گزارش؛ ژاوی هم ستاره استقلال را می‌خواهد/تابستان سرنوشت‌ساز مهدی قایدی

شناسه خبر: 32317
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1400

در ابتدای فصل هم مهدی قایدی مورد توجه چند تیم کشورهای عربی حوزه خلیج فارس قرار گرفته بود؛ به لطف نمایش خوبی که در لیگ قهرمانان آسیا داشت اما تاکید محمود فکری روی حفظ این بازیکن و هم چنین درخواست باشگاه برای ادامه ی حضور در ترکیب تیم مهدی قایدی را متقاعد کرد که در استقلال بماند به این شرط که قراردادش افزایش یابد. در حالی که احمد سعادتمند مدیر عامل وقت باشگاه استقلال در این زمینه به اول قول مساعد داده بود احمد مددی قدمی در این زمینه برنداشت تا باشوی فوتبال ایران  نزدیک به ۱۰ روز در زمان مربیگری محمود فکری قهر کند؛ اکنون و با حضور فرهاد مجیدی به نظر می رسد شرایط مساعد شده باشد.

مهدی قایدی یک بار دیگر درخشش خود را در لیگ قهرمانان آسیا تکرار کرد. او در نوک خط حمله استقلال هر بار خواست خط دفاعی تیم های متمول کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را به چالش کشید و یکی از ارکان صعود تیم آبی به مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود. باشگاه استقلال در این برهه از زمان که هنوز بازی های لیگ برتر در جریان است و به پایان نرسیده خیلی مایل نیست در مورد پیشنهاداتی که برای مهدی قایدی دریافت کرده صحبت کند تا تمرکز تیم و بازیکن حفظ شود و البته مهدی قایدی هم به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شده که در این برهه از زمان اصلا حرفی در مورد پیشنهادات رسیده نزند. اما به نظر می رسد در پایان فصل نشست جدی بین مهدی قایدی و هم چنین باشگاه استقلال به همراه مدیر برنامه هایش برگزار می شود تا تصمیم نهایی برای این بازیکن گرفته شود. باشوی فوتبال ایران دو فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد و حضور او در یک تیم خارجی باید با نظر مثبت باشگاه استقلال باشد.

گفته می شود باشگاه الدحیل که در مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا دو بار با تیم آبی باز کرد و هم چنین باشگاه السد که ژاوی را به عنوان مربی بر بالای سر خود می بیند به طور جدی برای در اختیار گرفتن مهدی قایدی اعلام آمادگی کرده اند. آنها در حال بررسی راهکارها برای در اختیار گرفتن این مهاجم ریز نقش در تعطیلات تابستانی هستند و صحبت هایی نیز با مدیر برنامه ی او داشتند. سوال اساسی اینجاست آیا مهدی به دنبال حضور در یک تیم عربی است و یا می خواهد حضور در یک تیم اروپایی را تجربه کند؟ او اگر به دنبال حضور در یک تیم اروپایی باشد می تواند پیشنهادات رسیده از تیم شاختار اوکراین و تیم های لوکوموتیو و اسپارتاک را هم به طور جدی مورد بررسی قرار دهد. حضور یک ساله در یک تیم عربی و بعد حضور در یک تیم اروپایی برنامه ای بود که مدیر برنامه ی مهدی طارمی برای این بازیکن پیاده کرد که شاید مورد توجه مهدی قایدی هم قرار گیرد به خصوص که او هم از تیم های عربی دستمزد خوبی دریافت خواهد کرد. مهدی طارمی پیش از اینکه پیراهن ریوآوه را برتن کند و مورد توجه تیم پورتو قرار گیرد برای تیم الغرافه قطر بازی می کرد.

مهدی قایدی که پیش از حضور در استقلال پیراهن تیم ایرانجوان در لیگ یک را برتن داشت بعد از صعود به جام جهانی بهمراه تیم ملی جوانان امیدوار است اینبار با تیم ملی بزرگسالان به جام جهانی صعود کند. این یک اتفاق خوب برای اوست که در تراکم وحشتناک مهاجمان درجه اول در فوتبال ایران جای خود را باز کرده و حالا در پس ذهن به مسیری تازه فکر می‌کند.

صدالبته لیگ قهرمانان آسیا در پیش روی تیم مجیدی است و قراردادی که او با باشگاه دارد، استقلال را دست بالای این مذاکرات خواهد کرد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.