در معارفه سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان بوشهر چه گذشت؟ از وعده سرپرست جدید ورزش استان تا گلایه تکراری نمایندگان مجلس

شناسه خبر: 39228
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1402

کمال صالح احمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر یکسالگی مدیریت خود را ندید و در مراسمی رسما جایش را به یاسر جمالی داد.

 کمال صالح احمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر یکسالگی مدیریت خود را ندید و در مراسمی رسما جایش را به یاسر جمالی داد.

به گزارش خلیج فارس؛ در شرایطی که دو هفته پیش حکم برکناری صالح احمدی صادر شده بود، برخی این موضوع را ناشی از مصاحبه معاون اجرایی رییس جمهور می دانند که در حاشیه سفر رییس جمهوری در اسفند پارسال از تغییر ۵ مدیرکل خبر داد که به گفته وی در ارزیابی ها عملکردشان ضعیف بوده است.

یاسر جمالی سرپرست جدید ورزش و جوانان استان نیز رییس هیات جودو بوده و چندی پیش به سرپرستی معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان منصوب شده بود.

وعده های سرپرست جدید

سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان بوشهر پس از دریافت حکم خود، در سخنان کوتاهی گفت: جذب سرمایه و منابع برای رشد ورزش استان جزو اولویت هایش است.

جمالی با بیان اینکه به شکل غیرمنطقی شاهد عدم تزریق منابع استان به ورزش هستیم، ادامه داد: استان کنار ما ۷۲ تیم در لیگ برتر با منابع نفت و گاز دارد، ولی بوشهر فقط یک نیم در رشته فوتبال ساحلی دارد که این نحوه توزیع منابع جای انتقاد دارد. تلاش بنده این است که زمینه جذب منابع استان در ورزش را به نتیجه برسانیم و با کمک استان محقق می شود.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه های ناتمام اولویت دیگر است، افزود: تحول ورزش از طریق استعدادیابی و پیکیرسنجی نوجوانان در مدارس ضروری است و برای این موضوع برنامه داریم.

سرپرست جدید ورزش و جوانان با اشاره به اینکه فوتبال رشته تخصصی اش نیست، ولی اهمیت آن را خصوصا در بوشهر می داند، اظهار داشت: نقش فوتبال در نشاط اجتماعی غیرقابل انکار است و به صورت ویژه تلاش داریم اسپانسر ثابتی برای تیم های مطرح استان جذب کنیم.

سخنان کوتاه مدیرکل معزول

کمال صالح احمدی مدیرکل پیشین ورزش و جوانان هم در سخنان کوتاهی با بیان اینکه عملکردش سیاسی نبود، گفت: آنهایی که مرا تخریب کردند، از خدا می خواهم عزتشان دهد.

وی همچنین به تخصیص ۲۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر رییس جمهوری برای تکمیل پروژه های ناتمام استان خبر داد.

از حرف های تکراری جمیری تا گلایه رضایی

در این مراسم نمایندگان بوشهر و دشتستان نیز حضور داشته و پشت تریبون سخنرانی کردند.

عبدالکریم جمیری سطح مهمان وزارت برای این مراسم که مدیرکل هماهنگی استان های وزارت ورزش بوده را ضعیف دانست و گفت: انتظار داشتیم اگر وزیر ورزش برای این مراسم به استان نمی آید، حداقل معاونش حضور می یافت.

وی همچنین بدون اشاره به ضعف نمایندگان استان در تصویب قوانین موثر برای باز کردن پای صنایع درآمدزای استان به حمایت از رشته های ورزشی، در انتقادی تکراری گفت که صنایع مستقر نگاه حمایتی به ورزش ندارند.

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان هم عملکرد وزارت ورزش در این دولت را ضعیف دانست و درباره مشکلات ورزش، بخشی هم سهم نمایندگان دانست.

وی در بخشی از سخنانش گفت: از تغییر صالح احمدی به عنوان نیرویی از بدنه ورزش استان متاسفم و امیدوارم دوره برچسب زدن ها و حدف کردن ها تمام شود.

پورات معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر هم خطاب به سرپرست جدید اداره ورزش استان گفت: رسیدگی به امور جوانان در ابعاد مختلف و تلاش در راستای تحقق اهداف این ستاد باید در دوره مدیریتی جدید اداره‌کل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز به‌طور جدی پیگیری شود.

قمری مدیرکل هماهنگی استان های وزارت ورزش هم در سخنانی تغییر صالح احمدی را به بازنشستگی وی مرتبط دانست و گفت که این دوره پایان ۳۴ سال خدمت اداری اش است.

در پایان حکم سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر به جمالی داده شد.

گفتنی است حسین وردیانی و احمد بهروزیان فرد مدیران کل سابق ورزش و جوانان استان هم در این مراسم حضور داشتند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.