حسین ماهینی:با انتخاب AFC وظیفه‌ام سنگین‌تر شد،در جام‌جهانی در گروه مرگ قرار گرفته‌ایم اما باز هم شانس صعود داریم

شناسه خبر: 5217
تاریخ انتشار: 13 آذر 1396

حسین ماهینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درخصوص اتفاقات اخیر حول و حوش باشگاه پرسپولیس، نتایج اخیر این تیم در لیگ برتر و انتخابش در تیم منتخب سال آسیا صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

فارس: پرسپولیس برد مقتدرانه‌ای مقابل ذوب‌آهن به دست آورد به طوریکه سالها بود چنین نتیجه‌ای را مقابل این تیم اصفهانی به دست نیاورده بودید. در خصوص این بازی صحبت کن.

باید بگویم که ما برای ۳ امتیاز بازی و پیروزی مقابل ذوب‌آهن وارد زمین شدیم، خداراشکر می‌کنم که بازی را بردیم و ۳ امتیاز را گرفتیم البته فکر زدن ۴ گل به این تیم نبودیم اما آنقدر خوب بازی کردیم که شاید می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ذوب‌آهن بزنیم. خوشبختانه در این بازی موقعیت‌های ما تبدیل به گل شد و نتیجه‌ای گرفتیم که باعث شد علاوه بر برد شیرین تفاضل گلمان را هم بهتر کنیم.

فارس: اتفاق عجیبی رخ داد و چند روز پیش چند نفر معلوم‌الحال مقابل باشگاه پرسپولیس آتش‌سوزی به راه انداختند که البته دستگیر هم شدند. به عنوان فوتبالیستی که سالها در سطح اول کشور حضور داری و بازی‌های زیادی در خارج از ایران انجام دادی وقتی این خبر را شنیدی متعجب نشدی؟

راستش باید بگویم زیاد در جریان این موضوع نیستم اما همه می‌دانیم که موضوع خاصی نیست چرا که یکسری شیطنت کردند. خداراشکر در ایران آنقدر امنیت وجود دارد که نگران مسائلی به این کوچکی نباشیم.

فارس: در روزهای اخیر عکس‌هایی از دیدار بازیکنان با حسین هدایتی در فضای مجازی منتشر شد که سر و صدای زیادی به راه انداخت، خودت به عنوان یکی از بازیکنانی که در این دیدارها حضور داشتی در خصوص این دیدارها شفاف‌تر صحبت کن. البته آقای گرشاسبی هم درباره این دیدارها عنوان کرده بود که اتفاق عجیبی رخ نداده و بازیکنان در بیرون از زمانی که در اختیار باشگاه هستند این اختیار را دارند که با دوستانشان دیدار کنند.

باید بگویم چه آقای برانکو و چه همه بازیکنان نگران وضعیت سال بعد خودمان هستیم چون یکسری از بازیکنان سال بعد قرارداد ندارند. صحبت‌هایی که آنجا انجام دادیم برای تمدید قرارداد بچه‌های تیم بود چرا که همه ما نگران سال بعد هستیم. قبول کنید که تیم به این خوبی باید چند سالی کنار هم بازی کنند و حیف است که این تیم خراب شود.

فارس: به عنوان کاپیتان پرسپولیس و با همراهی سایر بازیکنان حمایت خوبی از علیرضا بیرانوند در فضای مجازی کردید. چه تضمینی وجود دارد که باز هم بیرانوند چنین اتفاقاتی را رقم نزند؟ 

مشکل علیرضا حل شده و دیدید که در بازی با ذوب‌آهن چقدر مورد تشویق هواداران قرار گرفت. دیدید که موضوع خاصی هم پیش نیامد و همه چیز به خوبی و خوشی تمام شد.

فارس: مدیریت باشگاه پرسپولیس هم تغییر کرد و به عنوان یک بازیکن قدیمی پرسپولیس فکر می‌کنی این تغییرات در روند پرسپولیس اثر مثبت دارد یا نه؟

به هر حال آقای طاهری زحمات زیادی برای پرسپولیس کشید و حالا با رفتن او به نظرم آقای گرشاسبی می‌تواند جانشین خیلی خوبی برای او باشد. امیدوارم که بتوانیم راهی که آغاز کردیم را ادامه دهیم.

فارس: چند روز قبل بخشی از قرارداد بازیکنان به حساب آنها واریز شد. آیا مشکلات مالی بازیکنان پرسپولیس حل شد؟

در این‌باره باید بگویم اتفاق تازه‌ای رخ نداده و منتظر هستیم قول‌هایی که داده شده انجام شود. البته مقداری پول گرفته‌ایم اما همچنان از پرسپولیس طلب داریم و قول و قرارهایی به ما داده‌اند که امیدوارم در این چند وقت این مسئله هم حل شود.

فارس: چند روز پیش از طرف سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بهترین دفاع چپ سال این قاره انتخاب شدی در حالیکه پست اصلی‌ات این پست نیست.

باید بگویم حضورم در تیم منتخب آسیا قبل از هرچیز لطف خدا بود و اینکه همه بچه‌های تیم می‌توانستند در تیم منتخب سال حضور داشته باشند. فکر می‌کنم انتخاب من به خاطر ۳ بازی‌ای بود که در تیم منتخب هفته انتخاب شدم و این موضوع تأثیرگذار بود. به هر حال برای من افتخار بسیار بزرگی است که به عنوان دفاع چپ سال آسیا انتخاب شوم و این موضوع مسئولیت من را سنگین‌تر کرده است. قطعاً توقعات از من بالا رفته و این موضوع را به خوبی می‌دانم. امیدوارم که در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا موفق‌تر از فصل گذشته باشیم.

فارس: قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم برگزار شد و تیم ملی کشورمان رقبای خود را شناخت. به عنوان یکی از بازیکنان ملی‌پوش نظرت در خصوص همگروهی ایران با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش چیست؟

اگر بخواهم واقعیت را بگویم این است که همه ما انتظار داشتیم در یک گروه آسان‌تر قرار بگیریم اما اینطور نشد و در یک گروه بسیار ساخت قرار گرفتیم که به واقع گروه مرگ است اما با این شرایط باز هم امیدوار هستیم. اسپانیا تیم شناخته شده‌ای است و درباره پرتغال هم باید بگویم که به نظر من این تیم به خوبی تیم آرژانتین جام جهانی ۲۰۱۴ نیست. با همین شرایط امید داریم که بتوانیم از این گروه صعود کنیم و بازیکنان تیم ملی ایران چنین پتانسیلی را از خود نشان داده‌اند.

فارس: به پرسپولیس برگردیم. تیم شما با یک بازی کمتر و اختلاف امتیاز قابل توجه نسبت به تیم‌های پایین‌تر قهرمان نیم‌فصل شد. فکر می‌کنی بتوانید تا پایان فصل این روند را ادامه دهی؟

ما الان با یک بازی کمتر خوشبختانه قهرمان نیم‌فصل شدیم این یک اتفاق خوب برای ما و هوادارانمان بود. قبل از اینکه فصل آغاز شود آقای برانکو برای ما صحبت کرده بود و گفت که ما بهترین تیم ایران هستیم و می‌توانیم از قهرمانی‌مان دفاع کنیم. البته راجع به این مسائل صحبت کردن واقعاً سخت است اما در هر بازی برای گرفتن ۳ امتیاز و شاد کردن دل هواداران به زمین می‌رویم تا قهرمان فصل شویم. ما این روند را ادامه می‌دهیم و ان‌شاالله هرچه که خیر است همان رقم خواهد خورد.

فارس: ۲ روز دیگر باید در رشت به مصاف سپیدرود این شهر بروید. این بازی را چطور می‌بینی؟

تا جایی که من می‌دانم سپیدرود تیم خیلی خوبی است شاید نتایج خوبی تا اینجای لیگ نگرفته باشد اما مطمئناً همه انرژی‌اش را برای بازی با ما خواهد گذاشت. بازی با پرسپولیس برای همه تیم‌ها با سایر بازی‌ها فرق می‌کند و بازیکنان با انرژی بیشتری به زمین می‌آیند. ما به دنبال کسب ۳ امتیاز بازی هستیم تا اختلاف امتیازی‌مان را با رقبا بیشتر کنیم تا ان‌شاالله برای بازی‌های بعدی و نیم‌فصل دوم لیگ برتر آماده شویم.

فارس: به عنوان سئوال پایانی، فردا قرار است قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا انجام شود و فکر می‌کنی چه قرعه و شانسی انتظار پرسپولیس را می‌کشد؟

امیدوارم که مثل سال گذشته گروه بسیار سختی به ما نخورد. واقعاً گروه ما فصل گذشته سخت بود و امیدوارم امسال اینطور نباشد.هم برای پرسپولیس و هم برای دیگر نمایندگان ایران آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هر ۴ تیم از گروهشان به مرحله بعد صعود کنند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.