مصاحبه عجیب سرمربی پارس جنوبی جم:بر مبنای همین جدولی فعلی تیم‌های قهرمان و سقوط‌کننده مشخص شوند!

شناسه خبر: 25754
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1399

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت که برای ضربه نخوردن به فصل آینده لیگ برتر فوتبال، بهتر است مسابقات این فصل تعطیل شود.

هومن افاضلی درباره تمرینات آنلاین تیم فوتبال پارس جنوبی جم، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: در برخی از تیم‌های ایرانی، بازیکنان از تمرینات خود فیلم می‌گیرند و به مربیان می‌فرستند. این روش باعث ایجاد روحیه تیمی نمی‌شود و همچنین ممکن است بازیکنی تمرینات دو روز خود را در چند روز به مربیان بفرستد. کاری که شاید خودم هم به عنوان بازیکن انجام می‌دادم.

«می‌خواستیم کاری کنیم که روی همه بازیکنان نظارت داشته و به حالت تیمی نزدیک‌تر باشیم.» وی ضمن بیان این جمله اظهار داشت: علاوه بر ما تیم‌های بایرن مونیخ، تاتنهام و اخیراً چند تیم داخلی با همین شیوه یعنی آنلاین تمرین می‌کنند. البته برخی می‌خواستند نمایش کار نو بدهند، اما وقتی ایده‌ای پشت آن نباشد، ما را به هدف نمی‌رساند. این روش جای تمرینات گروهی را نمی‌گیرد؛ چون فوتبال در خانه یا به صورت انفرادی انجام نمی‌شود، اما این بیشترین کاری است که می‌توانیم در این شرایط انجام دهیم.

سرمربی پارس جنوبی با اشاره به نامشخص بودن آغاز دوباره لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: نمی‌دانیم باید در چه زمانی و با چه فاصله‌ای بازی کنیم؛ چون بشر تاکنون چنین شرایطی را تجربه نکرده است، اما تا زمانی که سلامت افراد در میان است، فوتبال هیچ ارزشی ندارد. فوتبال یک ورزش و تفریح است. ما هنوز شرمنده سرباز احمدی (سربازی که در دیدار چند سال پیش سپاهان و پرسپولیس آسیب دید) و سایر افرادی هستیم که در فوتبال آسیب دیده‌اند.

افاضلی درخصوص ادامه یا لغو دیدارهای باقیمانده مسابقات خاطرنشان کرد: با این شرایط بهتر است بازی‌ها برگزار نشود. اگر وضعیت به حالت عادی برگردد، بازی‌ها اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد آغاز می‌شود. شروع تمرینات در ماه رمضان سخت است و بازدهی لازم را ندارد. چون اگر بازیکنان روزه باشند، نمی‌توانند مانند همیشه تمرین و بدنسازی کنند و با آمادگی وارد رقابت‌ها شوند.

 

وی یادآور شد: دیدارها باید فاصله کمی داشته باشد و به همین دلیل احتمال آسیب‌دیدگی بازیکنان زیاد است و لیگ سال آینده هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. همه این موارد یعنی اینکه بهتر است الان مسابقات را تعطیل کنیم تا تیم‌ها کارهای پیش‌فصل و جذب بازیکن را شروع کنند و بدون مشکل به سراغ فصل آینده برویم. فصل فشرده و حساسی پیش رو داریم و فدراسیون می‌تواند برای نجات فصل آینده، لیگ امسال را تعطیل کند.

سرمربی پارس جنوبی جم در این خصوص که با تعطیلی لیگ، تکلیف قهرمان و تیم‌های سقوط‌کننده چگونه مشخص خواهد شد، عنوان کرد: به جای اینکه فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد، کار باید به باشگاه‌ها سپرده شود. نمایندگان تیم‌ها باید دور هم جمع شوند و بگویند یا هیچ تیمی قهرمان نشود، یا بر مبنای همین جدولی فعلی تیم‌های قهرمان و سقوط‌کننده مشخص شوند یا اینکه تیم‌های ابتدا و انتهای جدول بازی کنند تا تکلیف سهمیه آسیایی و سقوط مشخص شود. در این شرایط مخالفان هم مجبورند نظر اکثریت را بپذیرند.

افاضلی درخصوص اینکه بسیاری از مربیان و بازیکنان تیم‌های اروپایی، بخشی از دستمزد خود را به باشگاه‌های خود بخشیده‌اند، به تسنیم گفت: یکی از دلایلی که کشورهای اروپایی می‌خواهند فصل را به هر قیمتی ادامه دهند، به این خاطر است که از فوتبال درآمد دارند. اسپانسر می‌خواهد دیده شود و اگر بازی‌ها تماشاگر هم نداشته باشد، باشگاه‌ها از حق پخش تلویزیونی می‌توانند زنده بمانند. ما نباید ادای آنها را دربیاوریم؛ چون مدل فوتبال ما متفاوت و درآمد ما از تلویزیون صفر است.

وی با بیان اینکه اگر لیگ برتر ایران تعطیل شود، تیم‌ها از لحاظ مالی سود می‌کنند و در هزینه‌های آنها صرفه‌جویی می‌شود، اظهار داشت: تیم‌های خارجی از تعطیلی لیگ ضرر می‌کنند. پس نباید فرمول آنها را به اینجا بیاوریم. تیم‌های ما از جیب دولت هزینه می‌کنند و با تعطیلی لیگ خوشحال هم می‌شوند. اگر ۷۰ درصد فصل برگزار شده است، باشگاه‌ها ۷۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کنند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.