محمود فکری سرمربی شاهین شهرداری بوشهر:کار در تیمهای پر تماشاگر را به عنوان یک چالش دوست دارم،فصل پیش به همکارانم گفتم کار در بوشهر جذاب است که قسمت ما شد!حسرت باخت در فینال باشگاه های آسیا مقابل جوبیلو همچنان پابرجاست

شناسه خبر: 10754
تاریخ انتشار: 20 تیر 1397

در یکی از شبهای گرم و لبریز از شرجی تابستان قرار مصاحبه با محمود فکری سرمربی این فصل شاهین شهرداری را گذاشتم.دقیق سر ساعت و خوش روحیه مقابل ما نشست و حدود نیم ساعت پاسخگوی سوالات ما بود.

 

 

ماجرای آمدن به بوشهر

وی در ابتدای گفتگو از ماجرای آمدنش به بوشهر گف:خب بعد از صعود نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر ،پیشنهاداتی داشتم از تیمهای مختلف لیگ یکی که هر کدام در موقعیت خود مناسب بود.طبیعی بود که تیمی را که خودم بالا آورده ام برای کار در آن شهر راغب باشم اما شرایطی پیش آمد که قید مربی گری در مسجد سلیمان را زدم.چند پیشنهاد خوب داشتم و حتی تا پای امضا هم رفتم اما همزمان پیشنهاد شاهین شهرداری بوشهر هم رسید.شاید باورتان نشود سال گذشته که برای بازی مقابل ایرانجوان که به بوشهر آمدیم ،از این شهر و فضای آن خوشمان آمد. در جمع مربیان و همکارانم با هم گفتیم اگر سال آینده فرصتی پیش آمد در این شهر هم کار کنیم بد نیست .از طرفی صعود شاهین شهرداری به لیگ یک گویا قرار ما با بوشهری ها را بهم نزدیک تر هم کرد.
وقتی دیدم بودجه شاهین شهرداری برای کار ما خوب است و مذاکرات هم مطلوب پیش رفت قراردادم را امضا کردم.

 

کار در تیمهای پرطرفدار را به عنوان یک چالش دوست دارم!

شخصا کار در تیمهای پر طرفدار و بزرگ را دوست دارم.کلا این چالش ها را میپسندم ! هم در تیمهای بزرگ بازی و هم مربی گری کرده ام و از هیجان آن نه تنها نمیترسم بلکه لذتبخش هم است.این پتانسیل را در شاهین و بوشهر می بینم که مدعی صعود باشیم.

شور و حال شهر به من هم روحیه داد

در این ۱۲ روزی که در بوشهر هستم شور و حالی را که به دنبال آن بودم در بین مردم دیدم.هر جا می روم از تیم حمایت می شود و همین انگیزه من را بیشتر میکند.در مجموع شهر،یک شهر زنده است و این دریا و ساحل به فوتبال و من انرژی مضاعفی می دهد.

مردم بسیار خونگرم و مهمان نوازی دارد که در این چند روز به راحتی متوجه شدم.حس هواداران شاهین را کاملا درک میکنم و همینکه میبینم مردم اینجا دوست دارند شاهین باز هم به روزهای لیگ برتری بازگردد.”این جمله را که می گویند از شما و تیم حمایت میکنیم “روحیه ما را بیشتر میکند. ما هم همه تلاش خود را برای یک اتفاق بزرگ انجام میدهیم که این با حمایت مجموعه شهری و حتی استانی امکان پذیر است.

۵ جای خالی دیگر داریم

در لیست فعلی بزرگسالمان ۵ جای خالی را داریم .نفراتی که جذب کرده ایم بازیکنان خوبی هستند.البته نیاز داریم که چند بازیکن خوب دیگر را بگیریم چرا که یک تورنمت بسیار سخت و سنگین را در پیش داریم. مصدومیت ،محرومیت و اتفاقات غیر طبیعی شاید در پیش باشد به همین دلیل سعی خواهیم کرد با یک تیم کامل وارد لیگ دسته اول بشویم.

پتانسیل فوتبال در اینجا بالاست

بوشهر پتانسیل خوبی دارد.جوانانی را اکنون در تمرین داریم بازیکنان خوبی هستند که روی آنها کار بیشتری صورت بگیرد می توانند به موفقیت های بزرگی برسند. در طول سالهای گذشته بوشهر بازیکنان بزرگی حتی در رده ملی به فوتبال تحویل داده که مشخص کننده پتانسیل بالای فوتبال بوشهر است .اگر این توجه باز هم به جوانان استان بیشتر شود بدون تعارف بوشهر می تواند نفرات بیشتری در تیمهای خودش داشته باشد و حتی صادر کننده بازیکن به تیمهای لیگ برتری لقب بگیرد.

 

 

با فوتبال می توان ناهنجاری های جامعه را کم کرد

,
من هم به خوبی بر این مسئله اشراف کامل دارم که شهرهای کوچک به لحاظ جمعیتی نسبت به استانهای دیگر از برخی پتانسیل های تفریحی و اجتمعای شاید محروم باشند که فوتبال و حضور جوانها در ورزشگاهها می تواند از خیلی ناهنجاری های موجود کم شود.به خوبی میدانم برد تیم محبوب انها غرور مردمان یک شهر یا استان را سرپا نگه میدارد و من هم در این راه همه تلاشم را خواهم نمود.در این راه مسئولان،رسانه ها ،مجموعه باشگاه و بازیکنان باید در راه بهبود این فضا تلاش کنند.

 

 

غذاهای بوشهری را تجربه کرده ام از جمله قلیه ماهی!

در این چند روز غذاهای خوشمزه بوشهری را خوردم که عالی بوده اند.قلبه ماهی را خوردم که حرف نداشت،میگو هم که در معدن آن بوشهر قرار داریم که این غذا هم بسیار خوب است که البته سعی میکنم با پیاده روی آن را جبران کنم تا خدای نکرده اضافه وزن پیدا نکنم{با خنده}

 

از سال ۸۶ مربی گری را آغاز کردم

من همزمان با دوران بازیگری مربی گری هم کردم.سال ۸۶ که بازیکن شیرین فراز بودم ،مقطعی هم مربی گری را انجام دادم.سپس در لیگ دسته اول باز هم یک  سالی سرمربی بودم.در لیگ دو شهرداری جویبار را هدایت کردم و بعد از ان نیز سرمربی گری نساجی و نفت مسجد سلیمان را بر عهده داشتم.البته به عنوان دستیار کنار آقایان قلعه نوعی،مظلومی و مرفاوی تجربیات خوبی اندوخته ام.

 

,  سقف آرزوهایم در مربی گری فراتر از لیگ برتر است

سقف آرزوهای مربی گری محمود فکری به جاهای بزرگ است.دوست دارم به بالاتر از لیگ برتر فکر کنم و این دور از دسترس نیست.چرخه مربی گری در فوتبال ما به کندی حرکت میکند و این دلایل زیادی دارد.شاید یکی از دلایلش این است که در فوتبال ما فضای ناخوش زیاد بوده،تعدادی مربی هستند که در هر حالتی در این چرخه کار میکنند حتی اگر تیمی را سقوط دهند باز هم هستند! یکی از دلایلش هم کمبود مدیران سالم است که باید تعداد انها بیشتر شوند تا مربیان ما هم تغیر نسل دهند .

 

 

۱۴ سال بازی برای استقلال و حسرت فینال جام باشگاه های آسیا

من ۱۴ سال استقلال بازی کردم که ۶ سال کاپیتان آبی ها بودم.زنده یاد منصور پورحیدری به سبک بازی من و حتی شخصیت من علاقه داشت.من درسهای زیادی از منصورخان گرفتم و این علاقه و احترام همیشه دو طرفه بود.بهترین بازی های من برای استقلال مقابل پرسپولیس بوده است! عاشق بازی های سنگین و سخت بودم و همواره در دربی ها موفق عمل کردم.حسرت قهرمانی با استقلال در فینال باشگههای آسیا همچنان در ذهنم وجود دارد.واقعا حیف شد چرا که نتوانستیم مردم را شاد کنیم اما امیدوارم در مربی گری به آن برسم. صد در صد به نیمکت استقلال هم فکر میکنم اما دوست دارم این اتفاق در زمان خود و جای خودش رخ دهد.هر بازیکنی که در استقلال بازی می کند آرزو دارد این نیمکت بزرگ را تجربه کند .دوست دارم وقتی به آن رسیدم به راحتی نیمکت استقلال را از دست ندهم! نمیدانم بگویم آمدن علی منصوریان به استقلال اشتباه بود یا خیر اما علی سرماهی باشگاه استقلال بوده که سالها روی او و امثال سرمایه گذاری شده تا یک مربی موفق شود.زود آمدن علی منصور یا به موقع آمدن وی را من نمی توانم نظر بدهم.

من در استقلال با بازیکنان زیادی راحت بودم. از جواد زرینچه،همین سعید لطفی که هم اکنون همکار ماست و محمد تقوی هم اتاق بودم ولی با اکثر بازیکنان شکر خدا ارتباط خوبی داشتم.این رابطه حسنه هم اکنون نیز وجود دارد.

 

جویبار شهر کشتی است

جویبار شهر من استعدادهای خوبی دارد.مربیان سازنده و زحمتکشی در کشتی دارد که آنجا علاقه مندی در وجود خانواده ها هست که فرزندان خود را به این رشته قهرمان پرور تشویق میکنند.میشود عنوان کرد در هر خانه ای یک کشتی گیر داریم.

 

منبع :روزنامه پیام عسلویه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.