مهدی تارتار:پتانسیل کسب سهمیه را داریم،دو بازی تدارکاتی خوب در پیش است

شناسه خبر: 8098
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1396

پارس جنوبی در نیم فصل دوم برخلاف نیم فصل اول پیروزی های زیادی به دست نیاورد اما نتایج کلی این تیم به گونه ای بوده که در پایان ۲۵ هفته از مسابقات این تیم با ۳۹ امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد. مهدی تارتار سرمربی تیم پارس جنوبی درباره شرایط تیمش در این روزها گفت:« تمریناتمان را جدی و مستمر انجام می دهیم و قرار است دو بازی تدارکاتی خوب و سنگین داشته باشیم.» سرمربی پارس در ادامه با اشاره به بازی های تدارکاتی تیمش گفت:« ما روز دوشنبه یک بازی با سپاهان داریم و جا دارد از این باشگاه بزرگ که از ما درخواست برای بازی تدارکاتی کرد تشکر کنم. آن ها پیشنهاد دادند و ما هم استقبال کردیم چرا که بازی با این تیم یک بازی تدارکاتی فوق العاده برای ما حساب می شود. همچنین ما ۲۸ اسفند هم یک بازی تدارکاتی با تیم خوب پیکان برگزار خواهیم کرد.»

او در این رابطه که در تعطیلات آیا به دنبال ایجاد تغییراتی در تاکتیک و برنامه های فنی تیمش هست یا نه گفت:« خیلی نمی توانیم در این زمان تغییرات ایجاد کنیم. بچه ها با تفکرات فنی آشنا هستند و به آن خو گرفته اند و شاید تا آخر فرصتی برای تغییرات فنی نداشته باشیم. شرایط تیم در حال حاضر خیلی خوب است. بچه ها انگیزه بالایی دارند. در تیم ما هرکسی باانگیزه تر باشد بازی می کند و بچه ها به خوبی این را می دانند.» تارتار که تیمش هنوز یکی از شانس های کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعد به حساب می آید در رابطه با سطح این بازی ها و اینکه آیا پارس در صورت حضور در آسیا می تواند با رقبای جدی این قاره رقابت کند گفت:« من برای بازیکنان تیم پارس ، بازی با ذوب آهن را مثال زدم. ذوب آهن الان یکی از بهترین های لیگ قهرمانان است و از سه بازی دو برد به دست آورده و شش امتیازی است. اما ما مقابل همین ذوب آهن آسیایی بازی خیلی خوبی انجام دادیم و به خصوص در نیمه اول کاملا بر بازی مسلط بودیم. به نظر من بچه های ما پتانسیل این را دارند درصورتی که به این موفقیت رسیده و سهمیه بگیرند بتوانند در آسیا هم نمایش خوبی داشته باشند. ما مقابل ذوب آهن آسیایی به خوبی این موضوع را نشان دادیم.»

سرمربی پارس جنوبی که فصل قبل این تیم را به لیگ برتر آورد و امسال نیز در حال حاضر با پارس جنوبی یکی از تیم های موفق لیگ برتر بوده درباره اینکه آیا برنامه بلند مدتی برای موفقیت در پارس جنوبی دارد یا نه گفت:« من واقعیت را بگویم که در این دو سال که برای پارس کار کردم واقعا افتخار کردم برای اینکه مردم اینجا بسیار خونگرم و با فرهنگ هستند. اما آنچه مشخص است این که برای تصمیم گیری باید تا پایان فصل صبر کرد. بله این درست است که وقتی تیم قهرمان لیگ یک شده، سپس امسال برای سهمیه تلاش می کند سال بعد بتواند سهمیه را حتما بگیرد، من هم دوست دارم به این مردم خدمت کنم و از مدیریت باشگاه هم راضی هستم اما همه چیز به پایان فصل بستگی دارد. شاید هم باشگاه ما را نخواهد.»

او افزود:« متاسفانه این باشگاه یک مشکل بزرگ دارد و آن همان قانونی است که مجلس تصویب کرده و ما هیچ پولی نمی توانیم از وزارت نفت بگیریم. با این وجود من معتقدم این تیم اگر مشکل مالی نداشته باشد از همه نظر پتانسیل بالایی برای موفقیت دارد.»

هافبک و مربی سابق پرسپولیس در پایان نیز با اشاره به نتایج این تیم در لیگ قهرمانان گفت:« خداراشکر شرایط تیم با دو برد در لیگ قهرمانان خوب است و با شش امتیاز شانس زیادی برای موفقیت دارد. من معتقدم پرسپولیسی ها نباید فقط به بازی با استقلال نگاه کنند. پرسپولیس در این دو سه سال واقعا تغییر کرده و از زمان حضور برانکو از نظر انسجام تیمی و کیفیت بازیکنان رشد چشمگیری داشته است. به نظرم پرسپولیس با مدیریت برانکو می تواند امسال هم علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر در آسیا هم موفق باشد.»

 

ورزش سه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.