طارمی، سلطان پنالتی های پرتغال

شناسه خبر: 32222
تاریخ انتشار: 07 اردیبهشت 1400

مهدی طارمی ستاره بوشهری از زمان ورود به پرتغال، تمامی ضربات پنالتی خود را به گل تبدیل کرده است.

هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر پرتغال برای پورتو خوش یمن نبود و یاران طارمی در دیداری که تصور نمی شد تا این اندازه برایشان سخت شود، مقابل مورینسه به لطف گل دقایق پایانی طارمی از شکست نجات یافتند.

در این بازی در حالیکه پورتو تا دقیقه ۸۶ تیم بازنده میدان بود، پاس خوب طارمی درون محوطه جریمه به تونی مارتینز رسید و این بازیکن پس از عبور از سد لازار روسیچ مدافع صربستانی مورینسه، با خطای این بازیکن سرنگون شد تا هوگو میگل داور مسابقه یک خطای پنالتی به سود اژدها اعلام کند.

مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو که در این فصل پنالتی های پرشماری را برای تیمش کسب کرده بود، برای نخستین بار از زمان پیوستن به پورتو، پشت یک ضربه پنالتی قرار گرفت و توپ خود را به زیبای به گوشه سمت چپ دروازه فرستاد و گل تساوی تیمش را وارد دروازه مورینسه کرد.

این هشتمین پنالتی طارمی از زمان حضور در لیگ پرتغال بود که نکته جالب، رکورد تبدیل ۱۰۰ درصد پنالتی ها به گل بوده است. او در زمان حضور در ریو آوه ۷ بار پشت ضربات پنالتی قرار گرفت و دروازه تیم های ژیل ویسنته، دپورتیو آوس، مورینسه، ویتوریا ستوبال، براگا، سانتاکلارا و پورتیموننزه را باز کرده بود.

او شب گذشته برای نخستین بار در لباس پورتو پشت یک ضربه پنالتی قرار گرفت و آن را به گل تبدیل کرد. طارمی از ۸ ضربه پنالتی که به گل تبدیل کرده است، ۶ مورد آن را به سمت چپ دروازه زده و ۲ ضربه او نیز در سمت راست دروازه به گل تبدیل شده اند.

با وجود اینکه طارمی در این فصل ضربات پنالتی زیادی را برای تیمش کسب کرده، اما او تاکنون پشت این ضربات قرار نگرفته بود و او اکنون با ۱۲ گل زده در تعقیب هریس سفروویچ ۱۸ گله است که چه بسا اگر طارمی پشت تمام ضربات پنالتی پورتو قرار می گرفت، او اکنون در صدر جدول گلزنان لیگ پرتغال حضور داشت.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.