سرمربی تیم ملی ایران غایب بزرگ لیگ زیبا/ یادداشت روز

شناسه خبر: 6581
تاریخ انتشار: 07 بهمن 1396

از مهدی قائدی تا علی علیپور و از حسن بیت سعید تا یونس دلفی همه حق دارند که چشم های سرمربی تیم ملی را روی ساقهای هنرمند خود حس کنند.

بازی های تماشایی این هفته لیگ برتر در شرایطی به اتمام رسید که هیچ کس به یاد ندارد آخرین حضور کارلوس کی روش در ورزشگاه های ایران مربوط به کدام مسابقه  است . به واقع ، این حضور که قبلا برنامه آن هم به اطلاع رسانه ها می رسید تبدیل به خاطره ای دوردست شده و کسی هم پیگیر حضور مجدد کی روش (حتی)در ورزشگاه آزادی نیست . البته کی روش در ایران حضور دارد اما این هفته وقتش صرف حضور در برنامه تبلیغاتی بانکی شد که سفیر برند آن شده است ؛ از هفته بعد هم کسی خبر ندارد اما اگر در ایران باشد ، آیا یک درصد هم ممکن است به تماشای یکی از بازهای فوق العاده هفته ۲۲ لیگ برود؟

بازیهای مهم  هفته آینده را مرور می کنیم؛ نفت – پیکان ، سپیدرود – استقلال خوزستان ، پرسپولیس – سپاهان ، پارس – سایپا ، ذوب آهن – استقلال . مسابقاتی سرنوشت ساز و فینال گونه در رده های مختلف جدول که حضور سرمربی تیم ملی در هریک از ورزشگاه ها به آن مسابقه اعتباری دوچندان خواهد بخشید. خب ، چه اشکال دارد که از بین این تعداد بازیکن شاغل در لیگ ، همه شانس بازی مقابل کی روش را داشته باشند و احساس کنند که دیده می شوند؟ اما سئوال اصلی از کی روش ؛ آیا این موضوع که حالا از آن به عنوان یک درخواست از سوی فوتبال ایران مطرح می شود ، بخشی از وظیفه طبیعی سرمربی تیم ملی نیست ؟ آیا یواخیم لو ، گرت ساوتگیت ، جولین لوپتگی و … که هرهفته شاتهای درشت شان شکار کارگردان های تلویزیونی حاضر در ورزشگاه هاست ، این کار را به مثابه یک تکلیف عادی در مربیگری تیم ملی انجام نمی دهند؟

آقای کی روش ، انتقاد همیشگی  از کیفیت لیگ البته پذیرفتنی است اما به شرط اینکه احساس کنیم شما به تغییر فنی در بستری که فوتبال ملی را تغذیه می کند دل بسته اید . و البته که ما علاقه مند به موفقیت در جام جهانی هستیم ، اما قبل تر از آن ، اولویت بزرگ ، کیفیت تولید در فوتبال ماست که آینده همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد . اینجا باشید برای این پروژه ، والا با تمرینات از راه دور و اسکایپ و پیام های روحیه بخش فیس بوکی ، شاید فقط یک تیم خوب در جام جهانی باشیم نه آن کره و ژاپن و استرالیایی که همیشه از آن مثال می آورید .

احترام مارکار و دستیاران شما به جای خود ، اما فقط این شخص کارلوس کی روش است که یک تیم و بازیکنانش را به وجد می آورد . خودتان را از فوتبال ما دریغ نکنید آقای کی روش .

پژمان راهبر سردبیر ورزش سه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.