میشو سرمربی شاهین شهرداری:اگر به بقای شاهین در لیگ برتر ایمان نداشتم، به ایران نمی‌آمدم،تصمیمی درباره کنار گذاشتن بازیکنی نگرفته‌ام!

شناسه خبر: 23529
تاریخ انتشار: 30 آبان 1398

 

سرمربی جدید تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر گفت که اگر به بقای این تیم ایمان نداشت، هیچ وقت به ایران بازنمی‌گشت.

به گزارش فوتبال بوشهر؛ میشو کریستیچوویچ درباره قبول پیشنهاد باشگاه شاهین شهرداری بوشهر و سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه گفت: می‌دانستم که شاهین چه مشکلاتی دارد. من به مدت سه سال در لیگ دسته اول ایران کار کردم و مدیربرنامه‌ای نداشتم که دنبال کارم باشد. از بوشهر با من تماس گرفتند و این پیشنهاد را ارائه کردند که در نهایت هدایت تیم شاهین را پذیرفتم.

 

به دانش خودم ایمان دارم
این مربی کروات در گفتگو با تسنیم ادامه داد: می‌توانم بگویم یکی از دلایل ارائه پیشنهاد شاهین، حضور چند بازیکن قبلی من در تیم شاهین بود. من با این شرایط سخت آشنا بودم، اما تاکنون کارهای سخت زیادی مانند این انجام داده‌ام. من به دانش خودم اعتقاد دارم و اگر ما، مدیران باشگاه، مردم و همه هواداران پشت هم باشیم، خدا به ما کمک می‌کند که در لیگ برتر بمانیم.

مدیران مس رفسنجان با من صادق نبودند
سرمربی تیم شاهین شهرداری بوشهر در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهادی از سایر تیم‌ها داشته است یا خیر، تصریح کرد: ابتدای فصل از طرف چند باشگاه لیگ دسته اول با من تماس گرفتند. باشگاه مس رفسنجان از من خواهش کرد که با آنها ادامه همکاری دهم و قراردادم تمدید شود. من تیم مس را بدون عقد قرارداد، ۱۰ روز تمرین دادم و به مدیران باشگاه اعتماد کردم، اما مشکلاتی پیش آمد که تصمیم گرفتم جدا شوم. آنها با من صادق نبودند و اصلاً‌ تماسی با مربی مورد نظر من نگرفتند. بازیکنانی به تیم می‌آمدند که موافق حضور آنها نبودم.

 

شاهین کمپی ندارد اما همه چیز درست و صادقانه است
کریستیچوویچ در مورد باشگاه شاهین شهرداری بوشهر گفت: ما به خاطر شرایط جوی ایجاد شده و بارش باران، مشکل زمین تمرین داریم و شاهین کمپی برای خودش ندارد. با این حال از شرایط راضی هستم و تمرینات را به صورت نرمال پیگیری می‌کنیم. تا این لحظه همه چیز درست و صادقانه بوده و بازیکنانم درمورد مسائل مالی صحبتی با من نکردند. تمام تمرکز ما روی تمرین است و تلاش می‌کنیم با بازیکنانی که داریم، بهترین بازی‌ها را ارائه کنیم.

من این بازیکنان را انتخاب نکردم؛ تا نیم‌فصل برای جذب بازیکن صبر می‌کنیم
وی در مورد جذب بازیکنان جدید خاطرنشان کرد: همه می‌دانند من این بازیکنان را انتخاب نکرده‌ام. ما تا نقل‌وانتقالات نیم‌فصل می‌توانیم از سهمیه فیفا استفاده کنیم و باید تا نیم‌فصل صبر کنیم. آمار گل زده و گل خورده ما نشان می‌دهد که مشکلاتی داریم، اما تلاش می‌کنیم با این شرایط جلو برویم. من هیچ عجله‌ای برای جذب بازیکن ندارم و به دنبال جذب بازیکن باکیفیت هستم. می‌خواهم بازیکنانی بگیریم که به تیم ما کمک کنند و باید در این زمینه، دقت لازم را داشته باشیم.

 

تصمیمی درباره کنار گذاشتن بازیکنی نگرفته‌ام
سرمربی شاهین شهرداری بوشهر در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنی از تیمش را کنار می‌گذارد یا خیر، بیان کرد: بازیکنان تمام تلاش خود را می‌کنند و تمام توان خود را در زمین می‌گذارند. من پنج روز است که به بوشهر آمده‌ام و تاکنون تصمیمی در این باره نگرفته‌ام. اگر بخواهیم بازیکنی را کنار بگذاریم، باید دلایل فنی، شخصیتی یا انضباطی داشته باشیم که فعلاً نداریم. با این حال در تمام تیم‌ها بازیکنانی هستند که با آمدن مربی جدید، تغییر می‌کنند.

دستیارم سال‌های زیادی فعالیت کرده است
کریستیچوویچ درباره دستیارانش در تیم بوشهری گفت: یک دستیار از کرواسی آوردم که سال‌های زیادی فعالیت کرده است. یک مربی بوشهری به‌عنوان آنالیزور به ما اضافه شده و مربی دروازه‌بانان ما به کار خود ادامه می‌دهد. کریمیان هم که از زمان ویسی در شاهین بوده است، در کنارمان خواهد بود.

اگر به بقای شاهین در لیگ برتر ایمان نداشتم، به ایران نمی‌آمدم
وی در پاسخ به این پرسش که آیا نترسیده که سقوط احتمالی شاهین به لیگ یک در رزومه او نقطه تاریکی بر جای بگذارد، اظهار داشت: من هدایت تیمی را پذیرفتم که در ۱۰ بازی به میدان رفته و تنها دو مساوی کسب کرده است. با این حال هر چه بوده، تمام شده است و من از هفته دهم سرمربی تیم شاهین شدم. اگر یک مربی بترسد، هیچ وقت نمی‌تواند مربی باشد. می‌دانم شرایط خوب نیست، اما با کمک همه تلاش می‌کنیم از این شرایط خارج شویم. اگر به بقای تیم در لیگ برتر ایمان نداشتم، هیچ وقت به ایران نمی‌آمدم.

هیچ وقت تیم‌هایم به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌اند
سرمربی شاهین شهرداری بوشهر در ادامه افزود: بقای تیم در لیگ برتر تنها وابسته به من یا بازیکنان نیست و مسئولان باشگاه هم باید همت کنند. اگر نتوانیم پول بازیکنان را پرداخت و راه حلی برای سفرهای خود پیدا کنیم، من هم نمی‌توانم کاری انجام دهم. من ۳۰ سال است که سرمربی هستم و در کشورهای اروپایی بسیاری فعالیت کرده‌ام، اما هیچ وقت تیمم به دسته پایین‌تر سقوط نکرده است.

تیم‌هایی چون سپاهان و استقلال که پول زیادی خرج کرده‌اند، مدعی قهرمانی هستند
کریستیچوویچ درباره شرایط لیگ نوزدهم و مدعیان قهرمانی لیگ برتر بیان کرد: در چند روز اخیر، بازی‌های زیادی را تماشا کردم و نکات زیادی را دیدم که باید آنها را تغییر دهیم. باید تلاش کنیم عملکردی بهتر از گذشته ارائه کنیم. نمی‌توانم بگویم چه تیمی قهرمان می‌شود، اما تیم‌هایی چون سپاهان و استقلال که پول زیادی خرج کرده‌اند و بازیکنان بسیار خوبی به خدمت گرفتند، مدعی قهرمانی هستند. ما و تیم‌هایی چون گل‌گهر سیرجان که شرایطی مشابه ما دارند، باید تلاش کنیم و کار خود را به خوبی انجام دهیم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.