طارمی در برنامه نشان مطرح کرد:استقبال مردم استان من را شرمنده کرد،کیروش بماند می توانیم در جام ملتهای آسیا قهرمان شویم

شناسه خبر: 10642
تاریخ انتشار: 16 تیر 1397

مهدی طارمی که پس از حضور در جام جهانی با تیم ملی به ایران و شهر زادگاهش بازگشته، در برنامه تلویزیونی نشان که از  شبکه استانی بوشهر پخش می شود، حضور یافت. بخش های مهم صحبت های طارمی در این برنامه به شرح ذیل است:

 

ادامه کار کی روش در ایران

 

حضور کی روش در جام ملتهای آسیا و جام جهانی بعدی می تواند خیلی خوب باشد چون یک ساختار در تیم ملی درست کرده و الان طوری هست که اگر مثلا مهدی طارمی نباشد و بازیکن دیگری به جایش بازی کند، هیچ تغییری در تیم ایجاد نمی شود و همان بازی را نفر جایگزین هم می تواند انجام دهد. اسم ها در تیم ملی مهم نیستند و ساختار خیلی خوبی وجود دارد. جدا از این، جام ملتها نزدیک است و اگر هر مربی جدیدی بخواهد در تیم حضور پیدا کند، تا بازیکنان و خصوصیت هایشان را از نزدیک بشناسد و تاکتیک جدید را بخواهد جا بیاندازد، زمان می برد و در این چهار، پنج ماه وقت نمی شود. ضمنا ما لیگ داخلی و لیگ قهرمانان را در پیش داریم و شاید اردوهای تیم ملی تا جام ملتها خیلی کم باشد. به نظر من اگر کی روش بماند خیلی خوب است. ما هشت سال است که تیم اول آسیاییم. وقتی نتیجه خوب بوده، حالا به هر نحوی که به دست آمده، خوب است.

 

برخی منتقدان می گویند عنوانی در آسیا به دست نیاورده ایم

 

ما چهل سال است عنوانی در جام ملتها نداشته ایم ولی آیا همیشه تیم اول آسیا بوده ایم؟ نه. حداقل الان چنین عنوانی را داریم و هفت، هشت سال است که اولین تیم آسیا هستیم. حالا جام ملتها در پیش است و با هر تدبیری اگر کی روش بماند، به نظرم می توانیم قهرمان بشویم.

ما در هر گروهی بودیم می توانستیم صعود کنیم. با اینکه در همین گروه هم می توانستیم، ولی در بقیه گروه ها هم این امکان خیلی وجود داشت. بازی کردن با چنین تیم هایی واقعا راحت نیست.

 

 

خداحافظی سردار و گوچی

 

رضا چند ماه فکر کرده بود و یک تصمیم فوتبالی گرفت که خداحافظی کند و هیچ بحثی در این نیست. سردار اما در این سن برخی مشکلات خانوادگی داشت. من خیلی با او صحبت کردم و حرف هایی به من زده که به نظرم کاملا حق دارد. نمی دانم چه دعایی برایش کنم. شاید اگر دعا کنم برگردد، دوباره از آن سمت متضرر شود. به نوعی می شود گفت اگر در تیم ملی بازی کند، در آن طرف به مشکل می خورد. البته من جای او نیستم و خودش باید جواب دقیق تر و صحیح بدهد.

 

انتقاد از سردار

 

انتقادها از همه هست و در فوتبال این خیلی طبیعی است. تا جایی که من می دانم، خداحافظی او شاید به انتقادها هم ربط داشته باشد، اما دلیل اصلی آن، مسئله خانوادگی بوده است.

 

لیگ قطر

 

لیگ قطر زیاد فیزیکی نیست و از درگیری به دور است. همه تیم ها فقط فوتبال بازی می کنند و تیم های ضعیف تر برای دفاع مطلق و ضدفوتبال مقابل حریفان قدرتمند خود حاضر نمی شوند. بعضی وقت ها می توانند نتیجه لازم را بگیرند و برخی مواقع هم شکست های سنگین می خورند که دلیل این مسئله همان هدفشان برای فوتبال بازی کردن است. سطح لیگ را نمی شود مقایسه کرد ولی نسبت به قبل خیلی پیشرفت کرده اند و همه امکانات در حد عالی در اختیار بازیکنان قرار داده می شود. تمرکز در قطر کاملا روی فوتبال است و امکانات از هر لحاظ فراهم است. ما در ایران با اینکه پتانسیل های زیادی وجود دارند، اما امکانات ابتدایی مثل توپ و لباس را به درستی نداریم. همچنین در قطر اذیت و چالش زیادی وجود ندارد. من یک سال دیگر با الغرافه قرارداد دارم. اگر رضایت الغرافه جلب شود و تیمی از اروپا من را بخواهد، به امید خدا فصل بعد را در اروپا بازی می کنم.

 

 

بازی کنار اسنایدر

بازیکن خیلی خوبی است که اگرچه سن بالایی دارد، اما با همین تجربه به درد تیم الغرافه می خورد و واقعا یک بازیکن بزرگ است. در تیم های بزرگی مثل رئال و اینتر بازی کرده و یک بازیکن بزرگ است که کنارش می توان خیلی مسائل را یاد گرفت. من هم رابطه خوبی با او دارم و در طول این نیم فصلی که کنارش بازی کردم، از این بازیکن خیلی یاد گرفتم.

 

 

مشکل چارچوب شناسی

 

این مسئله نیاز به تمرین و برخی امکانات مناسب دارد. من هم تلاش می کنم که به بهترین نحو آن را حل کنم. ضمن اینکه شما هر بازیکنی را که به عنوان ماشین گلزنی می شناسید، از یک سن به بعد این پیشرفت را طی کرده است. معمولا بازیکنی زیر ۲۵ سال پیدا نمی شود که یک مهاجم شش دانگ و تمام عیار لقب بگیرد.

 

کدام بازیکنان در جام جهانی درخشیده اند

 

بعد از تیم ملی ایران، از بچگی طرفدار برزیل بوده ام. بازی نیمار را دوست دارم و فکر می کنم برزیل شانس اول قهرمانی است. بلژیک هم تیم خوبی است اما فکر می کنم در جام جهانی باید شخصیت قهرمانی داشت. مثل رئال که در چمپیونزلیگ یک شخصیت بزرگ دارد که کمکش می کند. برخی تیم ها مثل آلمان، ایتالیا و برزیل شخصیت بالاتری در جام های جهانی دارند.

 

 

تیم های استان بوشهر

 

تا حدی شرایط این تیم ها را دنبال می کنم و اگر بتوانم کمک می کنم، به خصوص به شاهین. مدیرعامل و بازیکنان این باشگاه بیشتر با من در ارتباط هستند و بعضی وقت ها اگر کمکی از من بخواهند، برایشان انجام می دهم. خدا را شکر تیم شاهین توانست به لیگ یک صعود کند و دل مردم شهر شاد شد.امیدوارم بتواند بعد از دو سه سال دوباره به لیگ برتر بازگردد. شخصا آرزو می کنم این اتفاق امسال نیافتد چون هنوز ساختار تیم شاهین در حد لیگ برتری شدن نیست و بعد از درگیری هایی که قبلا با شهرداری و … داشتند، هنوز ساختار کلی خود را به دست نیاورده است. چند روز پیش در جلسه با مدیرعامل باشگاه شاهین گفتم یک برنامه ۳ ساله بریزید و سرمربی را هم حفظ کنید. برنامه یک ساله خیلی عجولانه است و هواداران شاهین هم به نظرم خیلی برای صعود عجله نکنند. با این بازیکنان مستعدی که در بوشهر داریم، تیم های شهر می توانند صعود کنند. حالا هم که خوشبختانه پس از رسیدن من و چند نفر دیگر از بوشهر به سطح بالای فوتبال ایران، راه برای جوان ها بازتر شده است.

 

طارمی در پایان با تشکر از همشهریان و خانواده اش، گفت که همیشه مدیون آنهاست و ابراز امیدواری کرد که تیم ملی با قهرمانی در آسیا بتواند پاسخ استقبال فوق العاده مردم ایران از ملی پوشان پس از جام جهانی را به خوبی بدهد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.