در نشست هواداران ایرانجوان بوشهر در شورای شهر چه گذشت؟ شهردار می‌‎گوید “نر” است؛ شورا می‌گوید بدوشش!

شناسه خبر: 25243
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1398

 

شماری از هواداران تیم ایرانجوان بوشهر با حضور در جلسه علنی شورای شهر، خواستار تحقق باقی مانده کمک مالی به این تیم شدند.

به گزارش فوتبال بوشهر به نقل از «خلیج فارس»؛ براساس لایحه پیشهادی شهرداری در بودجه امسال که به تصویب شورای شهر رسیده، قرار بود ۷۰۰ میلیون تومان به تیم ایرانجوان نماینده بوشهر در لیگ دو کشور کمک شود.

فیلمی از نشست هواداران ایرانجوان بوشهر در شورای شهر

اواخر آذرماه ۴۰۰ میلیون تومان از این رقم توسط شهرداری پرداخت شد، اما ۳۰۰ میلیون تومان باقی مانده بلاتکلیف است.

در جلسه یکشنبه شب شورای شهر که در غیاب دهدار، توسط روح الله نصرتی نایب رییس شورا اداره می شد، حسن ابراهیمی معاون فرهنگی باشگاه ایرانجوان بوشهر طی سخنانی گفت: قرار بود از دی، هر ماه ۱۰۰ میلیون تومان به باشگاه ایرانجوان کمک تا تعهد ۳۰۰ میلیونی باقی مانده در پایان سال تسویه شود، اما در روزهای پایانی بهمن هستیم و  این برنامه محقق نشده است.

به گفته وی، با وجود اینکه ایرانجوان بخاطر مشکلات مالی نتوانست در بازی مقابل پاس همدان حاضر شود، اما با نتایج هفته های اخیر مجددا به رده چهارم جدول رسیده (بدون اختلاف امتیاز با تیم سوم) و اگر کمک مالی به آن تزریق شود، همچنان شانس صعود به لیگ آزادگان را دارد.

در این نشست نصرتی، هاشم زاده، عبدالله زاده و شمشیری اعضای شورای شهر بوشهر طی سخنانی با اشاره به پیش بینی این کمک در بودجه امسال، از شهردار خواستند در پرداخت آن به ایرانجوانی ها تسریع شود.

با این حال نورالدین امیری شهردار بوشهر تاکید کرد: هزینه کردهای شهرداری منوط به تحقق بودجه است و در شرایطی که ۲۰ میلیاردتومان عوارض آلایندگی پارسال ما، امسال صفر شده و درآمد صدور پروانه ساختمانی شدیدا کاهش یافته، ۳۰۰ میلیون تومان باقی مانده ایرانجوان نیز مشمول زمان شده است.

با این حال اعضای شورا بر دیدگاه خود اصرار داشتند که به تیم بوشهری قول اخلاقی برای این کمک داده شده و آنها روی این مبلغ برنامه ریزی کرده اند، اما شهردار نیز یادآور می شد که درآمد و بودجه شهرداری کاهش داشته و در این شرایط اولویت با پرداخت حقوق و وظایف ذاتی شهرداری است.

نهایتا نصرتی نایب رییس شورای شهر از چارکی معاون مالی اداری شهرداری بوشهر خواست تا ضمن بررسی شرایط، این هفته برنامه زمان بندی برای کمک باقی مانده به تیم ایرانجوان ارائه شود.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: برخی معتقدند در شرایطی که تاکیدات شورانشینان برای کمک به تیم های ورزشی اغلب با کارکرد تبلیغاتی و انتخاباتی صورت می گیرد، باشگاهی نظیر ایرانجوان با مدیریتی مطلوب و بدون نگاه سودجویانه شخصی، می تواند سرمایه های خود (نظیر زمین هایی که در نقاط مناسب شهر دارد) تبدیل به احسن کرده و اعتبار ماندگاری برای شرکت در مسابقات داشته باشد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.