم اما سایر بازیکنان آماده هستند و مشکلی برای بازی ندارند. علاوه بر کی‌روش، سرمربی ما هم براساس رای کمیته انضباطی در این بازی غایب خواهد بود. البته ما به این رای اعتراض کرده‌ایم و با توجه به اینکه فردا اولین روز کاری هفته است و بازی هم ساعت ۲۰:۱۵ برگزار می‌شود، امیدواریم در رای امیرقلعه‌نویی تجدید نظر شود. قلعه‌نویی در این رای مظلوم واقع شده، او واقعا کاری نکرده و همه دیدند که در ورزشگاه آزادی چگونه به سرمربی ما توهین شد. به هرحال ما تابع تصمیمات کمیته انضباطی و کمیته استیناف هستیم.

مدیر تیم سپاهان در مورد اینکه با تعویق بازی این تیم مقابل شاهین، در واقع تاخیر لیگ برای آن‌ها طولانی تر از سایر تیم‌ها شد گفت: در این شرایط اقتصادی باید قبول کنید که هزینه‌ها سرسام آور است و ما با این شرایط یک روز اقامت اضافه داریم. باید از شرکت تابان تشکر کنم که مدیران این شرکت با ما همکاری کردند و پرواز برگشت ما را عوض کردند. با اینحال ما با نظر امیرقلعه‌نویی قبول کردیم که این بازی به روز شنبه برگزار شود چون دوست نداشتیم بازی بدون تماشاگر باشد. چه برای هواداران بوشهری و چه برای هواداران خودمان که از اصفهان به بوشهر آمدند.

فتاحی در ادامه گفت: از تعویق این بازی گله‌مند هستیم و این اتفاق به باشگاه فشار وارد می‌کند اما ما در وهله اول یک باشگاه فرهنگی هستیم و بعد از آن ورزشی هستیم. هم سپاهان و هم شاهین شهرداری از مکتب شاهین هستند و مکتب شاهین مکتب جوانمردی است. ما به خاطر مردم خوب بوشهر که تیمشان پس از سال‌ها به لیگ برتر رسیده با این تاخیر موافقت کردیم و امیدوارم فردا یک بازی خوب و تماشاگر پسند برگزار شود.

وی در مورد طولانی شدن آغاز مسابقات برای سپاهان، تصریح کرد: ما تمریناتمان را طبق برنامه ریزی سرمربی و دستیارانش از یک تیرماه شروع کردیم، سه مرحله اردو داشتیم و۸بازی تدارکاتی انجام دادیم و برنامه را بر اساس زمان استاندارد پیش بردیم اما به خاطر الزاماتی که فدراسیون برای ورزشگاه ها در نظر گرفته بود، کار ما سخت شد. ما در سال۲۰۰۷ که برای فینال لیگ قهرمانان به ژاپن رفتیم، یک کاروان ۶۰-۷۰ نفره را با خودمان بردیم و همراهان زیادی داشتیم. تعدادی بلیت در اختیار ما گذاشته بودند و ما تصمیم گرفتیم بلیت‌ها را به همراهان بدهیم و خودمان بین تماشاگران بنشینیم. از دقیقه۱تا۴۵ من حدود ۳۰بار صندلیم را عوض کردم چون هرکسی می‌آمد خیلی منظم و مرتب سرجای خودش می‌نشست. این شرایط ۱۲سال پیش در ژاپن وجود داشته و ما نیز باید به این سمت برویم.

فتاحی در مورد اینکه آیا امیدنورافکن می‌تواند در بازی اول برای سپاهان بازی کند گفت: ما از حدود ۱۰روز پیش که بحث انتقال نورافکن جدی شد، مکاتباتمان را از طریق مدیربرنامه‌های این بازیکن برای دریافت ITC با باشگاه شارلروا انجام دادیم. با همکاری جناب مهدی بیات ظرف ۶-۷ ساعت تمام کارها در سیستم فیفا انجام و ITC نورافکن چهارشنبه شب صادر شد. روز گذشته هم مدارک را به کمیته مسابقات سازمان لیگ ارائه دادیم و کارت بازی نورافکن صادر شد و او در صورت صلاحدید سرمربی برای بازی مقابل شاهین مشکلی ندارد. ضمن اینکه ما به دنبال انتقال قطعی نورافکن هستیم و مکاتباتمان در این مورد با باشگاه بلژیکی ادامه دارد.

وی در پایان گفت: ما اولین تیمی بودیم که مدارکمان را به سازمان لیگ دادیم و اولین تیمی بودیم که کارت بازی بازیکنانمان را دریافت کردیم. همه بازیکنان ما کارت بازی را دریافت کرده‌اند و مشکلی از این بابت نداریم. ضمن اینکه باشگاه سپاهان به تمام تعهدات گذشته خودش عمل کرده و همچنین تمام بازیکنان پیش قراردادشان را دریافت کرده‌اند که باید از مدیران کارخانه فولاد مبارکه تشکر کنیم که در این مورد به خوبی از تیم حمایت کردند. در کل تیم سپاهان برای برگزاری اولین بازی آماده است و ان شاالله بتوانیم با پیروزی مقابل شاهین و کسب سه امتیاز در هفته اول هدیه خوبی به هوادارانمان بدهیم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.