انتقاد علی دایی از زمین جم:کیفیت زمین بازی را نابود کرد،بزرگترین منابع گازی ما اینجاست اما….

شناسه خبر: 17493
تاریخ انتشار: 09 اسفند 1397

علی دایی در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی خود بعد از بازی با پارس جنوبی جم گفت: اگر میکروفن‌ روی میز باشد مصاحبه نمی‌کنم که همین باعث شد میکروفن ها جمع‌آوری شود.

*کیفیت زمین بازی را نابود کرد

فکر کنم کیفیت نامناسب زمین باعث شد هیچکدام از تیمها نتوانند فوتبال خوبی بازی کنند. نیمه اول بدتر از نیمه دوم بود. حداقل نیمه دوم چند صحنه داشت؛ بهترین موقعیت را برای کسب ۳ امتیاز از دست دادیم و پنالتی‌مان گل نشد. فرصت چندانی به حریف ندادیم و تنها اوت های بلند روی دروازه ما پرتاب می شد. کیفیت بد زمین اجازه بازی خوب را از هر دو تیم گرفته بود.

*داور به ضرر همه کار کرد

داور هم به نفع ما اشتباه کرد و هم به نفع حریف. در چندین صحنه سوت‌های اشتباه به نفع یکی از دو تیم زده شد. داوری طوری بود که هم من هم تارتار مجبور بودیم اعتراض کنیم. نمی‌گویم به نفع پارس جم گرفت ما اشتباهات برای هر دو طرف بود در حالی که داور در صحنه پنالتی در ۴ قدمی صحنه بود،‌ نگرفت اما داور پشت دروازه کمک کرد و پنالتی اعلام شد. ‌از بازی با داماش در جام حذفی که آن اتفاقات افتاد نمی‌توانیم حرفی بزنیم. متاسفانه داوری‌های بازی ما را کسی آنالیز نمی‌کند. تنها یکی دو برنامه هستند که آنها فقط نشان می‌دهنداما متاسفانه کیفیت تصویربرداری آنقدر پایین است که نمی‌توان چیزی تشخیص داد. ما هم نمی‌توانیم کاری کنیم و تنها مجبوریم کنار زمین حرص بخوریم. داوری اصلا مناسب بازی امروز نبود.

*از فوتبال دنیا خیلی عقب هستیم

ابتدا باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم. وقتی تصویربرداری ما درست نباشد امکانش نیست به جای کمک داور ویدوئویی داوران را اضافه کردند. سال‌ها از فوتبال روز دنیا عقب هستیم اما باز هم خدا را شکر این دو داور پشت دروازه را اضافه کردند تا به داوران کمک کنند.

*خدا را شکر بچه‌های ما با غیرت هستند

امروز از چندین بازیکن جوان استفاده کردیم. به جوانان‌مان میدان دادیم و در این دیدار حساس در حالی که سه بازیکن اصلی را به خاطر فشار مسابقات قبلی در اختیار نداشتیم به بازیکنان جوان‌مان میدان دادیم. بازی دادن به جوانان تاوان دارد. در نیم فصل دوم سه بازی کردیم که دو تای آن خارج از خانه بود که نباختیم.در داخل خانه هم مقابل تراکتورسازی با این همه امکانات که قیمت دو بازیکنش به اندازه هزینه تمام تیم سایپاست، با وجود اینکه چندین روز تمرین نکرده بودیم نباختیم. خدا را شکر بچه‌هایمان با غیرت بازی می‌کنند. ۲۰ امتیاز داریم و با بازی کمتر در میانه جدول هستیم. سایپا جوانان زیادی دارد واگر سال دیگر بماند و تغییر نکند این جوانان می‌توانند تا سال‌ها سایپا را تامین کنند.

*حیف که سیاسی نیستم!

حیف که من سیاسی نیستم وگرنه این مردم لایق بهترین‌ها هستند. به خصوص این بخش از کشور که روی گنج خوابیده است و بزرگترین منطقه گازی ایران و حتی جهان در عسلویه است. متاسفانه به خاطر مدیریت نادرست شرایط زمین ورزشگاه جم باید این طور باشد و امکانات نداشته باشند.عدم مدیریت صحیح به تمام جامعه به خصوص فوتبال به عنوان بخش کوچکی از آن لطمه زده است. اگر فوتبال را از این شهر کوچک بگیریم چه دلخوشی برای آنها می‌ماند. به جای اینکه به این مناطق محروم رسیدگی کنند شرایط اینگونه است. در پایتخت هم خبری نیست چه برسد در شهرهای کوچکی مانند جم.

*هجمه روی تیم ملی قبل از مسابقات بی نظیر بود

‌تیم ملی نسبت به دو دوره قبلی بهتر بود و تا جمع ۴ تیم برتر بالا آمد. اگر دیدار رده‌بندی هم وجود داشت می‌توانست بازی کند. البته انتظارات تمام ما بیشتر بود. دوست داریم تیم ملی نتیجه بگیرد اما نگاه کنید ببینید رقیبان ما چگونه در فوتبال و زیرساخت‌های آن سرمایه‌گذاری کردند. بازی‌های دوستانه ما را با حریفان مقایسه کنید. هجمه‌ای که قبل از جام ملت‌ها روی تیم ملی بود در هیچ جای دنیا ندیدم. مگر می‌شود تیمی برای مسابقات به این مهمی آماده شود اما تیم و سرمربی‌اش تحت این همه انتقاد و فشار باشد. اولین چیزی که فوتبال ما نیاز دارد آرامش است. اگر می‌خواهیم فوتبال ملی پیشرفت کند باید عاشقانه از تیم ملی حمایت کنیم. اگر تیم ملی قهرمان می‌شد کاری برای بازیکنان انجام می‌دادند؟ تنها جایی که باعث شادی دل مردم می‌شود فوتبال است که نباید این را از مردم دریغ کنیم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.