دانیال ماهینی:برای انتخاب تیم آینده ام بزودی تصمیم میگیرم

شناسه خبر: 24551
تاریخ انتشار: 11 دی 1398

دانیال ماهینی بازیکن بوشهری بعد از گذراندن سربازی در تیم ملوان بار دیگر مهیای بازگشت به لیگ برتر می شود. بازیکن سابق استقلال خوزستان و تیم ملی توضحیات جالبی در مورد سربازی بازیکنان دارد.

او در این باره می گوید: حذف تیم های نظامی از فوتبال ایران یک اتفاق بد و تلخ بود. تیم هایی چون پاس تهران، ابومسلم مشهد و… اینها جدا از اینکه بازیکن ساز بودند، موجب می شدند هیچ فوتبالیستی که به دوران سربازی خود می رسد، افت نکند و هم چنان در تیم های شاخص فوتبال چه در لیگ برتر و چه در لیگ یک به بازی خود ادامه دهند. خروج این تیم ها قطعا یکی از دلایلی بود که بازیکنان به دنبال معافیت از راههای غیر قانونی رفتند. با این حال من ترجیح دادم برای باقی مانده از دوران سربازی ام به تیم ملوان بروم و تصمیمی غیر از این پیش رو من نبود و چون ملوان درلیگ یک حضور داشت از لیگ برتر دور شدم.

 

ماهینی در خصوص تصمیم جدید سازمان نظام وظیفه که به فوتبالیست های لیگ برتری اجازه می دهد تا ۲۸ سالگی از سربازی معاف باشند، گفت: به نظر من این تصمیم هم تصمیم خوبی نیست. دوران طلایی فوتبالیست از ۲۷ سالگی تا ۳۱ سالگی است و اگر تیم های نظامی به فوتبال برمی گشتند یک اتفاق خوب برای فوتبالیست ها بود. یک بار هم در گزارش ها خواندم که بهتر است فوتبالیست ها در دوران سربازی در هر تیمی که دوست دارند، بازی کنند و بخشی از درآمد این دو سال را به دولت بدهند که به نظر من این پیشنهاد هم پیشنهاد خوبی است.

 

هافبک سابق استقلال خوزستان در خصوص حضور این تیم در لیگ یک گفت: من دوران خوبی در این تیم داشتم. قهرمان لیگ برتر شدیم و در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کردم. بعد از بازگشت از سایپا هم در این تیم بازی کردم. به نظرم اگر مشکلات مالی نبود این تیم اکنون درلیگ برتر حضور داشت و باز هم یکی از مدعیان قهرمانی بود. در تیم ملوان هم این مشکلات را تجربه کردم. بدون شک اگر ملوان مشکلی مالی نداشته باشد با توجه به پتانسیل فوتبال شمال می تواند یکی از تیم های خوب لیگ برتر باشد. مردم در این شهر به خوبی از این تیم حمایت می کنند. استقلال خوزستان هم چنین شرایطی دارد.

 

مدافع بوشهری فوتبال در پایان در خصوص آخرین وضعیت خود گفت: دوران سربازی ام تمام شده و می توانم در تعطیلات نیم فصل به تیم جدیدی ملحق شوم. سعی می کنم در روزهای آینده تصمیم خوبی در این باره بگیرم.

منبع:ورزش سه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.