برد میلیمتری پورتو با ستاره بوشهری

شناسه خبر: 28887
تاریخ انتشار: 16 آذر 1399

مهاجم بوشهری- ایرانی پورتو در جریان برتری تیمش برابر توندلا نمایش درخشانی داشت.

در یکی از مسابقات هفته نهم لیگ برتر پرتغال، تیم پورتو که مثل دیدار اخیرش در این رقابت‌ها مهدی طارمی را به‌عنوان مهاجم نوک در ترکیب داشت، از ساعت ۲۴ شنبه شب در ورزشگاه دو دراگائو مقابل تیم رده چهاردهمی توندلا قرار گرفت.

مهدی طارمی که تشنه درخشش در پورتو و تثبیت جایگاهش در ترکیب این تیم است، در دقیقه ۴ بازی مقابل توندلا نفوذ سریعی از سمت راست زمین انجام داد که حرکت در عرض و پاس او به اوتاویو را این بازیکن در اختیار زیدو سانوسی قرار داد تا این هافبک نیجریه‌ای گل اول بازی را به ثمر رساند.

در ادامه توندلا دو گل زد، اما موسی مارگا در دقیقه ۳۶ کار را به تساوی کشید تا پورتو نیمه اول این بازی خانگی را با تساوی ۲ بر ۲ پشت سر بگذارد.

مارگا که دو بار روی موقعیت‌سازی‌های طارمی فرصت گلزنی را از دست داده بود، در دقیقه ۴۸ موفق شد پاس اوتاویو را تبدیل به گل کند تا پورتو در شروع نیمه دوم با نتیجه ۳ بر ۲ از توندلا پیش بیفتد.

نوبت گلزنی طارمی در دقیقه ۵۶ بود؛ جایی که پورتو همچنان بازی هجومی را در دستور کار قرار داده بود و توانست روی ارسال ماتئوس اوریبه از جناح چپ به مقابل دروازه توندلا و شوت بغل پای محکم و دقیق ستاره ایرانی‌اش به گل چهارم دست پیدا کند.

پورتو در دقیقه ۶۶ سه تعویض همزمان برای حفظ نتیجه انجام داد که یکی از آنها به بیرون رفتن مهدی طارمی و حضور اوانیلسون در زمین اختصاص داشت.

در ادامه توندلا موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کند ولی در نهایت پورتو که در دقیقه ۳+۹۰ هم با اخراج اوریبه ۱۰ نفره شده بود، توانست در شب گلزنی طارمی به برتری ۴ بر ۳ برابر توندلا برسد.

تیم پورتو با پیروزی مقابل توندلا ۱۹ امتیازی شد و با چهار امتیاز کمتر نسبت به تیم صدرنشین اسپورتینگ لیسبون، موقتا در رده دوم جدول لیگ برتر پرتغال قرار گرفت.

مهدی طارمی که سال گذشته با ۱۸ گل به‌عنوان آقای گلی در لیگ برتر پرتغال رسیده بود، مقابل توندلا توانست در نُهمین بازی فصل خود دومین گل‌اش را بزند.

مهدی طارمی مهاجم ملی پوش ایرانی تیم پورتو در بازی هفته نهم تیمش در رقابت های لیگ پرتغال از ابتدا در ترکیب اصلی حضور داشت یک گل به ثمر رساند تا به سرجیو کونسیسائو سرمربی تیم ثابت کند که لیاقت حضور در تیم یازده نفره شروع کننده مسابقات را دارد.

نکته جالب اینکه شب گذشته زوج طارمی-مارگا توانست آمار سه گل زده و یک پاس گل را به ثبت برساند و این به نوعی به کونسیسائو نشان داد که می تواند از این زوج در خط حمله تیمش بهره ببرد.

با این وجود مهدی طارمی شب گذشته یکی از ستاره های تیمش بود و از سایت “هواسکورد” نمره بالای ۷.۸ را گرفت. این در حالی است که موسی مارگا که دو گل به ثمر رساند با نمره ۸.۵ و برابر با گونزالس مهاجم تیم توندلا بهترین بازیکنان زمین بوده اند. باربوسا دیگر مهاجم توندلا و سانوسی مدافع چپ پورتو نیز از این سایت به ترتیب نمره های ۸.۲ و ۸.۱ را گرفتند.

طارمی در این فصل از رقابت های لیگ پرتغال در ۹ بازی و در مجموع ۲۷۵ دقیقه برای پورتو به میدان رفته و آمار ۲ گل و ۲ پاس گل را به جا گذاشته است.

 


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.