گزارش روز:واکنش دو ملی پوش بوشهری در پی حذف عجیب تیم ملی فوتبالی ساحلی از جام جهانی

شناسه خبر: 32204
تاریخ انتشار: 05 اردیبهشت 1400

در پی حذف تیمملی فوتبال ساحلی ایران از رقابتهای جام جهانی ملی پوشان بوشهری فوتبال ساحلی واکنش نشان دادند.

به گزارش پایگاه تخصصی فوتبال بوشهر با اطلاعیه عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا و در حالی که مهدی تاج به عنوان رئیس فوتبال ساحلی آسیا حضور دارد اما با حضور او سهمیه جام جهانی آسیا برای ایران منظور نشد که جای تعجب دارد.

مسلم مسیگر و مصطفی کیانی دو مهره با تجربه و بوشهری تیم ملی در صفحه شخصی خود نسبت این موضوع واکنش نشان دادند.

در ادامه بخوانید مصاحبه شهریاری رئیس کمیته فوتبال ساحلی ایران

پریا شهری در مورد اینکه مهدی تاج رئیس کمیته فوتبال سالنی و ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا است و چطور ممکن است نداند ایران نمی‌تواند سهمیه بگیرد، اظهار داشت: از ابتدا که با او صحبت می‌کردم مطمئن بودیم. حتی نفری هم که الان در AFC حضور دارد، به ما اعلام کرده بود در محاسبات ایران قطعا صعود خواهد کرد.

وی در مورد اینکه آیا بعد از اعلام، مستقیم با مهدی تاج صحبت کرده، گفت: بله، تاج هم از تصمیم گرفته شده خیلی متعجب بود. احساس می‌کنم در جلسات هم این شفاف سازی نشده، تاج گفت که پیگیر این موضوع است. حتی گفت نامه‌ای تهیه کنید و به ما هم مشورتی دادند. از او خواستیم. با توجه به اینکه نایب رئیس AFC‌ هم است می‌دانم می‌تواند کمک زیادی کند تا حق ایران را زنده کنیم. این قول را به ما داد که پیگیری کند.

رئیس کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال، در مورد اینکه وقتی تاج رئیس کمیته یک فدراسیون بین‌المللی است چطور در جریان نبوده و آیا در جلسه حاضر نبوده، عنوان کرد: او در جلسه حضور داشت. این ابهام برای همه ما وجود دارد که چه اتفاقاتی افتاد.

شهریاری در مورد اینکه با مسئولان مکاتبه شده و پاسخ آن‌ها چه بوده، عنوان کرد: هنوز پاسخی از AFC دریافت نکردیم. این موضوعی بود که فقط مهدی تاج در جریان است. حتی فردی که در بخش مربوطه AFC حضور داشت قبل از جلسات کمیته به ما قاطعانه گفته بود ایران صعود می‌کند.

وی تصریح کرد: جالب است که وقتی این خبر منتشر شد، سرمربیان تیم‌های قدرتمند دنیا به من پیامک زدند. همه شوکه شدند. حتی خود فیفا ابهام دارد که علت عدم انتخاب تیم ایران در جام جهانی چیست؟ من ۸سال است که مستقیم با آن‌ها کار می‌کنم. تیم ملی ایران یکی از قدرتمندترین تیم‌های دنیا است و به آن احترام می‌گذارند. واقعا شوکه شدند که این تیم از مسابقات حذف شود.

عکس‌العمل فدراسیون فوتبال ایران در خصوص این اتفاق چیست، اظهار داشت: تیم حقوقی که مساله میزبانی بحرین را پیگیری می‌کند، در این پرونده هم ورود کرده است. نامه خیلی خوبی با مستنداتی که داشتیم تهیه شده و سه روز پیش به AFC ارسال کردیم. منتظر پاسخ آن‌ها هستیم. تا جام جهانی ۶ماه زمان داریم.

 


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.