هفته پانزدهم لیگ برتر/استقلال ۴ شاهین شهرداری۱/بازهم پنالتی شاهین را ندیدند،خط حمله استقلال حریف ندارد!

شناسه خبر: 24075
تاریخ انتشار: 23 آذر 1398

استقلال ۴  شاهین شهرداری ۱

 

 

هفته پانزدهم لیگ برتر؛ شنبه: ۹۸/۰۹/۲۳ ؛ ساعت ۱۷:۳۰
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: ۱۰ هزار نفر
داور: علی بای/ کمک‌ها: حسن ظهیری و علیرضا ایلدروم؛ داور چهارم: میلاد قاسمی؛ کمک داوران پشت دروازه: سیدعلی میرغفاری و کیوان علیمحمدی/ ناظر: محسن ترکی

 

 

استقلال تهران:

 

سید حسین حسینی، محمد دانشگر، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، هروویه میلیچ(۸۵ – زکریا مرادی)، علی کریمی، مسعود ریگی(۶۳ – فرشید باقری)، آرش رضاوند، مهدی قائدی(۷۳ – مرتضی تبریزی) و شیــخ دیاباته.

سرمربی: —

 

 

 

شاهین شهرداری بوشهر:

ماکسیما کویلیتایا، مرتضی غلامعلی تبار، لوکا گادرانی، بهرروز نوری فرد، سلمان بحرانی( ۵۷ امیرحسین موسی زاده)، بهمن سالاری(۶۶- مصطفی احمدی)، ابوذر صفر زاده، حسین مالکی، دانیال مومنی(۸۱ – سعید کریمی)، حسن نجفی و محمد صادق بارانی

سرمربی: میشو کرستیچویچ

 

اخطار:

 

ابوذر صفرزاده(۳۵) صادق بارانی(۶۲) از شاهین

 

میلیچ(۶۴) از استقلال

 

شرح گل ها:

 

استقلال ۱-شاهین ۰(دقیقه ۲۹- آرش رضاوند): اوت وریا غفوری به مسعود ریگی رسید، سانتر این بازیکن با ضربه زیبای آرش رضاوند همراه شد اما واکنش زیبای ماکسیما توپ را به تیرک کوبید  در برگشت، مدافعین شاهین غفلت کردند تا بازهم رضاوند به توپ ضربه بزند و دروازه شاهین را باز کند.

 

 

 

استقلال ۲- شاهین ۰(دقیقه ۵۲-مهدی قائدی): تعلل سلمان بحرانی توپ را به استقلالی ها تقدیم کرد، در ادامه توپ به علی کریمی رسید پاس این بازیکن به قائدی رسید تا وی پس از تغییر جهت حرکت با یک ضربه دیدنی دروازه تیم شاهین را باز کند و البته به احترام مردم بوشهر شادی نکرد.

 

 

 

استقلال ۳-شاهین ۰(دقیقه ۵۸-محمد دانشگر ):حرکت زیبای محمد دانشگر از سمت راست با پیشروی وی ادامه یافت تا اینکه ضربه ناگهانی وی از راه دور پس از وارد شدن به دروازه شاهین، آرام گرفت.

 

 

 

استقلال ۴-شاهین ۰(دقیقه ۶۹- شیخ دیاباته): پاس عالی مهدی قائدی درون محوطه جریمه به شیخ رسید تا این بازیکن پس از یک کنترل مناسب و ضربه دقیق، چهارمین گل امروز تیمش و هفتمین گل خود برای استقلال را به ثمر برساند.

 

 

استقلال ۴-۱ شاهین بوشهر( دقیقه ۸۸- حسین مالکی) :پاس عالی ابوذر صفرزاده به حسین مالکی رسید تا این بازیکن در یک موقعیت عالی قرار بگیرد و ضربه وی پس از برخورد به پای روزبه چشمی وارد دروازه استقلال شود تا ششمین گل خودش در لیگ را به ثمر برساند.

 

بهترین بازیکن:

 

استقلالی ها در این دیدار نمایش درخشانی داشتند، مهدی قائدی با یک گل و یک پاس گل بهترین بازیکن زمین لقب گرفت، او که توانسته بود دروازه تیم شهرش را باز کند به احترام مردم شهرش، خوشحالی نکرد تا اینگونه احترام همشهریان خود را داشته باشد. در این دیدار که استقلال مالک توپ و زمین آن بود،  بازیکنانی چون آرش رضاوند، علی کریمی، شیخ دیاباته، دانشگر نیز نمایش خوبی بودند.

 

اتفاق ویژه:

 

پیش از شروع بازی اتفاقات دیگری درمورد استراماچونی افتاد تا هواداران خشمگین بازهم در وضعیت بدی قرار بگیرند. استقلال در دومین بازی بدون سرمربی توانستند پیروز شوند و صدر جدول را از سپاهان پس بگیرند. تشویق علی فتح الله زاده در میانه بازی توسط هواداران انجام شد و در پایان بازی خبر رسید که این مدیر سابق باشگاه استقلال به عنوان عضو جدید هیات مدیره این باشگاه توسط وزیر انتخاب شده است.

 

شرح بازی:

استقلال و شاهین در حالی از ساعت ۱۷:۳۰دقیقه به مصاف هم رفتند که ماجرای استراماچونی همچنان ادامه دارد و در آخرین صحبت استراماچونی، از وضعیت کنونی خود با باشگاه استقلال انتقاد کرده است. آبی ها در دومین بازی بدون سرمربی به میدان رفتند.
بازی در شرایط آرام ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۲۱ توپ به دست روزبه چشمی در محوطه جریمه برخورد کرد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت تا اعتراض شدید شاهینی‌ها روی نیمکت و درون زمین را دنبال داشته باشد.
در دقیقه ۲۲ واکنش دیدنی ماکسیما گلر گرجستانی روی ضربه سر مدافع استقلال، یخ بازی را شکست تا بازی دیدنی شود. در ادامه آبی پوشان چند موقعیت نصف و نیمه داشتند تا اینکه در دقیقه ۲۹ آرش رضاوند پس از اینکه ضربه دیدنی‌اش را ماکسیما با کمک تیرک دروازه برگردانده بود، با یک ضربه راحت دروازه را باز کند.
دو دقیقه بعد مهم ترین موقعیت شاهینی ها با حرکت و پاس حسین مالکی و ضربه سر ابوذر صفرزاده از دست رفت. در ادامه آبی پوشان موقعیت های داشتند که نتوانستند استفاده کنند و البته یک صحنه مشکوک دیگر در محوطه جریمه اتفاق افتاد و بازهم داور اعتقادی به پنالتی نداشت تا در نهایت بازی با همان تک گل در نیمه اول به پایان برسد.

در نیمه دوم نیز استقلالی ها بازهم نبض بازی را در جریان گرفتند تا اینکه شوت دیدنی مهدی قائدی در دقیقه ۵۲ باعث شد تا اختلاف بیش از پیش شود و استقلالی ها با آرامش بیشتری به کار خود ادامه بدهند. شش دقیقه بعد این بار نوبت محمد دانشگر بود تا با شوت از راه دو دروازه گلر گرجستانی را باز کند و سومین گل استقلال را به ثبت برساند.
در دقیقه ۶۹ بازهم اشتباه شاهینی‌ها یک موقعیت خوب به استقلالی‌ها داد تا پاس مهدی قائدی به شیخ دیاباته برسد و او پس از یک کنترل دروازه شاهین را باز کند. در ادامه اما موقعیت های آبی ها یا با بی دقتی یا با درخشش گلر شاهین از دست رفت تا اینکه فرار حسین مالکی در دقیقه ۸۸ و ضربه وی پس از برخورد به پای روزبه چشمی وارد دروازه حسینی شد تا در نهایت دیدار با همین نتیجه به پایان برسد. استقلال با این برد صدرنشین شد و شاهین نیز در قعر باقی ماند.

لحظات حساس

دقیقه ۶: شوت از راه دور حسین مالکی با اختلاف زیاد از دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸: ضربه بغل پا و فنی علی کریمی با اختلاف کم از دروازه ماکسیما به بیرون رفت.

دقیقه ۱۲:ضربه آزاد حسن نجفی با دخالت مدافعین و گلر آبی پوشان به کرنر رفت.

دقیقه ۲۱: یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه استقلال اتفاق افتاد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. شهرام سالاری مهاجم شاهین به شدت علیه تصمیم داور اعتراض کرد.

دقیقه ۲۲: کرنر مهدی قائدی از سمت چپ با ضربه سر دیدنی عارف غلامی همراه شد که ماکسیما گلر گرجستانی شاهین ، با واکنش دیدنی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۱: ارسال عالی حسین مالکی به صفرزاده رسید اما ضربه سر این بازیکن با اختلاف کم از دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: پاس هافبک آبی پوشان به وریا غفوری رسید اما وی نتوانست از موقعیت خود به خوبی استفاده کند و ضربه وریا در نهایت با خورد به مدافعین شاهین به کرنر رفت.

دقیقه ۳۵: شوت بهمن سالاری به اعتقاد بوشهری به دست بازیکن استقلال برخورد کرده است اما داور چنین اعتقادی نداشت تا اعتراض شدید بوشهری‌ها در نهایت با کارت زرد برای بازیکن و مربی این تیم خاتمه یابد.

دقیقه ۴۰: پاس عالی محمد دانشگر به وریا غفوری رسید، ضربه کاپیتان استقلالی ها را ماکسیما با یک عکس العمل عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۱: ضربه مهدی قائدی در آغوش گلر گرجستانی تیم شاهین آرام گرفت.

دقیقه ۴۳: سانتر آرش رضاوند از سمت چپ پس از برخورد به سر یکی از مدافعین به علی کریمی رسید اما ضربه چکشی وی با اختلاف بسیار کم از دروازه شاهین به بیرون رفت.

دقیقه ۴۴: پاس آرش رضاوند به میلیچ رسید اما ضربه خودخواهانه وی به بیرون رفت تا آخرین موقعیت استقلال در نیمه اول از دست برود.

 

 

دقیقه ۴۸: ضربه مهدی قائدی از پشت محوطه جریمه با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه ۵۷: یک دو علی کریمی و میلیچ، یک موقعیت عالی برای هافبک دفاعی استقلال خلق کرد اما ضربه کریمی با اختلاف کم از دروازه شاهین به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: محمد صادق بارانی ضربه آزاد را با یک ضربه نرم و دیدنی به درون محوطه روانه کرد اما در ادامه واکنش گلر و مدافعین استقلال باعث شد تا دروازه تیم بسته باقی بماند و تنها یک کرنر برای شاهین به دست بیاید.

دقیقه ۸۰: حرکت استقلالی ها برای گل پنجم ادامه داشت و در انتها ضربه شیخ دیاباته را گلر گرجستانی تیم شاهین به زیبایی از طاق بیرون کشید و به بیرون فرستاد.

 

در حاشیه

* استقلال و شاهین برای این مسابقه بازیکن محروم ندارند.
*دقایقی قبل استراماچونی با انتشار ویدیویی در صفحات مجازی از استقلال خداحافظی کرد تا بازهم این تیم به شوک برود.

*نیمکت خالی استقلال و نبودن کسی کنار خط برای هدایت تیم استقلال به ضوح معلوم است.
*پیش از شروع بازی ، محمد دانشگر که اصالتا بوشهری است به سمت نیمکت شاهین رفت.
*دراین دیدار و با توجه به اتفاقات برای سرمربی استقلال، هواداران استقلال به دفعات علیه خلیل زاده و وزیر ورزش شعار دادند.

* هنگامی که استقلالی‌ها شیخ دیاباته را تشویق کردند این بازیکن به سمت تماشاگران رفت و شادی‌های بعد از گل خود را مقابل آنها به نمایش گذاشت. طرفداران استقلال هم این کار را با دیاباته انجام داده و به این شکل با مهاجم تیم‌شان ارتباط برقرار کردند.

* سعید الهویی یکی از آنالیزوهای امیر قلعه‌نویی با حضور در ورزشگاه آزادی دیدار استقلال مقابل شاهین را تماشا خواهد کرد. سپاهان در دیدار آینده خود در جام حذفی باید به مصاف استقلال برود و با وجود درخواست باشگاه سپاهان برای تعویق این بازی نماینده کادر فنی تیم اصفهانی در استادیوم حاضر شده است.

* هواداران تیم فوتبال استقلال یاد و خاطره مرحوم حجازی را زنده نگه داشت و از آنجا که روز گذشته سالروز تولد اسطوره باشگاه استقلال  بود آنها یک صدا ناصر حجازی را فریاد زدند.

* محمد نوازی پیشکسوت استقلال با حضور در استادیوم مسابقه دو تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تماشا کرد.

* آرش رضاوند برای اولین بار در ترکیب استقلال موفق به گلزنی شد و بعد از به ثمر رساندن این گل به سمت جایگاه هواداران دو آتشه این تیم رفت و با تعظیم مقابل آنها ادای احترام کرد. رضاوند پیش از این در مصاحبه‌های خود تاکید کرده بود بارها و بارها بازی استقلال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از روی سکوها تماشا کرده است.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.