کمالوند سرمربی پارس جنوبی جم:متین خوب بود،من فکر می کنم این کار ذوبی ها زشت ترین صحنه فوتبال ایران نام بگیرد،

شناسه خبر: 22239
تاریخ انتشار: 08 مهر 1398

سرمربی پارس جم در نشست مطبوعاتی موضع تندی علیه شیوه بازی ذوب آهن گرفت و کار بازیکنان این تیم را دور از پهلوانی قلمداد کرد.

فراز کمالوند مربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم که تیمش با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل ذوب آهن شکست خورد، در مورد بازی در نشست خبری حرف هایش را با پاسخ به این سوال آغاز کرد که چرا از ترکیب اصلی اش استفاده نکرده. او در این رابطه گفت: فوتبال خیلی خوبی بود و بچه ها بالاتر از تصور ما بازی کردند. متین خوب بود؛ احمد بهاروندی خوب بود. این ها خوب بودند و درآینده قطعا می توانند به تیم کمک کنند. فرصت خوبی برای ما بود. به ۸،۹ بازیکن استراحت دادیم. تصور می کردیم، شکست بدی بخوریم ولی پایاپای با ذوب آهن و حتی در دقایقی بهتر از ذوب آهن عمل کردیم. این نویدبخش این است که اگر یک روزی بچه هایمان را نداشته باشیم، تیم پشتوانه خوبی دارد. به هر حال بازیکن جوان ممکن است اشتباه کند.

کمالوند در رابطه با پنالتی ای که در دقیقه ۹۲ متین کریم زاده به ذوب آهن داد، بیان کرد: به متین گفتم که مهم نیست پنالتی ای که دادی. برای رشد جوانان باید تاوان داد و این بازی بهترین فرصت بود. امروز در خط دفاع، به جز فریبرز همه را تغییر دادیم. در خط حمله همه را تغییر دادیم. در بخش میانی از نیما استفاده کردیم.

او در ادامه با اشاره به احسان تاییدی بیان کرد: از همه استفاده کردیم، همه خوب هستند به جز احسان که از او راضی نیستم و احساس می کنم، توان احسان همینقدر است. امروزم هم پایان بازی به او گفتم که با این وضعیت به کار ما نمی آید و دیگر نمی تواند با ما تمرین کند. حالا باید برود و اضافه کار کند. چون عملا با آمدن احسان تاییدی تیم ۱۰نفره شد و متاسفانه علیرغم اینکه روی حرکات احسان تاییدی برنامه ریزی کرده بودیم، ناموفق بودیم. یک چیزهایی باید در ذات فوتبالیست باشد. بازیکن باید تیمش برایش مهم باشد. حامد پاکدل تا دقیقه ۱۲۰ استارت می زد، این بازیکن به زمین آمده و مثل رستم ایستاده است. این بازیکن دیگر جایی در ترکیب ما ندارد.

سوال بعدی از فراز کمالوند در رابطه با درگیری ایجاد شده میان او و منصوریان بود و اینکه منصوریان او را هل داد، اینگونه واکنش نشان داد: چیز خاصی نبود و این چیزها در فوتبال طبیعی است. به نظرم برنده شدن در فوتبال خوب است ولی نه به هر قیمتی. دو تا از صحنه ها، بازیکن ما زمین خورده اند و همه ایستاده اند. حتی گلر آنها خورده زمین. بعد داشتند گل می زدند. من فکر می کنم این زشت ترین صحنه فوتبال ایران نام بگیرد. گلر آنها خورده زمین؛ بازیکنان ما بالای سر دروازه بان آنها ایستاده اند و بعد بازیکن آنها توپ را می اندازد، پشت سر دروازه بان ما. اصلا حالا بردید. قهرمان جام جهانی می خواهید بشوید؟ ما که اگر برایمان اهمیتی داشت، با تیم کامل بازی می کردیم. این کارها درست نیست و زشت است. هر کسی و هر جایی که این کار را انجام دهد. ما معلم هستیم و باید آموزش بدهیم. اینطور فوتبال بازی کردن، پشیزی ارزش ندارد؛ برد و باخت همه جا هست. اما برد را باید جوانمردانه به دست آورد. در سه صحنه مختلف این کار را کردند. بعد بچه های ما در اوج حمله وقتی می دیدند، بچه های آنها به زمین خورده اند، توپ را به اوت می زدند. این کارها باعث می شود، ما هم یک فکر دیگر بکنیم.

 

 

 

او با خطاب قرار دادن تیم های دیگر ادامه داد: تیم های دیگر هم از حالا بدانند که ذوب آهن این کار را انجام می دهد و برایش مهم نیست بازیکن حریف زمین بخورد. بازی را ادامه می دهند. من فکر می کنم این کار از پهلوانی به دور است. ضمن اینکه اصلا بازیکن ما زمین نخورده و گلر آنها روی زمین بوده است. بعد آنها می خواهند به ما گل بزنند. حالا بردید ! جام ژول ریمه را به شما داده اند؟! چه اتفاقی افتاد. بگو و مگو سر همین بود.

کمالوند سپس در واکنش به حرف های خبرنگاری که صحبت های علیرضا منصوریان را نقل قول می کرد و می گفت که اگر توپ گل می شد، حتما می گفتم بچه ها جبران کنند، با خنده فراز کمالوند روبرو شد و او با کنایه گفت: این داستان ها به درد تئاترشهر می خورد.

 

سوال بعدی از کمالوند در رابطه با حرف های او در مورد احسان تاییدی بود. او بار دیگر بر حرف هایش تاکید کرد و توضیح داد: گفتم به درد ما نمی خورد. بازیکن باید برای تیم بدود. در این هوای گرم حامد پاکدل ۱۲۰ دقیقه استارت می زند و بعد او می آید و ۳۰ دقیقه نمی دود. به او گفتیم، برود با امیدها تمرین کند تا نیم فصل او را جایگزین کنیم و بازیکن بیاوریم.

او ادامه داد: این بازی برای من خیلی خوب بود و خیلی چیزها را فهمیدم و دستم آمد. احمد و متین خیلی خوب بودند. بازی بعدی باید به آنها استراحت بدهم ولی از بازی بعدی آنها را در قالب تیم می آورم.

کمالوند سپس در پاسخ به این سوال که از بازیکنان بومی استفاده می کند یا خیر، بیان کرد: خب متین بازیکن بومی است دیگر. ببینید یک چیزی را باید توجه کنید. بازیکن بومی باید به موقع استفاده شود. یک اشتباه اگر بکند، دیگر لیگ برتر را نمی بیند. جوان باید بداند که مقابل مدافع یا مهاجم لیگ برتری اگر یک اشتباه بکنی، آن اشتباه به قیمت برد و باخت است. امیدوارم امتیازات لازم را استفاده کنیم تا بتوانیم از جوان ها بیشتر استفاده کنیم. متین امروز برای اولین بار در ترکیب ثابت قرار گرفت. این نوید بخش این است که در آینده از بچه های دیگر هم استفاده می کنیم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.