پیشکسوت باشگاه استقلال و نظریه قابل احترامش در مورد فوتبال بوشهر:بوشهر فوتبالیست خوب کم ندارد؛ طارمی، ماهینی و همین قایدی خودمان !

شناسه خبر: 27137
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1399

پیشکسوت باشگاه استقلال تهران در گفتگو با روزنامه خبرورزشی نکات جالبی را در مورد فوتبال بوشهر مطرح کرده که خواندن خالی از لطف نیست

ایوب اصغرخانی که سال‌هاست با نوجوانان سر و کله می‌زند و در رده‌های پایه به بازیکن‌سازی مشغول است از اتفاقاتی که در تیم بزرگسالان استقلال رخ داده به نیکی یاد می‌کند.
از استقلال خبر دارید؟
مگر می‌توان از استقلال بی‌خبر بود. به ویژه که الان یک سرمربی جوان و باانگیزه به تیم آمده است.
چطور؟
خب از وقتی فرهاد آمده میل به بازی در بین بچه‌های پایه بیشتر شده و یک انرژی بالایی بین آن‌ها حس می‌کنم.
مگر فرهاد چه‌کار کرده است؟
بازی دادن به زکریا مرادی، خدامردی، باجلیری و این قبیل بازیکنان دلیل اصلی این اتفاق است. این بازیکنان همه در سال‌های قبل در آکادمی فوتبال استقلال بودند و وقتی بازیکنان رده پایه می‌بینند آن‌هایی که چند وقت پیش در آن سوی زمین کنار خودشان تمرین می‌کردند امروز در تیم اصلی استقلال فوتبال بازی می‌کنند به شدت انگیزه می‌گیرند و با قدرتی دو برابر تلاش می‌کنند که خودشان را نشان بدهند.
پس این برای استقلال خوب است؟
البته با حضور کادر مدیریتی جدید امیدوارم شاهد اتفاقات بهتر هم باشیم ولی در کل استقلال نیاز دارد که در همه رده‌ها بازیکنان جوانی داشته باشد که همگی به سبک تاکتیکی تیم بزرگسالان تمرین کنند. بازیکنی که ۵، ۶ سال در استقلال با دفاع ۴ نفره بازی کند وقتی به ترکیب تیم بزرگسالان برسد تجربه ۵ ساله‌ای در این زمینه دارد و می‌تواند با کمترین اشتباه در ترکیب به میدان برود.
بازی با شاهین بوشهر را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
قطعاً بازی آسانی نیست. البته دیدم که این تیم گل خورده زیادی دارد و الان هم دیگر امیدی برای ماندن ندارد ولی به هر حال روبه‌روی استقلال هر تیمی می‌خواهد خودش را نشان بدهد. این خاصیت تیم‌های استقلال و پرسپولیس است که حریفان‌شان می‌خواهند خودشان را به سرمربی این تیم‌ها نشان بدهند. به این امید که شاید آن‌ها را به تهران بیاورند. بوشهر فوتبالیست‌های خوب کم ندارد. نمونه اش طارمی، ماهینی و همین قایدی خودمان هستند. ولی استقلال نباید حریفش را دست‌کم بگیرد.

نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.