آمار عجیب تیم بوشهری در لیگ برتر/ شاهینی ها صدرنشین پنالتی دادن!

شناسه خبر: 23806
تاریخ انتشار: 10 آذر 1398

تاکنون ۲۷ پنالتی در لیگ برتر از سوی داوران اعلام شده که ۱۹ عدد از آنها گل شده و ۸ پنالتی دیگر تبدیل به گل نشده است.

در بازیهای انجام شده در لیگ برتر تاکنون از سوی داوران ۲۷ پنالتی اعلام شده که ۱۹ عدد از این پنالتی‌ها تبدیل به گل شده و ۸ پنالتی هم از دست رفته است.

تیم پارس جنوبی جم با گرفتن ۵ پنالتی بیشترین سهم را در گرفتن پنالتی ها دارد و شاهین بوشهر با دادن ۵ پنالتی، پنالتی ده ترین تیم در مسابقات است.

محمد نوری هافبک باتجربه تیم پارس جنوبی با گل کردن ۴ پنالتی آقای گل در ضربات پنالتی است و احمدرضا زنده روح از ماشین سازی به همراه شهریار مقانلو از پیکان هر کدام با گل کردن ۳ پنالتی در رده بعدی قرار دارند.

سپاهان و نفت مسجد سلیمان دو تیمی هستند که هرگز پنالتی‌های آنها تبدیل به گل نشده است. سپاهان دو ضربه پنالتی را توسط دو بازیکن خارجی به اسم کی‌روش استنلی و جورج ولسیانی مقابل پارس جنوبی و ماشین سازی از دست داده و نفت مسجد سلیمان نیز تنها پنالتی که نصیبش شده را مقابل تیم ذوب آهن از دست داده است.

ماشین سازی نیز خوش شانس ترین تیم در ضربات پنالتی است چون حریفان آنها دو بار مقابل این تیم پنالتی شان را از دست داده اند. جورج ولسیانی از سپاهان و علی علیپور از پرسپولیس دو بازیکنی هستند که مقابل ماشین سازی پنالتی از دست داده اند. این در حالی است که بازیکنان این تیم هیچ یک از پنالتی های خود را از دست نداده و هر چهار پنالتی شان را تبدیل به گل کرده‌اند.

محمد ابراهیمی از پارس جنوبی، کی روش استنلی و جورج ولسیانی از سپاهان، علی کریمی از استقلال، علی علیپور از پرسپولیس، ساسان انصاری از تراکتور، حسین ابراهیمی از نفت مسجد سلیمان و امین پورعلی از گل گهر ۸ بازیکنی هستند که در این فصل پنالتی از دست داده‌اند.

فولاد خوزستان، صنعت نفت آبادان، نساجی مازندران، سایپا و شاهین بوشهر جمع ۵ تیمی را تشکیل می‌دهند که تاکنون موفق به گرفتن پنالتی نشده و فولاد خوزستان به همراه شهر خودرو هم تنها تیم هایی هستند که تاکنون مرتکب خطای پنالتی نشده اند.

از مجموع ۲۷ ضربه پنالتی اعلام شده در لیگ برتر، تیم‌های بوشهری با ۱۱ پنالتی بیشترین سهم را دارند تا استان بوشهر، پنالتی خیزترین استان فوتبالی باشد.منبع:مهر


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.