حمایت کارشناسان داوری از قضاوت زاهدی فرد در بازی استقلال و سایپا/ رودنیل و مظفری زاده:پنالتی استقلال درست بود

شناسه خبر: 13569
تاریخ انتشار: 27 مهر 1397

 

استقلال در یک بازی جذاب و هیجان انگیز در استادیوم تختی تهران مقابل سایپا به برتری ۲ بر یک دست یافت. دیداری که داور بوشهری در دقایق پایانی یک خطای پنالتی به سود آبی‌پوشان اعلام کرد تا با اعتراض علی دایی در کنار خط مواجه شود.

سعید مظفری‌زاده در پایان این بازی به نقد عملکرد داوری این بازی پرداخته است؛

بازی پر برخورد دو تیم باعث شد تا زاهدی‌فر و دو کمک او روز سختی را پشت سر بگذارند. در مجموع تیم داوری سعی کردند با همکاری یکدیگر مدیریت کنند. زاهدی فر سعی کرد با سوت‌های خود بازی را تحت کنترل داشته باشد، هرچند در اعلام چند خطا در میانه میدان با اعتراض بازیکنان همراه بود اما در تصمیمات حساس و کلیدی درست عمل کرد.

از جمله اشتباهاتی که به آن اشاره کردم در دقیقه ۲۶ خطای بازیکن سایپا را پشت محوطه جریمه اعلام کرد که درست به نظر نمی‌آمد که اعتراض این بازیکن را در پی داشت و چند خطای دیگر در میانه میدان.

مهمترین اتفاق بازی البته در دقیقه ۸۵ بود که مدافع خارجی سایپا برای دفع توپ در محاسبات خود دچار اشتباه شد و برخورد تکل او با مهاجم استقلال باعث شد تا داور به درستی اعلام پنالتی کند.

 

 

نوذر رودنیل در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت زاهدی‌فر در بازی استقلال و سایپا اظهار داشت: بازی به حدی درگیرانه بود که داور مجبور بود مدام سوت بزند. با احتساب وقت‌های اضافه مسابقه در هر دو دقیقه داور یک سوت زد و به همین دلیل داور مسابقه نمی‌توانست استارت‌های خوبی بزند و سرعت عمل لازم را نداشت زیرا بازی بسیار درگیرانه بود.

وی افزود: زمان مفید مسابقه ۵۴ دقیقه بود. گل اول استقلال هم کاملاً درست زده شد. برخلاف اینکه برخی اعتقاد داشتند این گل افساید بوده اما مدافعان سایپا آفساید را پر کرده بودند. در دقیقه ۲۴ داور به مهدی ترابی بازیکن سایپا کارت زرد نشان داد اما باید طارق همام هم کارت زرد می‌گرفت. در دقیقه ۶۲ مسابقه هم دروازه‌بان استقلال خطایی روی مهاجم سایپا انجام نداد.

رودنیل با اشاره به پنالتی استقلال عنوان کرد: پنالتی استقلال کاملاً به درستی اعلام شد اما این ضربه باید تکرار می‌شد، زیرا قانون می‌گوید وقتی مهاجمان و مدافعان قبل از زدن سوت وارد محوطه جریمه شوند، چه پنالتی گل شده باشد چه گل نشده باشد، داور باید دستور تکرار ضربه را بدهد.

کارشناس داوری فوتبال با اشاره به خطای اوت دقیقه ۸۸ مسابقه گفت: طبق قانون جدید بازیکن باید ایستاده اوت را پرتاب کند اما در دقیقه ۸۸ بازیکن خم شد و اوت را پرتاب کرد که داور به درستی خطای اوت او را اعلام کرد. در مجموع داوری مسابقه تأثیری در نتیجه مسابقه نداشت.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.