فیروز کریمی سرمربی گسترش فولاد:تارتار برترین مربی لیگ است،همه چیز اوکی باشد ایران به فینال جام جهانی می رود!

شناسه خبر: 5749
تاریخ انتشار: 04 دی 1396

فیروز کریمی پس از برتری گسترش فولاد مقابل پارس جنوبی در کنفرانس خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

تارتار برترین مربی لیگ است
یکی از سنگین ترین بازی‌های ما بود. پارس جنوبی تمام راه‌ها را آزمایش کرد. تارتار برترین مربی تیم لیگ است. درست است پرسپولیس صدر جدول است، اما آن شرایط را پارس ندارد. به این دلیل می‌گویم برترین مربی است که پارسال همین پرسپولیس مقابل پدیده ۵ بازیکن خود را نداشت و مقابل گسترش فولاد ۶ بازیکن نداشت و دیدید چه اتفاقی افتاد.

 

ده خسوس بهترین گلر لیگ است
در این مسابقه شانس هم یک مقدار با ما یار نبود. یکی، دو توپ به تیر دروازه زدیم و چند موقعیت هم از دست دادیم، امروز دفاع وسط و گلر ما بهترین بازیکنان بودند. دخسوس بهترین دروازه‌بان لیگ است و خط دفاع ما هم امروز جلوی حملات گسترده پارس جنوبی را گرفت.  در ۱۰ بازی گذشته که من حضور داشتم تاکنون اینقدر به ما فشار نیامده بود. تیم حریف تمام راه‌هایی که می‌توانست به گل برسد را امتحان کرد اما ما به خوبی آنها را آنالیز کرده‌ایم. متأسفانه امروز تیم ما تأثیرپذیر بود و با توجه به حرکات آنها برنامه‌ریزی کردیم.

 

به اجبار عقب نشستیم ولی بدون اشتباه بودیم
یک قسمت از عقب‌نشینی ما تاکتیکی و قسمت دیگر به خاطر فشار تیم حریف بود. در مجموع فوتبالی را دیدیم که یک طرف آن دفاع جانانه و موفق بود و طرف دیگر یک تیم با تمام توان و از تمام زوایا به بهترین شکل حمله می‌کرد. ما به اجبار به عقب نشستیم اما بدون اشتباه بودیم. نسبت به آنها از موقعیت‌هایمان بهتر استفاده کردیم.

 

اجازه بدهید شاگردانم را بشناسم!
علاوه بر تارتار، کمالوند و مهاجری هم شاگرد خود من بودند و من تعلیمشان دادم و تفکرات آنها را می‌دانم. پارس جم در این فصل خوب بازی می‌کند اما اجازه دهید حداقل بعد از ۳۰ سال شاگردانم را شناخته باشم.

 

همیشه ۴ تماشاگر نما وجود دارد
قبل از نشست خبری هم گفتم تماشاگران پارس جنوبی نمونه هستند اما ۴ تماشاگرنما هم پیدا می‌شود که خود تماشاگران واقعی باید جلوی آنها را بگیرند. پارس جنوبی تا اینجای کار هم آمده شاهکار کرده است و نتایج خوبی گرفته است. مهدی تارتار همان دور رفت خیال تماشاگران و مسئولان این تیم را راحت کرده است.

 

از پارس با این بودجه نمی توان توقعی داشت
من با تمام ممیزهای پارس جنوبی آشنا هستم. یک تیم لیگ برتری امسال به هیأت مدیره‌اش گلایه می‌کرد، ۱۲ یا ۱۴ میلیارد پول نیاز دارد از پارس جنوبی با این بودجه چه توقعی می‌توان داشته باشد. خدا را شکر این تیم فعلاً مشکلی ندارد.

 

باورم نمی شد جم چنین امکاناتی داشته باشد
وقتی به اینجا آمدم اصلاً باور نمی‌شد چنین امکاناتی اینجا وجود داشته باشد و چطور یک شهر کوچک تیم لیگ برتری دارد اما وقتی آمدم و دیدم نظرم عوض شد.

 

تارتار کارش را به خوبی بلد است
ما می‌آییم که فوتبال بازی کنیم و بحث مربی‌گری این را می‌گوید همه تمام تلاشمان را می‌کنیم که ببریم. یک روز خوب بازی می‌کنیم و نمی‌بریم و روز دیگر برعکس این اتفاق می‌افتد. در حالی که ما جلوی پیکان برتر بودیم اما بازی را باختیم. به هر حال این شرایط وجود دارد، تارتار هم کارش را به خوبی بلد است، امسال هم موفق بوده است.

 

اگر همه چیز اوکی باشد ایران به فینال جام جهانی می رود
گروه ایران سخت است اما اگر همه چیز اوکی باشد تیم ما می‌تواند به فینال برود! جفت شش‌ ها دستش است. البته اینکه تیم بدون باخت و با اقتدار به جام جهانی رفته است خوب است و نباید توقع زیادی داشت.

 

منبع:ورزش سه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.