دانشگر: اعتراض نه اما از شفر انتظار دارم

شناسه خبر: 13413
تاریخ انتشار: 22 مهر 1397

 

مدافع استقلال می گوید اعتراضی به نیمکت نشینی ندارد اما از سرمربی تیم انتظار دارد تا دوباره به او اعتماد کند تا بتواند شرایط را تغییر بدهد.

محمد دانشگر با نظر شفر در ابتدای فصل با استقلال قرارداد امضا کرد و شفر اعتقاد داشت با حضور این بازیکن می تواند فصل فوق العاده ای در بخش دفاع برای تیمش رقم بزند. با این حال شرایط برای او در ابتدای حضورش در استقلال چندان خوب پیش نرفت و چند کارت زرد باعث شد در این مدت فشار زیادی را تحمل کند.

دانشگر در گفت و گو با ورزش سه صحبت های جذابی انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

تو یکی از مهمترین خریدهای استقلال در فصل نقل و انتقالات بودی ولی شرایط در هفته های ابتدایی برای تو مطابق انتظار پیش نرفته است. در باره آن صحبت می کنی؟

من بازیکنی بودم که در ابتدای فصل با نظر مستقیم آقای شفر به استقلال آمدم و خودتان می دانید پیشنهادهای زیادی از جمله از پرسپولیس داشتم ولی با قلبم پیراهن استقلال را انتخاب کردم، هرگز هم از این انتخاب ناراحت نیستم.

شاید خیلی ها انتظار داشتند شفر به اعتمادش به تو همچنان ادامه بدهد.

شما خودتان می دانید من اول فصل در شرایطی که بازیکنان خط دفاع استقلال مصدوم بودند و یا ناآماده بودند و با وجود اینکه من در اردوی ترکیه مصدوم هم شدم با وجود درد در هفته های ابتدایی بازی کردم تا تیم لطمه نخورد. من از نظر فنی خوب بازی کردم ولی چند کارت زرد گرفتم که تعدادی از آنها برای کنترل ضد حمله های حریف بود. من در بازی با فولاد به گفته کارشناسان بهترین بازیکن زمین بودم اما در بازی با السد همه دیدند در چه شرایطی وارد زمین شدم، شرایطی که تیم تحت فشار بود و همه این شکست را گردن محمد دانشگر انداختند در حالی که شاید هر بازیکنی در آن شرایط سخت وارد زمین می شد همین اتفاق ها رخ می داد.

 ولی شاید خیل ها تو را مقصر شکست برابر السد می دانند. خودت در این باره چه نظری داری؟

ببینید در بازی با السد به گواه تمام کارشناسان تمام بازیکنان استقلال بد بازی کردند. موقعیت هایی که در نیمه اول گل نشد در نیمه دوم وارد دروازه ما شد. تنها گناه من این بود که در بازی با السد در صحنه گل دوم سر خوردم و نتوانستم توپ را دفع کنم. با یک اشتباه طوری با من رفتار کردند مثل اینکه بقیه بازیکنان اشتباه نمی کنند و من فقط سیبل شدم. در بازی با السد من هم مثل بیشتر بچه ها روز خوبم نبود ولی من از شما یک سوال دارم، آیا بزرگترین دفاع ها یک روز اشتباه نمی کنند؟ من از روز اول در استقلال تحت فشار هستم، چرا؟ چون چند کارت زرد گرفتم در حالی که من در این بازی ها عملکرد خوبی داشتم و تیم ما در ۵ هفته ای که بازی کرده بودم تنها ۲ گل آن هم از روی ضربات آزاد دریافت کرده بود.

ولی به هرحال شرایط بازی در استقلال همین است و فشار بسیار زیاد است.

صد در صد حرف شما درست است. می دانم استقلال تیم بزرگی است و در تیم بزرگ باید فشارهای زیادی را تحمل کنی. مطمئن باشید از این شرایط سخت عبور می کنم. با این حال من با تمام فشارها مطمئن هستم از این شریط سخت عبور می کنم و به زودی به جایگاه اصلی ام بر می گردم و جواب اعتماد هواداران و باشگاه را می دهم.

آیا کادرفنی از شرایط تو راضی هستند؟

من سیبل شدم و در این مدت فشار زیادی را تحمل کردم اما در این مدت یک دقیقه حتی از تمرین کردن دست نکشیدم و نا امید نشدم. می توانید بپرسید که کادرفنی از شرایط آمادگی من و تمریناتم کاملا راضی هستند. فقط منتظر فرصت هستم تا بتوانم شرایطم را تغییر بدهم.

 

اعتراض به نیمکت نشینی خود نداری؟

اعتراض به این موضوع و نا رضایتی از آن دو موضوع متفاوت است. من از نیمکت نشینی راضی نیستم و این طبیعت هر فوتبالیستی است که می خواهد همواره به میدان برود و مرحوم پورحیدری نیز گفتند که یک فوتبالیست نباید از نیمکت نشینی راضی باشد. من حتی یک جلسه تمرین را از دست نمی دهم و مرتب در تمرینات حضور دارم تا خودم را به آقای شفر و کادرفنی اثبات کنم. ایشان بارها گفتند که رسیدن به ترکیب اصلی، تنها از تمرینات ممکن است و من هم همین مسیر را انتخاب کردم. با این وجود من اعتراضی به نیمکت نشینی و تصمیم شفر ندارم. ایشان تصمیم گیرنده اول و آخر هستند و من باید برای تغییر نظر ایشان تلاش کنم.

شاید در این شرایط خیلی از بازیکنان شانه خالی کنند و بخواهند جدا شوند تا در تیم های دیگر شرایط بهتری را تجربه کنند. تصمیم تو چیست؟

من برای رسیدن به پیراهن استقلال سال های زیادی تلاش کردم. از ابتدای فوتبال حرفه ای و قبل تر از آن پیراهن استقلال را می خواستم و سال های زیادی است که برای این موضوع می دوم و می جنگم. حالا نیز در تیم محبوبم حضور دارم و بخش اصلی راه را طی کردم و فقط باید خودم را به مربی ثابت کنم تا بازیکن اصلی و فیکس استقلال باشم و بتوانم در همه دیدارها به میدان بروم. پیراهن استقلال ارزش فوق العاده ای دارد و مطمئنا آسان به دست نمی آید. برای جایگاه ثابت در ترکیب استقلال می جنگم و مطمئن باشید از این جنگیدن، خسته نمی شوم زیرا می دانم شفر، تمرینات را نگاه می کند و مزد بازیکنان را پرداخت می کند. من با نظر خود ایشان به استقلال آمدم و حالا هم می خواهم با نظر خود ایشان به ترکیب اصلی برسم و قطعا به تصمیم مربی که یک روز من را برای استقلال انتخاب کرده، اعتراض نمی کنم.

در این بین چه انتظاری از شفر به عنوان سرمربی استقلال داری؟

مسیر شروع من در استقلال بسیار سخت بود و کمی بد شانس بودم اما گذشته دیگر تمام شده است. من برای رسیدن به پیراهن تیم می جنگم و انتظار دارم آقای شفر به من اعتماد کند و باز هم در ترکیب اولیه تیم قرار بگیرم و بتوانم برای استقلال به میدان بروم. برای اثبات خودم به اعتماد سرمربی نیاز دارم و مطمئن باشید جواب این اعتماد را در زمین خواهم داد.

فکر می کنی استقلال می تواند به رتبه های بالا جدول برسد؟

صد در صد این اتفاق خواهد افتاد. آقای شفر و اعضای کادرفنی شبانه روز دارند تلاش می کنند و بازیکنان استقلال هم بسیار آماده هستند و خدا را شکر با دو پیروزی برابر نفت مسجد سلیمان تیم از فشار خارج شده است. برای شروع دوباره لیگ ثانیه شماری می کنیم تا شرایط را تغییر بدهیم و امتیازهای اول فصل را جبران کنیم. در این مدت آقای  فتحی هم بسیار پیگیر وضعیت تیم هستند و دارند تلاش می کنند تا شرایط استقلال بهتر شود، ایشان به تمرین  استقلال سر می زنند و  سعی می کنند اگر مشکلی باشد   برطرف کنند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.