گزارش روز:شایعات در مورد ستاره بوشهری بالا گرفت / طارمی به نونز و هالند می پیوندد!

شناسه خبر: 37520
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1401

درحالیکه چند روز پیش انتقال داروین نونیز به لیورپول رسمی شد، حالا ممکن است که او در فصل جدید، رقابتش با طارمی را در لیگ جزیره ادامه دهد.

این روزها اخبار زیادی پیرامون علاقه باشگاه های مختلف به مهدی طارمی شنیده می شود. ستاره ایرانی که شاید اگر چند سالی زودتر راهی فوتبال اروپا می شد و به سطح کنونی می رسید، اکنون بسیاری از تیم های مطرح دنیا را خواهان خود می دید. با این حال پیشنهادات داغ و جذاب برای این ستاره بوشهری از راه رسیده اند.
رسانه های ترکیه چند روزی است که از علاقه شدید ژرژ ژسوس سرمربی جدید فنرباغچه به طارمی خبر می دهند. پیرمرد با تجربه پرتغالی در زمان حضور در بنفیکا علاقه ای به جذب طارمی نشان نداد تا این بازیکن لباس آبی و سفیدهای بندرنشین را بر تن کند و با این تیم به موفقیت های بزرگی دست یافت و در نهایت پشیمانی نصیب ژسوس و بنفیکا شد که در این ۳ فصل ۷۰ بار برای پورتو و ریوه آوه گلزنی کرده و ۴۰ بار نیز پاس گل داده است. تأثیرگذاری روی ۱۱۰ گل در ۱۳۳ بازی آمار استثنایی مهدی طارمی در دو تیم ریو آوه و پورتو است.

حقیقت این است که فنرباغچه تنها تیم خواهان جذب طارمی نیست. او پیشنهاد چند تیم انگلیسی و فرانسوی را در جیبش دارد و پورتو روی ستاره ایرانی خود برچسب ۲۰ میلیون دلاری زده است. این قیمت برای بازیکنی که در آستانه ورود به ۳۰ سالگی است، زیاد به نظر می رسد اما هم می توان با کمی مذاکره و گفتگو این مبلغ را کاهش داد و هم اینکه فوق ستاره ایرانی ارزش این سرمایه گذاری را دارد.

شواهد و مدارک و همچنین صحبت های طارمی با نزدیکانش نشان از این دارد که پسر بوشهری فوتبال ایران علاقه زیادی دارد تا حضور در انگلیس را تجربه کرده و برای یکی از تیم های لیگ جزیره به میدان برود. تابستان گذشته بود که خبر پیشنهاد ۶۰ میلیون یورویی تاتنهام برای جذب طارمی در برخی از رسانه ها منتشر شد که حتی واکنش این بازیکن را نیز در پی داشت.
او در واکنش به علاقه تاتنهام به خودش به یک خبرنگار پرتغالی گفته بود: من در پورتو خیلی خوشحال هستم و در آنجا جا افتادم. اگر پیشنهادی به باشگاه ارائه شود دیگر تصمیمش با باشگاه است. من با این باشگاه قرارداد دارم و باید ببینیم در آینده چه می‌شود. در تمام لیگ‌ها به تازگی مسابقات تمام شده است و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. تیم‌هایی هستند که مهاجم ندارند. من دوست دارم جایی بروم که بتوانم بازی کنم، ولی همه چیز به باشگاه پورتو بستگی دارد.

حالا یکبار دیگر بحث علاقه تیم های انگلیسی به طارمی به میان آمده است. واقعیت این است که خود این بازیکن نیز بی میل نیست که حضور در بهترین لیگ دنیا را تجربه کند. هنوز روزهای آغازین بازار نقل و انتقالات تابستانی است و تیم ها پیشنهادات جدی خود را ارائه نکرده اند. حتی اگر در این تابستان طارمی راهی یک تیم در بریتانیا نشود، ممکن است در بازار زمستانی این اتفاق برای او رخ دهد، به شرطی که این بازیکن برابر انگلیس درخشش لازم را داشته باشد.

طارمی تا سال ۲۰۲۴ با پورتو قرارداد دارد و آبان امسال باید مقابل تیم گرت ساوت گیت قرار بگیرد. قطعا درخشش برابر سه شیرها می تواند تیم های لیگ جزیره را بیش از پیش به شکار این ستاره ایرانی ترغیب کند. به هر حال باید منتظر ماند و دید آیا می توانیم شاهد جدال دوباره طارمی و داروین نونیز در لیگ جزیره باشیم یا خیر؟ اضلاع بعدی این پیکار با حضور ارلینگ هالند و محمد صلاح قطعا جذاب تر نیز خواهد شد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.