صحنه جنجالی جدال نفت و استقلال/ مهدی قائدی: توپ اوت نشده بود، به هیچ وجه

شناسه خبر: 19366
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1398

صحنه جنجالی دیدار صنعت نفت – استقلال صحنه ای بود که مهدی قائدی توپ را برای روح الله باقری پاس داد و ضربه این بازیکن تبدیل به گل شد اما داور این گل را مردود اعلام کرد.

این صحنه آنقدر جنجال برانگیز شد که داور فرهاد مجیدی را از روی نیمکت اخراج کرد! مهدی قائدی در مورد این صحنه می گوید: « من لحظه ای که می خواستم به توپ برای دادن پاس ضربه بزنم در صدم ثانیه به توپ نگاه کردم. توپ اوت نشده بود. به هیچ وجه. طبیعتا اگر توپ اوت شده بود من به توپ ضربه نمی زدم و آن را رها می کردم. داور دراین صحنه صد در صد اشتباه کرد و گل ما کاملا درست بود. با همه احترامی که برای تیم داوری قائل هستم باید بگویم اشتباه تیم داوری در این بازی سه امتیاز حساس را از ما گرفت و موجب شد ما شانس قهرمانی را از دست بدهیم.»

 

مهدی قائدی در پاسخ به این سوال که آیا داور پشت دروازه نمی توانسته به داور وسط برای قضاوت در این صحنه کمک کند، گفت:« واضح بود که توپ بیرون نرفته بود. همان طور که گفتم من بر حسب عادت لحظه ای که می خواهم ضربه بزنم به توپ نگاه می کنم و در آن صحنه به طور کامل دیدم که توپ در زمین است اما نمی دانم چرا داور پشت دروازه به قضاوت درست دراین صحنه کمکی نکرد. او گفت که من دید او را کور کرده ام در حالی که داور پشت دروازه باید به گونه ای جایگیری می کرد که این صحنه را به خوبی می دید و به داور وسط در قضاوت درست کمک می کرد. این اشتباه، شانس قهرمانی را از تیم استقلال گرفت. »

 

هافبک ریز نقش استقلال در خصوص حضور در ترکیب ثابت این تیم در بازی با صنعت نفت گفت:« خب این اتفاق خوبی برای من بود و من از حسن اعتماد سرمربی تیم تشکر می کنم. خیلی خوشحالم که همانند گذشته دوباره بازیکن ثابت استقلال شدم. البته اگر جایگاهم را در تیم از دست دادم به خاطر اشتباهاتم خودم بوده و همان طور که قبلا هم گفتم اگر اتفاقاتی که برای من رخ می دهد به سود من نباشد در تمرینات تلاش خواهم کرد که بهترین حضور را داشته باشم. خیلی سختی کشیدم که دوباره در ترکیب تیم فیکس شدم و تلاش خواهم کرد این جایگاه را حفظ کنم.»

 

مهدی قائدی در پایان در خصوص از دست رفتن شانس قهرمانی استقلال گفت:« ما در بازی با صنعت نفت همه تلاش خود را انجام دادیم که پیروز شویم اما حیف که اشتباه داوری شانس پیروزی را از ما گرفت. به نوبه و سهم خودم از هواداران تیم عذرخواهی می کنم اما نیازی نیست زانوی غم بغل بگیریم. فوتبال ادامه دارد و ما در آینده می توانیم همه ناکامی‌‌ها را جبران کنیم. در جام حذفی برای قهرمانی بجنگیم. هم چنین در لیگ و درلیگ قهرمانان آسیا هم برای رفتن روی سکو تلاش کنیم. همه این بازی ها در یک چشم بهم زدن از راه می رسد و ما باید به آینده فکر کنیم و نه موقعیت هایی که داشتیم و از دست دادیم. گذشته برای افسوس خوردن نیست و برای درس گرفتن است. این فصل برای خودم یک درس بوده است.»


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.