ندا عبدالله زاده در صحن شورای شهر مطرح کرد: نباید مقابل ویسی سکوت می‌کردم/ برای یک امتیاز ۵۰۰ میلیون گرفت

شناسه خبر: 22922
تاریخ انتشار: 01 آبان 1398

 

عبدالله ویسی سرمربی سابق شاهین شهرداری بوشهر در زمان حضور این تیم در لیگ برتر، مصاحبه هایی داشت که موضوع دخالت برخی اعضای شورای شهر در این تیم را مطرح می کرد.

به گزارش فوتبال بوشهر به نقل از «خلیج فارس»؛ ویسی اگرچه تا زمان حضورش و طی مصاحبه روزهای اخیرش از عضو یا اعضای مداخله گر شورای شهر نامی به میان نیاورده، ولی در میان برخی هواداران شاهین، نام ندا عبدالله زاده در این خصوص دهان به دهان می شد که پدرش به عنوان یک هوادار شاهین پیام هایی در فضای مجازی علیه ویسی ثبت می کرد، دخترش نیز در قامت رییس کمیسیون بودجه شورا و چهره ای فوتبالی، بارها بصورت رسمی و غیررسمی انتقاداتی به سرمربی شاهین و نتایج تیم روانه می کرد. حتی کار به جایی رسید که نزدیکان این خانواده با حضور در تمرینات شاهین، علیه ویسی شعار داده و جو تمرین را مشتنج کردند.

ندا عبدالله زاده طی این مدت واکنش رسمی به ابهاماتی که در سخنان ویسی مطرح شده بود از خود نشان نداد، اما در جلسه شب گذشته شورای شهر بوشهر با بیان اینکه قبلا به خاطر آرامش تیم سکوت کردم ولی امروز احساس می کنم ادامه سکوت، خیانت به شاهین است، انتقادات تندی را به سرمربی سابق شاهین مطرح کرد.

 

گزیده اظهارات وی را می خوانید:

 • هفته‌های قبل می‌خواستم صحبت کنم اما احساس کردم که حاشیه امنیت تیم شاهین به هم می خورد، از این رو فکر کردم اگر در برابر سرمربی سابق تیم سکوت کنم، اخلاقی بود.
 • واقعاً در مورد رفتن سرمربی من هیچ کاره بودم؛ اعضای هیئت مدیره تصمیم گرفتند که سرمربی را برکنار کنند و هیچکدام از اعضای شورا دخالتی در این داستان نداشتند.
 • بعضی افراد توهم دارند که یک عضو شورا به لحاظ فنی با این شخص (سرمربی سابق) مشکل دارد و باعث عدم نتیجه‌گیری شده است. آیا زمانی که سرمربی سابق شاهین به همراه کادر فنی بازیکنان را انتخاب می‌کردند بنده به عنوان ندا عبدالله زاده در این کار دخالت کردم؟ اگر آقای ویسی این مطلب را تایید کند بنده حاضرم همین الان از شورا استعفا کنم. یا به عنوان رییس کمیسیون بودجه شورا، نامه یا درخواستی به شهرداری برای عدم کمک به تیم داشته ام؟ من هرچند منتقد ویسی بودم، ولی بودجه شاهین به عنوان باشگاهی که شور اجتماعی فراهم می کند، مورد حمایت من بوده تا مشکلی ایجاد نمی شود
 • مستنداتی دارم که در جلسه ای با حضور شهردار، مدیرعامل، سرپرست تیم، ویسی و رئیس کانون هواداران، سرمربی سابق به صراحت گفتند که دو بانوی عضو شورا هیچ دخالتی در کارم نداشتند.
 • یک مربی که در لیگ حرفه‌ای کار می کند باید توانایی شنیدن انتقاد را داشته باشد، نه اینکه همه را توطئه گر نداند. این درحالیست که زمان محمود فکری نتیجه نمی‌گرفت، همه اعضای شورا انتقاد می‌کردند و مشکلی هم پیش نیامد ولی به محض اینکه از آقای ویسی انتقاد می‌کنیم می‌گویند توطئه.
 • ایشان میگویند که باشگاه به ما اجازه نداد که بازیکن بگیریم ولی من عرض می کنم به جای ۴ تا بازیکن ۳۰۰ میلیون تومانی، یک بازیکن یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی می‌گرفتیم که کیفیت بالایی داشته باشد.
 • آقای سرمربی سابق، اگر شما دلسوز شاهین بودید مبلغ ۵۰۰ میلیون بابت ۶ بازی و یک امتیاز را از ما نمی گرفتید. در جلسه با شهردار و هیات مدیره گفتم که ممکن است سپاهان به ویسی ۱۰ میلیارد بدهد ولی بودجه ما محدود است و مابقی قرارداد ویسی را باید آپشن می گذاشتیم. به عبارتی ۵۰۰ میلیون تومان قرارداد بسته می شد و مابقی به عنوان پاداش امتیازاتی که تیم کسب می کند یا در لیگ می ماند به وی پرداخت می شد، نه اینکه امروز نصف قرارداد یک میلیاردی اش را گرفته و از ۶ بازی فقط یک امتیاز داریم.
 • اگر من گفتم بازیکن با کیفیت بیاورید، ضمن احترام به بازیکنان شاهین، همه متوجه اند که بعضی از بازیکنان، عیارشان در حد لیگ یک است و نباید انتظار داشته باشیم در حد لیگ برتر بازی کنند. دست آخر هم سرمربی تیم به بازیکنان تهمت زد و بی‌شرف خطاب کرد. شرافت را کسانی ندارند که آمار اشتباه به هواداران می دهند. یکی از بازیکنانی که اصلاً بازی نکرده، شما می‌گویی شرافت ندارد.
 • سرمربی سابق ۵۰۰ میلیون بابت یک امتیاز گرفته و باز هم شعار “شرافت” و دلسوزی بوشهر می دهد.
 • من از روز اول گفتم ضمن احترام به سابقه ویسی، ایشان با توجه به شرایطی که در سپاهان و نفت مسجد سلیمان داشتند، در شاهین موفق نمی‌شود.
 • ایشان هواداران و پیشکسوتان را به جان هم انداخته و سخنانش از روی صداقت نبود.
 • آقای ویسی چرا ۲۳ بازیکن گرفتی و فقط ۲ جای خالی برای تیم ما در نیم فصل گذاشتید؟ می توانستیم بجای ۲۳ بازیکن متوسط، ۱۶ بازیکن با کیفیت بگیریم. مثلا بازیکن گرجستانی که فقط یک بازی به وی داده شده را چرا گرفتی؟ بازیکنی مثل خالد شفیعی می‌گرفتیم خیلی بهتر بود.کجای فوتبال نوشته که حتماً باید بازیکن خارجی بگیریم.
 • در هفته‌های اخیر آقای امیرحسین پیروانی، آقای مرزبان، آقای دست‌نشان و آقای مهدی پاشازاده از گزینه‌های اصلی برای شاهین بودند و من با هیچ کدام از آنها مذاکره نکردم. اختیار انتخاب سرمربی جدید هم با هیات مدیره است.
 • فقط عرض کنم بعد از رفتن ویسی، با توجه به دوستی پدرم با آقای تارتار، با وی صحبت کردم که ایشان گفت هیچ مربی با شرایط فعلی شاهین نمی تواند ریسک کند و به این تیم بیاید. الان هم می گویم هر مربی هم به تیم بیاید، انتظار معجزه نداشته باشید، چون مربی وقتی ابزار لازم که بازیکن است را نداشته باشد و تنها ۲ نفر برای نیم فصل جای خالی در تیم باقی گذاشته اند، کسب نتیجه دشوار است.

نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.