ساغلام سرمربی تراکتور:به بازیکنانم یاد دادم درست بازی کنند،تساوی نتیجه بدی نبود!

شناسه خبر: 7649
تاریخ انتشار: 05 اسفند 1396

ارطغرول ساغلام پس از تساوی یک بر یک تراکتورسازی مقابل پارس جنوبی جم، در مورد این دیدار و کسب یک امتیاز از شهر جم در نشست خبری به خبرنگاران گفت: جا دارد در ابتدا دوباره به‌خاطر حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج تسلیت بگویم و برای بازماندگان کشته‌شدگان در این سانحه از خداوند طلب صبر داشته باشم. در مورد بازی هم باید بگویم که ما یک دوره پرفشار را پشت سر می‌گذاریم و مجبوریم در فاصله چهار روز از هم بازی کنیم، آن‌ هم با یک کادر محدود. در حالت طبیعی ما باید پنج تعویض انجام بدهیم، اما الان یکی دو تعویض می‌توانیم داشته باشیم.

ساغلام با اشاره به کمبود نفرات توضیح داد: با شرایطی که وجود دارد، طبیعتاً تیم‌مان کمی خسته می‌شود. ما چند روز دیگر باز هم مسابقه داریم. در حالت کلی ما در ۱۰ روز سه بازی انجام می‌دهیم و فشار روی تیم ما زیاد است. با این وجود در حالت کلی از تیم‌مان راضی‌ام. من حتی در بازی برابر الغرافه هم از بازیکنانم راضی بودم.

سرمربی تیم تراکتورسازی در مورد دو دیدار آسیایی تیمش که با شکست خاتمه یافت، توضیح داد: باز‌ی‌های آسیایی ما مقابل الغرافه و الاهلی بود؛ تیم‌هایی که خیلی از ما قوی‌تر هستند، اما با این وجود درصد مالکیت ما مقابل آنها ۷۰ درصد بود، گل‌هایی را نتوانستیم بزنیم، پنالتی از دست دادیم و با اینکه بازی خارج از خانه بازی کردیم، چند فرصت صددرصد گلزنی داشتیم. مقابل الغرافه در نیمه دوم این ما بودیم که بازی کردیم. در کل من از تیمم راضی هستم.

ساغلام با یادآوری ۲ پنجره نقل و انتقالاتی که تراکتورسازی با آن مواجه بوده است، اظهار داشت: باید این را قبول کنیم که تراکتورسازی در دو دوره قبلی نقل‌وانتقالات محروم بوده و از تیم سال قبل هم بازیکنان خوبش را متأسفانه از دست داده است. متأسفانه ما با تیمی نیامدیم که بتوانیم سایر تیم‌ها را تحت فشار قرار بدهیم. زمانی که من آمدم، تراکتورسازی در چهار بازی آخرش یک امتیاز گرفته بود و از لحاظ روحی اُفت شدیدی داشت، ولی از بازیکنانم ممنونم که در این مدت کوتاه واکنش خوبی نشان دادند و شروع کردند به اینکه به یک فوتبال خیلی خوب فکر کنند.

وی اینگونه صحبت هایش را دنبال کرد: از زمانی که به تراکتورسازی آمدم، ما چهار بازی انجام دادیم که سه تای آن خارج از خانه بوده است. دو بازی آسیایی‌مان هم خارج از خانه بود، یکی در عمان و یکی هم در قطر. ما مجبوریم مدام مسافرت کنیم که این تیم را خسته می‌کند. خوشم نمی‌آید که این را بگویم، اما کاری کردیم که آرام آرام شروع کردیم و به قسمت‌های بالا رفتیم. ان‌شاءالله از این هم بهتر می‌شویم. اگر پیکان و بازی‌ آسیایی‌مان مقابل الجزیره را با موفقیت پشت سر بگذاریم، یک فاصله‌ای در لیگ می‌افتد که به ما کمک می‌کند و می‌توانیم به بازیکنان استراحت بدهیم.

سرمربی تیم تراکتورسازی به تمجید از عملکرد بازیکنانش مقابل پارس جنوبی پرداخت و گفت: بازی امروز بازی خوبی شد. در ابتدای بازی گل خوردیم، بعد از آن هم تلاش کردیم که بازی و نتیجه را به تعادل برسانیم. برای این کار باید ریسک می‌کردیم، این کار را انجام دادیم و به خواسته‌مان رسیدیم. در نیمه دوم باز هم تیمی بودیم که صاحب توپ و میدان بودیم و سعی کردیم که پاس بدهیم و بازی کنیم. در نهایت هم به گلی که می‌خواستیم رسیدیم. اگر رو راست بگویم، این بازی حقش بود که مساوی شود. طبیعتاً پارس تیم خوبی است.

مربی ترکیه ای تراکتورسازی در مورد حضور هواداران این تیم در جم گفت: از هواداران‌مان که تا اینجا آمدند و از ما حمایت کردند، تشکر می‌کنم. آرزوی این را داریم که چهار روز بعد مقابل پیکان هم به ورزشگاه بیایند و حمایت‌مان کنند. برای تیم پارس جنوبی هم آرزوی موفقیت دارم.

ساغلام در مورد عملکرد داوری هم افزود: من کلاً گفتم که آدمی نیستم که دوست داشته باشم راجع‌به داور صحبت کنم. هر اشتباه داوری که با نیت خوب باشد، ما قبول می‌کنیم. بازیکنان و مربیان می‌توانند اشتباه داشته باشند و داورها هم حق اشتباه دارند.

وی با اشاره به برنامه تراکتورسازی در ادامه مسابقات لیگ برتر، گفت: ما نمی‌توانیم برنامه بلند داشته باشیم و مجبوریم به امروز نگاه کنیم و بازی به بازی پیش برویم. در همین مدتی که بودم، این را به بازیکنانم یاد دادم که بازی درست انجام بدهند و کاری کنند که تمامی تماشاگران از بازی لذت ببرند.

سرمربی تیم تراکتورسازی در واکنش به سوال خبرنگاری که در مورد عدم حضور او در نشست خبری پیش از بازی با وجود رفتن ماشین برای بردن او به کنفرانس پرسید، پاسخ داد: نشان بدهید که چه کسی آمده تا ما هم ببینیم! ماشینی نیامده بود!


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.