تیم‌ملی خودش را آماده کره و ژاپن کند؛قرعه مرگ مرحله حذفی برای ایران!

شناسه خبر: 40274
تاریخ انتشار: 05 بهمن 1402

 

دقایقی پیش تیم عراق در مقابل ویتنام به نتیجه پیروزی رسید تا پیروزی ژاپن هم تغییری در صدر جدول ایجاد نکند و به این ترتیب سامورایی‌ها در سمت راست جدول کنار ایران قرار بگیرند.

این در حالی است که ساعتی پیش از بازی‌های امروز، یورگن کلینزمن در نشست مطبوعاتی پیش از آخرین بازی مرحله گروهی، اعلام کرد که تیمش را با تمام توان به استقبال حریف می‌فرستد و برای صدرنشینی آماده خواهد شد.

در صورتی که کره‌جنوبی بالاتر از اردن صدرنشین گروه خود شود، بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی با تقابل زودهنگام کره جنوبی و ژاپن همراه خواهد بود. این دیداری است که شاید بسیاری انتظار وقوع آن در دیدار فینال را داشتند اما حالا شکست ژاپن برابر عراق همه چیز را تغییر داده است.

ایران نیز در شرایطی مقابل سوریه قرار خواهد گرفت که با پیروزی مقابل حریف سوری باید رودرروی برنده ژاپن و کره (احتمالی) قرار بگیرد که سخت‌ترین قرعه ممکن برای تیم ملی خواهد بود.

ژاپن به عنوان پرستاره‌ترین و آماده‌ترین تیم ۲۰۲۳ آسیا حریفی بود که ایران در بازی فینال انتظارش را می‌کشید و حالا در صورت تقابل با این تیم، دو قدرت قاره تقابل زودهنگام خواهند داشت که بعد از سال‌های سال به وقوع خواهد پیوست.

البته تقابل با کره نیز به همین اندازه دشوار خواهد بود و تیم یورگن کلینزمن حریف با سون هیونگ مین، لی کانگ این،  کیم مین جائه و… حریف سرسختی خواهد بود و چه بسا در این تورنمنت آماده‌تر از ژاپن.

در صورتی که اردن مقابل بحرین امتیاز از دست بدهد، کره با پیروزی مقابل مالزی صدرنشین می‌شود.

دیدار مرحله یک چهارم نهایی ده روز بعد در استادیوم اجوکیشن سیتی برگزار می‌شود و شاید پیروزی در این بازی، به منزله صعود ایران به فینال هم باشد، چرا که در آن سوی جدول قطر و ازبکستان تنها حریفان نامدار هستند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.