خبر روز:فوتبال ایران نیز مثل سایر کشورهای جهان به زودی از حق پخش اینترنتی منتفع خواهد شد.

شناسه خبر: 23470
تاریخ انتشار: 22 آبان 1398

 

فوتبال ایران نیز مثل سایر کشورهای جهان به زودی از حق پخش اینترنتی منتفع خواهد شد.

فدراسیون فوتبال ایران که نهاد مادر و تصمیم ساز در سیاست های فوتبالی محسوب می شود مدتها است که به دنبال راه حلی برای مشکلات بی پایان اقتصادی در فوتبال ایران است.

 

موضوعی که در اکثر نقاط جهان در بستر فروش حق پخش حل و فصل شده و این درآمد عظیم و بزرگی است که فوتبال ایران به دلایل مختلف از آن محروم است با این حال با افزایش مشکلات اقتصادی و کاهش حمایت های دولتی از فوتبال طی شدن این مسیر لاجرم و قطعی به نظر می رسد.

شاید برای خیلی ها انتشار خبری در تاریخ سی ام مهر روی سایت فدراسیون فوتبال با تیتر” آگهی مزایده انتخاب مجری واگذاری حقوق پخش دیجیتال محتوای رویدادها و مسابقات ملی”  چندان جلب نظر نکرده باشد اما این اولین حرکت جدی فدراسیون فوتبال در دعوت از شرکت های توانمند در بستر OTT و IPTV برای جذب سرمایه درجهت بهبود شرایط فوتبال است.

در این آگهی فدراسیون فوتبال اعلام کرده که قصد دارد حقوق پخش دیجیتال محتوای رویدادها و مسابقات تمامی رده های تیم های ملی فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی را به یک شرکت معتبر و واجد شرایط واگذار کند. تصویر این آگهی عکس های کوچک از دوازده تیم ملی مختلف فوتبال ایران است که فدراسیون تصمیم گرفته حداقل برای بهبود شرایط کیفی و مالی آن ها دست به کار شود.

 

در این آگهی مزایده عنوان شده شرکت های علاقمند از تاریخ ۴ آبان تا ۱۴آبان فرصت دریافت اسناد مزایده را دارند و آخرین مهلت ارائه اسناد پنجشنبه همین هفته (پس فردا) است که اسناد باید به حراست فدراسیون فوتبال تحویل داده شوند.همچنین پاکت های واصله در شنبه هفته آینده ساعت ۱۲ با حضور اعضا و نمایندگان قانونی باز خواهد شد.

با عزم و اراده فدراسیون فوتبال در جهت احقاق حق و دریافت منافع از پخش مسابقات فوتبال ملی (که البته در این آگهی تنها حقوق پخش دیجیتال آن به مزایده گذاشته شده) انتظار می رود شرکت های توانمند و صاحب سرمایه حرکت جدی در این مسیر را آغاز کنند.

حق پخش اینترنتی و مربوط به فضای مجازی می تواند سرآغازی بر یک تحول بزرگ در فوتبال ایران باشد که به نظر دولتی بودن بخش مهمی از مشکلات آن را رقم زده است.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.