تاج سلطان پله تقدیم به مسی / طرح:سبحان ضرغامی/ نویسند:اسماعیل ارشدی

شناسه خبر: 29159
تاریخ انتشار: 01 دی 1399

لیونل مسی، ابرستاره آرژانتینی بارسلونا سیری ناپذیر است و ولع وی برای شکستن رکورد هیچ حد و مرزی نمی شناسد.

شاید آن روز که باشگاه بارسلونا هزینه های درمان  پسری ١٣ ساله  متولد روزاریو را متقبل شد و پس از درمان  در لاماسیا پرورش داد ، در مخلیه هیچ کارشناس و یا استعداد یابی نمیگنجید که آن پسر یک به اکثر رکوردهای تاریخ فوتبال را جابجا کند و تبدیل به یکی از بزرگترین فوتبالیست های تاریخ فوتبال شود!

 

 

مسی در این ١۶ سال حضور حرفه ای در بارسا، رکوردهای مختلفی را جابجا کرده که شاید برخی از آنها تا سالهای متمادی ماندگار بمانند؛

تعدادی از رکوردهای شخصی مسی بدین شرح است:

– ۶ بار  توپ طلای فیفا
– ۶ بار کفش طلای اروپا
– تنها بازیکن تاریخ با بیشتر از ۴٠ گل زده در ١٠ فصل متوالی
– ١۴ بار متوالی حضور در تیم منتخب سال فیفا
– بهترین گلزن تاریخ لالیگا

و اما رکوردی که مسی به تازگی به ثبت رسانده ، رکوردی است که  ادسون آرانتس دو ناسیمینتو، که به عنوان پله شناخته شده‌تر است،  پنجاه سال گذشته را بدون توجه به این مسئله با این تفکر سپری کرده که هیچ بازیکنی، مطمئناً در طول زندگی خود، حتی به رکورد او در گلزنی با پیراهن یک باشگاه نمی‌رسد. همانطور که او و بقیه ما، به سال 2020 نگاه می‌کنیم، این آرامش اکنون باید با پذیرش یک اتفاق نه چندان ناگهانی عوض شده است. بهترین بازیکن تاریخ برزیل و برای بسیاری در کل تاریخ فوتبال، رکورد خود را از سال 1974 به ارمغان آورد، بازیکنی که از هر نظر بی نظیر بود، او 643 گل برای یک باشگاه به ثمر رساند و از این حیث رکورددار است. رکورد پله در باشگاه سانتوس که در آن به مدت 17 سال (از 1956 تا 1974) به طور مداوم فعالیت کرد و در عین حال با افتخار نماینده تیم ملی خود بود، به دست آمد. اما نابغه شاید تکرار نشدنی باشگاه  بارسلونا ، این رکورد را نیز با ۶۴٣ گل زده برای باشگاه کاتالانی ، مشترکا با پله افسانه ای به نام خودش ثبت کرد ؛ تا باز هم این جمله کلیشه ای در اذهان دوست داران فوتبال نقش ببندد که ” واقعا خوش بحال ما فوتبالدوستان که در عصر نابغه ای چون مسی زندگی میکنیم”

 

 


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.