پورامینی پیام آور نایب قهرمانی نیم فصل/ پارس جنوبی جم ۱ سیاه جامگان مشهد ۰

شناسه خبر: 5243
تاریخ انتشار: 14 آذر 1396

هفته پانزدهم لیگ برتر؛ ساعت: ۱۵ ؛ تاریخ: ۹۶/۰۹/۱۴
استادیوم: تختی جم/ تماشاگر: ۴ هزار نفر
داور: شاهو اصلانی؛ کمک‌ها: آرمان اسعدی، امیر مبشر و یاسر همرنگ/ ناظر: حسین خانبان.

پارس جنوبی جم

محسن فروزان، مجتبی لطفی، حامد نورمحمدی، فرشاد محمدی‌مهر، میثم تیموری، میثم نقی‌زاده، حسین پورامینی، علی دشتی(۸۷- احسان اسدزادی)، مجید علیاری(۶۶- احسان تاییدی)، آلویس نانگ و ابراهیم صالحی.
سرمربی: مهدی تارتار

 

 

سیاه‌جامگان

محمدحسین عین‌افشار، وحید عسگری(۶۸- محمدرضا خرسندنیا)، محسن آقایی، سجاد دانایی، رضا شربتی، مصطفی احمدی، امیرحسین صالحی، حسین بادامکی(۸۲- سبحان خاقانی)، محمدمهدی عسگری، امیرمحمد پناهی و روح‌الله سیف‌اللهی.
سرمربی: رضا عنایتی

 

 

 

اخطار

رضا شربتی(۷۸) روح‌الله سیف‌اللهی(۵+۹۰) از سیاه جامگان

 

علی دشتی(۸۶) از پارس جنوبی

 

شرح نیمه اول

هر دو تیم در لحظات ابتدایی مسابقه بازی سرعتی را در دستور کار قرار داده بودند و توپ گردش زیادی در زمین هر دو تیم داشت اما به مرور زمان بازیکنان بیشتر در میانه زمین کار می‌کردند؛ حضور محمدی‌مهر و تیموری در گوشه‌های خط دفاعی پارس جنوبی موجب شده بود بیشتر تاکتیک این تیم روی ارسال این دو بازیکن باشد که نتیجه‌ای در پی نداشت؛  پاس بلند به پشت مدافعان سیاه جامگان، بهره‌گیری از ضربات ایستگاهی و همچنین زدن ضربات والی جزو اصلی‌ترین برنامه‌های تیم تارتار بود که در نیمه اول حاصلی برای آنها نداشت؛ سیاه جامگان نیز که بیشتر چشم به ضد حملات داشت، تنها دو موقعیت بی‌نتیجه روی دروازه پارس جنوبی به وجود آورد تا دو تیم بدون گل به رختکن بروند.

نیمه دوم و فشار حملات پارس جنوبی جم و خط دفاعی سیاه جامگان که سد محکمی مقابل آنها بود.مشهدی ها که برای ضد حملات و فضاهای ایجاد شده از نفوذ تیموری و محمدی مهر سعی در رسیدن به دروازه فروزان داشتند که هر دو مدافع وسط پارس جنوبی به خوبی اصول پوششی را رعایت کردند تا دروازه تیمشان ۹۰ دقیقه بسته بماند.

 

هر چه از زمان بازی گذشت میزبان بر فشار حملات افزود،ورود تاییدی درگیر و جسور که بالاخره یک خطای پنالتی گرفت و اسد زادی که تنها ۷ دقیقه بازی کرد اما موثر و امیدوار کننده ظاهر شد .در دقایق پایانی پارس جنوبی جم سراپا حمله بود،تارتار با جابجایی صالحی و اسدزادی و بردن تاییدی به نوک پیکان تیمش هر چه تدبیر تاکتیکی داشت رو کرد و همین حربه کارساز شد.خطای پنالتی روی تاییدی را پورامینی با آرامش وارد دروازه عین افشاری کرد که یکی از خوبهای تیمش بود.

با این برد پارس جنوبی جم ۲۹ امتیازی شد و نایب قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال ایران شد و با آرامش راهی تعطیلات گردید.

 

شرح گل

پارس جنوبی جم ۱ – سیاه جامگان ۰ (دقیقه ۶+۹۰: حسین پورامینی): پنالتی لحظه آخری برای پارس جنوبی که با یک خطای هند به دست آمد را پورامینی به مرکز دروازه زد تا سه امتیاز ارزشمند برای تیمش به ارمغان بیاورد.

لحظات حساس

 

دقیقه ۴: ارسال تیموری از جناح چپ و روی ضربه آزاد را علیاری با ضربه سر زد که توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه سیاه‌جامگان به اوت رفت.

دقیقه ۹: شوت روی پای سیف‌اللهی از پشت محوطه جریمه را فروزان با شیرجه و دو دست دفع کرد.

دقیقه ۱۳: پاس بلند محمدی‌مهر از زمین خودی به پشت مدافعان سیاه‌جامگان را صالحی از زاویه بسته شوت زد که توپ او را عین‌افشار راهی کرنر کرد.

دقیقه ۲۴: شوت نانگ دقت لازم را نداشت ولی در حال رسیدن به صالحی بود که عین‌افشار با خروج از دروازه توپ را جمع کرد.
دقیقه ۳۱: نورمحمدی بهترین فرصت را داشت تا سانتر دقیق تیموری از سمت چپ زمین را در محوطه ۶ قدم تبدیل به گل کند که شوت او راهی اوت شد.

دقیقه ۳۵: عین‌افشار روی ارسال محمدی‌مهر با خروج از دروازه توپ را دفع کرد و در ادامه نیز ضربه سر علیاری را جمع کرد.
دقیقه ۳۷: علیاری به خوبی توپ را به محوطه جریمه سیاه جامگان سانتر کرد که عین‌افشار مجددا روی توپ تاثیر گذاشت.

دقیقه ۴۰: صالحی از خروج عجیب و ناموفق عین‌افشار استفاده کرد و در سمت راست زمین او را جای گذاشت ولی ارسال کوتاه او، بعد از ضربه نانگ به عسگری برخورد داشت و به کرنر رفت.
دقیقه ۴۲: شوت روی پای چپ نانگ ضرب لازم را نداشت و بعد از برخورد به آقایی راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۴: پس از پرتاب اوت محمدی‌مهر توپ به نانگ رسید اما ضربه او برگشت داده شد و در ریباند هم شوت محکم تیموری با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه سیاه جامگاه به اوت رفت.

دقیقه ۲+۴۵: پورامینی و تیموری با حرکت عجیبی روی ضربه آزاد با عبور از روی توپ به یکدیگر برخورد کردند که در ادامه شوت محمدی‌مهر بعد از برخورد به دیوار دفاعی بازیکنان سیاه جامگانی تبدیل به کرنر شد.
دقیقه ۳+۴۵: سانتر محمدی‌مهر و ضربه سر تیموری را عین‌افشار به راحتی جمع کرد.
دقیقه ۴+۴۵: پاس در عمق سیف‌اللهی و ضربه کم قدرت زمینی عسگری را فروزان با کف دست دفع کرد تا نیمه اول بدون گل به اتمام برسد.

دقیقه ۶۲: بی‌دقتی مهاجمان سیاه جامگان موجب شد پارس جنوبی ضد حمله سریعی ترتیب دهد ولی در این موقعیت شوت راه دور تیموری ثمر بخش نبود.
دقیقه ۶۲: شوت بی‌دقت محمدمهدی عسگری روی پاس خوب سیف‌اللهی به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱: شوت مستقیم تیموری از روی ضربه آزاد را عین‌افشار به خوبی مشت کرد.

 

در حاشیه

* مصدومیت محسن آقایی دو بار بازی را به وقفه انداخت.

* عنایتی اعتراض شدیدی به برخی تصمیم‌های داوری داشته است.

* تماشاگران پارس جنوبی جم پرچم بزرگ این تیم را روی سکوهای ورزشگاه تختی پهن کرده‌اند.

* تماشای رایگان این مسابقه نیز موجب نشده سکوهای روبروی جایگاه به طور کامل تکمیل شود.

 

* در دقیقه ۶۶ پورامینی قصد داشت با دریبل سر پا موقعیت گلزنی ایجاد کند که وحید عسگری اجازه کار به او نداد؛ در این صحنه تماشاگران پارس جنوبی اعتقاد به خطای هند پنالتی داشتند.

 

* در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه دوم بازیکنان پارس جنوبی به شدت اعتقاد به خطای هند پنالتی داشتند.

 

مجتبی صالح احمدی این دیدار را برای بینندگان و شنوندگان گزارش می کرد.

 

هواداران جمی در پایان بازی سر از پا نمیشناختند و به صورت ایستاده بازیکنانشان را تشویق می کردند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.