تارتار:دوست ندارم منصوریان به من ببازد و برود/ابزار لازم را در خط حمله مقابل نساجی نداشتیم

شناسه خبر: 2145
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1396

 

تیم پارس جنوبی جم در هفته ششم لیگ برتر بازی حساسی با استقلال خواهد داشت؛ طلایی پوشان پارس جم بعد از کنار رفتن از جام حذفی، انگیزه زیادی دارند تا در خانه مقابل استقلال نتیجه قابل قبولی بگیرند و در صدرجدول باقی بمانند. اتفاقی که تحققش می تواند به منزله برکناری علیرضا منصوریان از سرمربیگری استقلال تمام شود.

مهدی تارتار در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” درباره دیدار با نساجی در جام حذفی، بازی با استقلال، احتمال برکناری علیرضا منصوریان و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

نساجی دفاعی بازی کرد

بازی با نساجی مازندران یک مسابقه کاملا یک طرفه بود. تیم نساجی در این بازی خیلی خوب دفاع کرد و به خواسته هایش نیز رسید. با توجه به تجمع بازیکنان نساجی در زمین خود مجبور شدیم روی به بازی بلند و البته شوتزنی بیاوریم. چند شوت هم زدیم اما به گل تبدیل نشد. در نهایت بازی به ضربات پنالتی کشید و در پنالتی ها نیز همه چیز ۵۰-۵۰ است.

طبیعی بود شرایط روحی شان بهتر باشد

در ضربات پنالتی معمولا تیمی که تمرکز بالاتری داشته باشد، می تواند موفق باشد. نساجی در طول بازی برای حفظ نتیجه تساوی بدون گل تلاش کرد و بازی دفاعی را در دستور کارش قرار داد تا بازی به پنالتی برود و به هدفش هم رسید. در این شرایط طبیعی است آنها از نظر روحی شرایط بهتری نسبت به ما داشته باشند. ما باید در وقت معمول بازی را می بردیم و در پنالتی ها شانس با ما یار نبود و بازنده میدان لقب گرفتیم.

ابزار لازم را در خط حمله نداشتیم

در بازی با نساجی عناصر هجومی ما حضور نداشتند. ابراهیم صالحی و علی دشتی بازی نکردند و نانگ هم بین نیمه مصدوم شد. ما ابزار لازم را نداشتیم و کمی ناهماهنگی به وجود آمد و عملکرد خوبی نداشتیم.

تقابل با پاشازاده برایم اهمیت نداشت

ما مربیان همیشه با هم تقابل داریم و این یک امر عادی است. فرقی نمی کند استقلالی یا پرسپولیسی باشیم. واقعا برای من اینکه مهدی پاشازاده استقلالی است اهمیت نداشت و مثل همه بازی ها با هدف برد به زمین رفتیم.

فاصله بازیکنان لیگ یک با لیگ برتر زیاد نیست

کناررفتن لیگ برتری های پرتعداد از جام حذفی نشان می دهد بازیکنانی که در لیگ دسته اول حضور دارند، با لیگ برتری ها تفاوت زیادی ندارند. همانطور که ما در این فصل ثابت کردیم فاصله بازیکنان لیگ یکی با لیگ برتری زیاد نیست. اسکلت اصلی ما در این فصل از پارسال است و می بینیدکه اختلاف زیادی وجود ندارد. اینکه فکر کنید لیگ یک ضعیف تر از لیگ برتر است، اشتباه است. از سوی دیگر از نظر انگیزشی تیم های لیگ یکی در جام حذفی بالاتر هستند و دلیل اینکه لیگ برتری ها حذف شدند، این مساله است.

به تعطیلی لیگ احترام می گذاریم

تعطیلی لیگ برتر از یک بابت به ضرر ما بود و از یک بابت به سود ما. تیم ما روند خوبی داشت و با این تعطیلی ها کمی در روند تیم مشکل ایجاد شد اما از این حیث تعطیلی به ما کمک کرد تا بازیکنان مصدوم و ناآماده برسند و شرایط خوبی برای آینده پیدا کنند. به هر حال برنامه های تیم ملی مهم است و همه باید به آن احترام بگذاریم.

می خواهیم به چالش رقابت در بالای جدول ادامه دهیم

من برای علیرضا منصوریان آرزوی موفقیت می کنم، چون مربی جوانی است اما این آرزویم برای بعد از بازی با پارس جنوبی است! قطعا تمام هدفمان این است که استقلال را شکست دهیم. ما در برابر چشمان هواداران پرشور خود به زمین می رویم و دوست داریم کماکان چالش حضور در بالای جدول را ادامه دهیم.

مقابل استقلال بی پروا بازی می کنیم

با وجود اینکه انتظارات از ما نباید بالا باشد اما دوست داریم در رقابت بالای جدول کم نیاوریم و در این راه تنها هدفمان شکست استقلال است. قطعا بی پروا بازی می کنیم و برای پیروزی می جنگیم.

فوتبال یک جنگ است

فوتبال یک جنگ است، جنگی که باید در آن پیروز شوید و سرخوردگی در آن معنایی ندارد. ما کار خودمان را انجام می دهیم و امیدوار هستم که منصوریان بعد از بازی با پارس جنوبی نیز به کارش ادامه دهد و در استقلال موفق باشد.

هرگز دوست ندارم منصوریان برکنار شود

 

هرگز دوست ندارم اگر برنده بازی پارس جنوبی و استقلال ما بودیم، منصوریان برکنار شود. خیلی از مواقع برایم پیش آمده که ما یک تیم را شکست دادیم و مربی اش تغییر کرده است. این ناراحت کننده است، چون شاید برای خودم هم اتفاق بیفتد. با این حال فوتبال ورزش بی رحمی است و اکثر مربیان در ایران ثبات ندارند. همیشه باید در فوتبال نتیجه بگیری تا در کارت ماندگار باشی. هرچند که مدیریت پارس جنوبی در این دو سال حمایت خوبی از من انجام داده و واقعا تشکر می کنم.

هواداران تنهایمان نگذارند

مطمئن هستم در بازی با استقلال هواداران با حضور خود همه را غافلگیر می کنند. با این حال از همه مردم جم و همه مردم استان بوشهر می خواهم به ورزشگاه بیایند و مقابل استقلال تنهایمان نگذارند. بی تردید ما نیز سعی خواهیم کرد آنها را روسفید کنیم.

 

منبع:ورزش سه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.