مسلم مسیگر ملی پوش بوشهری تیم ملی فوتبال ساحلی:این جام جهانی می‌توانست آخرین جام جهانی برای من باشد،اگر برای آبروی فوتبال ساحلی نبود حرف‌هایی می‌زدم که با خاک یکسان شوند،

شناسه خبر: 32265
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1400

بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی با انتقاد از اظهارات اخیر سرمربی سابق این تیم، گفت: آقایان می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و فدراسیون فوتبال باید مراقب باشد.

مسلم مسیگر در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از بهزاد داداش زاده سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ساحلی که بازیکنان این تیم را به دلالی متهم کرده بود، گفت: در هفت، هشت سال گذشته فکر نمی‌کردم فوتبال ساحلی تا این اندازه دنبال کننده داشته باشد. در این مدت هر مقامی آوردیم هیچکس تبریک نگفت اما همین که با یک اتفاق عجیب به جام جهانی نرفتیم، سر و کله آقایان پیدا شده است.

وی افزود: آقایان در روزهای اخیر بحث از فوتبال پاک را در ساحلی مطرح کرده‌اند. این حرف‌ها را به کسی بگویند که در فوتبال ساحلی نبوده است نه ما. امثال من و احمدزاده موهایمان را در فوتبال ساحلی سفید کرده‌ایم و از روز اول در تیم ملی بودیم. شما حرف از فوتبال پاک می زنید؟

بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی خاطرنشان کرد: اگر برای آبروی فوتبال ساحلی نبود حرف‌هایی می‌زدم که با خاک یکسان شوند. بی احترامی نمی‌کنم ولی دوره آقایان، بدترین نتایج را در جام جهانی ساحلی گرفتیم. آقایان دم از آرامش در تیم ملی می‌زنند. آیا می‌دانید یک روز قبل از اعزام به جام جهانی در زمان آقایان بین مربی و بازیکن دعوا شد و نمی‌خواستند بازیکن را اعزام کنند؟ می‌دانید چرا؟ به این دلیل که بازیکن به موهایش ژل زده بود.

 

مسیگر ادامه داد: برایم جالب است که آقایان دم از دلالی در تیم فوتبال ساحلی زده‌اند. مگر یادتان رفته است که مسیگرِ آقای گل و فرید بلوک باشی را به جام جهانی نبردید ولی بازیکنی با خودتان همراه کردید که ۲۰ کیلوگرم اضافه وزن داشت؟ تیم ملی فوتبال ساحلی یک لیست ۱۸ تا ۲۰ نفره دارد. اگر از تک تک بازیکنان در لیگ سئوال کنید همه با اتفاق نظر می‌گویند این ۲۰ نفر از بهترین‌های ساحلی هستند.

بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی با بیان اینکه هدف از طرح انتقادات داداش زاده زیر سئوال بردن عملکرد پریا شهریاری مسئول دپارتمان فوتبال ساحلی است، گفت: کارنامه شهریاری مشخص است. شاید کاری که خیلی از مدیران دیگر در ۱۰ سال هم نمی‌توانستند انجام بدهند، شهریاری در زمان کوتاه‌تر انجام داد. این حاشیه‌ها هدفمند است. من حقیقت را می گویم. کسانی که واقعاً فوتبال ساحلی را دنبال می‌کنند می‌دانند که چه می گویم.

مسیگر اظهار کرد: امثال بلوک باشی و مسیگر را در سال ۲۰۰۶ به جام جهانی نبردید چون می‌خواستید خودتان بروید و در یک کشور خارجی گردش کنید. عکس‌هایی هست که با دیدن آن متوجه می‌شوید لباس به سختی تن بازیکن تیم ملی رفته است چون ۲۰ کیلوگرم اضافه وزن دارد. اگر در این چند سال بد نتیجه گرفته بودیم حرف آقایان درست بود اما در ۳۹۷ مسابقه حضور یافتیم و فقط یک دوره نتیجه نگرفتیم آن هم به این دلیل که تیم ملی اردوی آماده سازی نداشت و فدراسیون برای اردو و بازی تدارکاتی هزینه نکرد.

 

بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی هدف از طرح این مباحث را زیر فشار قرار دادن تیم مدیریتی جدید فدراسیون عنوان کرد و افزود: به نظرم آقایان می‌خواهند با این حرف‌ها از آب گل آلود ماهی بگیرند. فدراسیون باید مراقب باشد. انصافاً فوتبال ساحلی در سال‌های گذشته یکی از بهترین تیم‌های فدراسیون بوده و نتایجی که در مسابقات مختلف از جمله قهرمانی در جام بین قاره‌ای گرفتیم گویای همه چیز است.

مسیگر در بخش دیگری از گفتگویش با خبرنگار مهر، در خصوص تصمیم AFC برای حذف تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی روسیه گفت: خودم به عنوان عضو کوچکی از خانواده ساحلی با شنیدن این خبر شوکه شدم. البته از قبل به دلم افتاده بود که نمی‌خواهند ایران را به جام جهانی بفرستند. دلیلش را نمی دانم ولی به نظرم اگر این دوره در جام جهانی حضور داشتیم مدعی قهرمانی بودیم. ما این را در مسابقات جام بین قاره‌ای ثابت کردیم.

وی ادامه داد: طبق امتیازبندی AFC، مثل روز روشن است که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران باید به عنوان تیم دوم و نه حتی تیم سوم از قاره آسیا راهی جام جهانی شود. در این قضیه مظلوم واقع شدیم. هنوز ۱۰-۲۰ درصد امید داریم که AFC تصمیمش را تغییر بدهد. این جام جهانی می‌توانست آخرین جام جهانی برای من باشد و حالا مانده‌ایم که چه کار کنیم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.