هفته ۲۵ لیگ برتر/ نفت آبادان ۱ پارس جنوبی جم ۰ / شکست لب اروند!

شناسه خبر: 18450
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1398

 

نفت آبادان ۱   پارس جنوبی جم ۰

هفته بیست و پنجم لیگ برتر – استادیوم تختی آبادان
جمعه ۲۳ فروردین ۹۸ – ساعت: ۱۹
صنعت نفت آبادان ۱ – پارس جنوبی جم ۰
گل: میلاد جهانی (۴۰)
داور: وحید کاظمی
کمک داوران: حسن یوسفی و حسن انتظاری
اخطار: حسین ساکی، ماکومبا کانجی، شهاب گردان (صنعت نفت) – مجتبی لطفی، میثم نقی‌زاده (پارس جنوبی)
تماشاگر: سه هزار نفر

 

صنعت نفت آبادان:

شهاب گردان، جعفر سلمانی، وفا هخامنش، سیدمحمد قریشی، حسین ساکی، طالب ریکانی، وینیسیوس فرانکو، مسلم مجدمی (۷۷- عزیز سیدیکوف)، سیدفاخر تهامی، میلاد جهانی (۷۰- حسین بغلانی) و ماکومبا کانجی
سرمربی: پائولو سرجیو

 

 

پارس جنوبی جم:

رحمان احمدی، میثم تقی‌زاده، مجتبی لطفی، ابراهیم صالحی، محمد نوری (۵۶- کیوان امرایی)، محمدمهدی عسکری (۲۵- سعید آهنی)، مجید علیاری، نیما انتظاری (۱+۹۰- فریبرز گرامی)، سید محمد ستاری، امیر شعبانی و روح‌الله سیف‌اللهی
سرمربی: مهدی تارتار

 

 

شرح گل

۱-۰ (صنعت نفت): میلاد جهانی در گوشه محوطه جریمه پارس جنوبی صاحب توپ شد؛ مدافع حریف را به زیبایی جا گذاشت و با ضربه محکم و پای چپ به زاویه مخالف توپ را به تور دروازه پارس جنوبی دوخت.

 

 

 

خلاصه بازی

زردپوشان صنعت نفت که در فصل جاری لیگ برتر نتوانسته‌اند انتظارات هواداران آبادانی را برآورده کنند، برای کاهش انتقادات چاره‌ای جز بردن همسایه جنوبی در آخرین بازی عصر جمعه‌ی لیگ برتر نداشتند. شاگردان مهدی تارتار هم با روحیه بالایی که از برد شیرین هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان به دست آوردند، به آبادان سفر کرده بودند و چشم به دومین برد متوالی از تیم‌های خوزستانی داشتند.

نفت آبادان از ابتدای مسابقه تهاجمی ظاهر شد و با حرکاتی از جناحین میدان خصوصاً سمت راست خط دفاعی پارس جنوبی، با نفوذهای مداوم جعفر سلمانی و میلاد جهانی دروازه تیم میهمان را مورد تهدید قرار می‌دادند، تا جایی که مهدی تارتار ناچار شد در همان نیمه اول دست به تعویض دفاع راست تیمش بزند و سعید آهنی را جایگزین محمدمهدی عسکری کند. این تعویض اما مانعی در مقابل نیروهای تهاجمی صنعت نفت ایجاد نکرد و میلاد جهانی در دقیقه ۴۰ پس از اینکه برای سومین بار طی نیمه اول در موقعیت گلزنی قرار گرفت، با ضربه محکم پای چپ قفل دروازه پارس جنوبی را گشود و صنعت نفت را برنده به رختکن فرستاد.

بازیکنان پارس جنوبی در نیمه دوم با اندیشه زدن گل تساوی آهنگ تهاجمی پیدا کردند و در پی روزنه‌ای برای رسیدن به دروازه صنعت نفت بودند. شهاب گردان که در نیمه نخست مقابل شوت محمد نوری واکنش مناسبی داشت، در این نیمه شاخص ترین بازیکن نفت آبادان بود و سه بار در مقابل ضربات ابراهیم صالحی و روح‌الله سیف‌اللهی واکنش‌های دیدنی را به نمایش گذاشت و ناجی دروازه میزبان شد.

پائولو سرجیو که فشار حملات پارس جنوبی را احساس می‌کرد، در اواسط این نیمه با خارج کردن میلاد جهانی و اضافه کردن حسین بغلانی مدافع باتجربه صنعت نفت، لایه‌های دفاعی تیمش را فشرده‌تر کرد تا از تک گل زده حفاظت کند.

نفت آبادان در نهایت این بازی را با برتری یک – صفر به پایان رساند تا ۲۴ امتیازی شود و امتیازاتش با تیم‌های تعقیب کننده را افزایش دهد. پارس جنوبی هم با قبول شکست در رده هشتم جدول باقی ماند.

 

 

 

در حاشیه

* با توجه به شرایط بحرانی خوزستان، همچنین نتایج اخیر تیم صنعت نفت آبادان، استقبال زیادی از این بازی انجام نشد.
* هواداران حاضر در ورزشگاه با شعار «خوزستان را آب برده، مسئولان را خواب برده» نسبت به شرایط بحرانی موجود در این استان اعتراض کردند.
* در لیست ارائه شده به خبرنگاران، نام سیروان قربانی در ترکیب اصلی نفت آبادان دیده می‌شد و خبری از نام حسین ساکی نبود. این در حالی بود که قربانی به دلیل مصدومیت در میدان حضور نداشت و حسین ساکی در ترکیب نفت آبادان به میدان رفت.
* در نیمه دوم چند بازیکن از دو تیم به دلیل اعتراض به تصمیمات داور میدان کارت زرد گرفتند.
* هواداران نفت آبادان در نیمه دوم خواستار حضور حسین بغلانی در میدان بودند و این بازیکن در دقیقه ۷۰ به میدان رفت.
* صنعت نفت آبادان برای اولین بار در نیم‌فصل دوم طعم پیروزی را چشید. صنعتی‌ها در ۹ بازی قبلی متحمل ۴ باخت و ۵ مساوی شده بودند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.