قائدی: یک کلام؛ استراماچونی بی نظیر است، می خواهم از حاشیه فرسنگ ها دور باشم

شناسه خبر: 23821
تاریخ انتشار: 11 آذر 1398

هیچ وقت حضور مهدی قائدی در ترکیب استقلال مثل اینروزها پر رنگ و تاثیر گذار نبوده است و مهدی اینروزها به خاطر بازی های خوب خود مورد بحث است و نه حاشیه.

باشوی استقلال در بازی با سپاهان هم یکی از مهره های کلیدی تیمش بود. یک گل زد و یک گل ساخت و با ادامه این روند هیچ بعید نیست در آینده ای نزدیک به تیم ملی هم دعوت شود.

 

بعد از بازی استقلال در برابر سپاهان فرصت کوتاهی دست داد تا دقایقی با مهدی صحبت کنیم. چکیده ای از این گفتگو را می خوانید.

 

*مهدی تو اینروزها یکی از بهترین بازیکنان استقلال هستی. تا چه اندازه ازدواج در موفقیت تو تاثیر گذار بوده.

 

خیلی تاثیر داشته. اینروزها به موقع می خوابم. تعذیه ام درست است. از همه مهمتر از نظر انگیزشی هم شرایط بهتری دارم و می توانم به صراحت بگویم یکی از دلایل موفقیت من در ماه های اخیر ازدواج بوده است.

 

*ضربه به توپ هایت با گذشته تفاوت های زیادی داشته. هدفمند به توپ ضربه می زنی. زوایه ضربه هایت هم به گونه ای است که اکثرا به گل تبدیل می شود یا موقعیت خطرناک ایجاد می کند.

 

اینجا من باید از دستیاران استراماچونی تشکر کنم. آنها چیزهای جدیدی به من یاد دادند. اینکه در موقعیت های مختلف چگونه جایگیری کنم و از همه مهمتر چگونه به توپ ضربه بزنم. حتی در خصوص زوایای ضربه زدن هم با من و دو سه بازیکن دیگر در پایان تمرینات کار می کنند.

 

*استقلال در هفته های ابتدایی لیگ برتر خوب نتیجه نمی گرفت. به عنوان بازیکن آیا امیدوار بودی چنین روزهای خوبی برای استقلال رقم بخورد؟

 

به طور حتم. ما اصلا تصور نمی کردیم در هفته های ابتدایی امتیاز از دست دهیم. خب در برخی از بازی ها شرایط برای ما به خوبی پیش نرفت. اما با همان تلاش و ایده به کار ادامه دادیم. خوشبختانه اینروزها جایگاه خوبی در جدول رده بندی داریم. با همین تلاش به کار ادامه می دهیم.

 

 

*استقلال با تیم های مدعی بازی کرده. آیا شرایط تیم را برای قهرمانی مطلوب ارزیابی می کنی؟

 

واقعیت این است که لیگ برتر به جز ما چند مدعی قهرمانی دیگر هم دارد. ما نباید تصور کنیم که از هم اکنون در لیگ برتر قهرمان هستیم. برای رسیدن به هدف باید بازی به بازی پیش برویم. تنها در این صورت است که می توانیم در لیگ برتر قهرمان شویم. الان باید به بازی با شهر خودرو فکر کنیم. در صورت کسب سه امتیاز این دیدار یک گام دیگر به هدف نزدیک می شویم. رسیدن به جام قهرمانی سخت است و در صورتی قهرمان خواهیم شد که در همه بازی های پیش رو برای قهرمانی مبارزه کنیم.

 

*دو سه فصلی است که در استقلال حضور داری. اما این فصل بهتر بازی می کنی و بیشتر به چشم می آیی. قطعا این تاثیرات حضور استراماچونی است. او را چطور ارزیابی می کنی؟

 

من به هیچ وجه به خودم اجازه نمی دهم در مورد مربی ام صحبت کنم چون در چنین جایگاهی قرار ندارم. از همه مربیانی که در گذشته برای من زحمت کشیده اند تشکر می کنم. برای اینکه به سوالاتان پاسخ داده باشم باید بگویم استراماچونی بی نظیر است. هم از نظر شخصیتی و هم از نظر اخلاقی. کلمه دیگری برای توصیف او پیدا نمی کنم.

 

*و تیم امید. در بازی های دوستانه می بازید!

 

جای نگرانی نیست. بازی های دوستانه برای پیدا کردن نقاط ضعف و قوت است. به امید خدا و با تلاش همه بازیکنان و زحمات کادر فنی صعود خواهیم کرد. من و همه بازیکنان تیم امید تلاش می کنیم که شرمنده مردم نشویم.

 

*راستی داور بازی با سپاهان هم استانی اتان است. پنالتی اتان را چگونه ندید؟

 

محمد حسین زاهدیفر داور باشخصیتی است. من هم با شما هم عقیده ام. ندیدن آن صحنه سخت بود. من هم با او صحبت کردم و گفت که خوردن دست به توپ را ندیده! گفت اگر کمک داور یا داور پشت دروازه دیده باشند و به من بگویند همین الان پنالتی می گیرم. به هر صورت باید اتفاقات این بازی را ببندیم و به بازی پیش رو فکر کنیم. بازی با شهر خودرو. اگر سه امتیاز این دیدار را از آن خود کنیم یک گام دیگر به هدف نزدیک می شویم؛ قهرمانی. بحث در مورد بازی با شهر خودرو بهتر از بحث در مورد مسایل داوری است.

 

*و حرف آخر.

 

از همه همبازیانم تشکر می کنم که در جریان بازی به من پاس می دهند. اگر من دیده می شوم به خاطر تلاش آنهاست و خوشحالم که تلاش آنها با ضربه من به بار می نشیند. یک تشکر هم باید از همه رسانه ها داشته باشم. به خصوص آنهایی که از من انتقاد کردند. به هر صورت من درس های زیادی گرفتم و تلاش خواهم کرد در آینده هم مثل اینروزها با بازی خود مورد توجه باشم و به ضرس قاطع می گویم مهدی تصمیم گرفته از حاشیه ها فرسنگ ها دور باشد. مثل اینروزها.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.