سعید غنی؛ فوتبالیستی که سرطان را دربیل کرد

شناسه خبر: 23479
تاریخ انتشار: 22 آبان 1398

سعید غنی سرطان خون را دریبل زد و این بهترین خبر ممکن برای پدر و مادرش بود. سعید اواخر سل ۹۵ مجبور شد به خاطر پرتو درمانی فوتبال را کنار بگذارد.

سعید غنی اینروزها برای تیم سکان بوشهر بازی می کند. تیمی که اختصاص به محله جفره است و در سوپر لیگ استان بازی می کند.

 

سعید در گفتگو با خبرنگار “ورزش سه”، در بوشهر در مورد اتفاقی که برایش رخ داد می گوید: من سعید غنی هستم. ۲۴ ساله اهل جهرم که در بوشهر بزرگ شدم. نزدیک به به ۱۰ تا ۱۲ سال در رده های سنی مختلف شاهین و ایرانجوان بازی کردم. شروع فوتبالم از مدرسه فوتبال ایرانجوان بوشهر بود که نزدیک خانه امان بود. رفته رفته که بزرگ شدم نگاهم به فوتبالم جدی تر شد. مثل همه فوتبالیست ها آرزو داشتم که شانس بازی در تیم های لیگ برتری و تیم ملی را به دست بیاورم. تو همین فکرها بودم که اواخر سال ۹۵ متوجه ضعف بدنی ام شدم. در حالی که تلاش می کردم در ترکیب ایرانجوان حضور پر رنگی داشته باشم. از یک جایی به بعد متوجه شدم آدم سابق نیستم و درون بدنم اتفاقاتی در حال رخ دادن است. ضعف بدنی و تنگی نفس من را وادار کرد که به پزشک مراجعه کنم. آزمایش اولیه مشخص کرد به بیماری سرطان مبتلا شده ام. برای درمان دقیق تر راهی شیراز شدم و در آنجا بود که پزشکان به من گفتند سرطان خون دارم!

 

 

بازیکن سابق ایرانجوان بوشهر ادامه داد: در خانواده ام کسی به چنین بیماری ای مبتلا نشده است. گاهی تصور می کنیم این بیماری ها فقط برای آدم های خاص است و یا به نوعی این بیماری برای دیگران است نه برای ما! من آدم خونسردی هستم و سعی کردم خونسردی ام را حفظ کنم تا خانواده ام ناراحت نشوند. هر چند پدر و مادرم خیلی به خاطر من اذیت شدند و من از آنها هر قدر تشکر کنم کم است. در مورد این بیماری مطالعه کردم هر چه آگاهی ام بیشتر شد ترسم از بیماری کمتر شد و در نهایت با این بیماری کنار آمدم. دوره درمانم نزدیک به ۷ ماه طول کشید. در طول دوره درمان نمی توانستم فوتبال کنم اما ۲۰ دقیقه نرم دویی می کردم که بدنم از شرایط ایده آل خیلی فاصله نگیرد. شک نداشتم که می توانم دوباره به فوتبال برگردم و به همین خاطر در دوره پرتو درمانی نرم دویی می کردم. امروز خوشحالم به فوتبال برگشتم. از دکتر معالجم خانم دکتر نامداری تشکر می کنم.

 

سعید غنی این اتفاق تلخ در زندگی اش را به فال نیک گرفت و گفت: وقتی به سرطان خون مبتلا شدم از خیلی ها که خبر نداشتم به من زنگ زدند و حالم را پرسیدند. از اینکه دوباره این دوستان را پیدا کردم خوشحال بودم از جمله آدم هایی که به من زنگ زد حسام فتاحی مربی امروز سپاهان است. او انسان قوی و شریفی است و خیلی به من روحیه داد و من از او تشکر می کنم. بعد از دوره درمان آزمایش دادم و در این آزمایش مشخص شد شرایط بدنی ام بهتر است و می توانم فوتبال کنم. من بعد از پایان دوره درمان برای تیم فجر در شهرستان بازی کردم. برای تیم توحید هم در زیر گروه به میدان رفتم و اینروزها هم در تیم سکان در سوپر لیگ استان توپ می زنم. خوشحالم از اینکه خانواده ام از بازگشت دوباره من به زمین فوتبال خوشحال هستند. هر چند در دوره درمان اصلا خود را غمگین نشان نمی دادم تا آنها ناراحت نشوند. من قبلم را تقدیم به پدر و مادرم می کنم که همیشه همراه من بودند.

 

 

سعید غنی که توام با فوتبال در دانشگاه تحصیل می کرد در مورد شرایط درسی خود می گوید: من فوق دیپلم حسابداری دارم. بعد از ابتلا به بیماری نتوانستم به درس ادامه دهم. می خواهم از حسین ماهینی هم تشکر کنم. او الگوی من است. زحمت کشید و با تلاش و کوشش به هر جایی که می خواست رسید. او بازیکن مهربان و یک انسان شریف است. از همه دوستانم که طی این مدت جویای احوالم بودند تشکر می کنم و خطاب به آدم هایی که به بیماری سرطان مبتلا می شوند، می گویم سرطان پایان زندگی نیست و به خاطر پیشرفت علم و تکنولوژی راه درمان وجود دارد. از خدا ممنونم که دوباره به من فرصت زندگی داد.  ضمن اینکه لطف خداوند بزرگ تر از مشکلات ما است.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.