استادیوم‌ها به آخر مرداد نمی‌رسندغیررسمی: تعطیلی طولانی در لیگ برتر ایران!

شناسه خبر: 40808
تاریخ انتشار: 05 تیر 1403

این خبری است که مدیران عامل تیم‌های لیگ برتری به صورت غیررسمی شنیده‌اند تا آن را در برنامه آماده‌سازی تیم خود بگنجانند. پیش از این روز ۲۴ مرداد به عنوان تاریخ شروع لیگ برتر اعلام شده بود اما مشکلات زیرساختی در بسیاری از تیم‌ها، باعث می‌شود تا سازمان لیگ امکان شروع مسابقات در تاریخ موردنظر را نداشته باشد.

هم‌اکنون ۸ استادیوم لیگ برتر ایران دارای نواقص جدی است و حتی ۳ استادیوم دیگر هم شرایط کامل برای میزبانی از لیگ برتر را ندارد و باید در برخی مسائل تغییر کند.

البته چند روز پیش مهدی تاج از موضع سرسختانه اولیه کمی پایین آمد و گفت که اجازه برگزاری بازی با ظرفیت حداقلی داده خواهد شد اما به هر حال سطح مشکلات زیرساختی به حدی شدید است که امکان برگزاری لیگ برتر وجود ندارد.

نکته مهم این است که زمان آماده‌سازی و خارج فصل در لیگ‌های فوتبال دنیا ۴۵ روز است و به همین دلیل احتمالا بسیاری از تیم‌ها در لیگ ایران از ابتدای مرداد اردوهای خارجی خود را آغاز خواهند کرد.

در صورتی که تعویق لیگ برتر تا اواسط شهریورماه قطعی شود، فاصله بین پایان هفته سی‌ام تا هفته اول فصل جدید حدود سه ماه خواهد بود که عدد عجیب و غریبی محسوب می‌شود.

این موضوع فصل نقل و انتقالات لیگ ایران را نیز کاملا فرسایشی و طولانی خواهد کرد و احتمالا یک دوره منحصر به‌فرد و تکرار نشدنی در انتظار فوتبال ایران خواهد بود.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.