محسن فروزان:برای دو بازی آخر پارس جنوبی جم از تارتار مرخصی گرفتم!

شناسه خبر: 9227
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1397

 

محسن فروزان یکی از مهمترین بازیکنان تیم پارس جنوبی در رقابت های امسال محسوب می شد. او که از نظر فنی سال بسیار موفقی را پشت سر گذاشت از لحاظ دوری از حواشی هم پیشرفت زیادی از خود نشان داد تا در مجموع بتواند سال خوبی را داشته باشد.

* لیگ امسال برای تو چطور بود؟
لیگ فوق‌العاده‌ای پشت‌سر گذاشتم و بازی‌های خوبی برای پارس جنوبی انجام دادم. سال سختی داشتم و خوشحالم که این ماموریت سخت را با سربلندی پشت‌سر گذاشتم. این مساله را از این جهت می‌گویم که بیشتر بازیکنان ما لیگ یکی بودند و تجربه بازی در لیگ برتر را نداشتند و این کار مرا سخت می‌کرد. خوشحالم که به گفته کارشناسان، رسانه‌ها، کادرفنی، مدیریت باشگاه و هواداران خوب‌مان عملکردم خوب بوده است و توقعات را برآورده کرده است. از اینکه در خیلی از بازی‌ها کمک‌حال تیمم بودم تا نبازیم یا مساوی نکنیم، خوشحالم.

* خیلی‌ها فکر می‌کردند فروزان دیگر تمام شده است اما امسال نشان دادی که می‌خواهی دوباره به سطح اول فوتبال ایران برگردی.
من با این سوال شما موافق نیستم چون از این جهت این حرف را قبول ندارم که فصل قبل هم سیزده بازی برای صبا در نیم‌فصل دوم انجام دادم و هفت‌کلین‌شیت داشتم. در حالی که صبایی‌ها در نیم‌فصل اول تنها یک کلین‌شیت داشتند. فصل گذشته در خیلی از بازی‌ها باعث شدم تا صبا نبازد یا مساوی کند! وگرنه آنها زودتر از اینها سقوط می‌کردند.

* با برخی از مربیانت مشکل داشتی اما امسال با تارتار بدون کوچک‌ترین تنشی کارت را دنبال کردی. 
بله همین‌طور است و جا دارد از آقامهدی تشکر کنم که فوتبال مرا دوباره زنده کرد. تارتار بلد است با من به چه شکلی رفتار کند و می‌داند که من چه شخصیتی دارم. آدمی هستم که به همه احترام می‌گذارم و با کسانی که به شخصیت من چنگ بیندازند، برخورد می‌کنم. در این فصل تارتار یکسری اختیارات به من داد که باعث شد بیشتر کارم به چشم بیاید و به تیمم کمک کنم. تارتار به من احترام می‌گذارد و همیشه به من لطف داشته است. برای همین سعی کردم در این فصل برایش جبران کنم.

* یکی از مواردی که درباره محسن فروزان در این فصل بیشتر به چشم آمد، کار با پایش بود.
قبل از اینکه وارد فوتبال حرفه‌ای شوم، در مدرسه و محل‌مان بازیکن بودم نه گلر و این کار با پا را مدیون آن دوران هستم. به بازی با پا علاقه‌مند هستم و خوشحالم که چنین پتانسیلی را که دیگر گلرها ندارند، من دارم.

* البته از سر توپ زدن به مهاجمان حریف هم لذت می‌بری. 
(خنده) راستش را بخواهید سر توپ زدن به مهاجم حریف حس خوبی به من می‌دهد. همیشه از آنها بعد از بازی دلجویی می‌کنم اما این کار نشان از اعتماد به نفس بالای یک گلر دارد که البته باید این شیوه گلری را هم بلد باشید. در این فصل بیش از ۱۰ بار به حریفان سر توپ زدم که برایم لذتبخش بود.

* مثل اینکه دیگر سر تمرینات حاضر نمی‌شوی؛ اتفاقی افتاده است؟!
خیر… با تارتار صحبت کردم و او با توجه به مصدومیتم به من برای این دو بازی استراحت داد. یازده ماه صبح و عصر تمرین کردم و در همه بازی‌ها حضور داشتم و خود آقا مهدی متوجه خستگی من شده بود و لطف کرد و برای این دو بازی به من استراحت داد. امیدوارم پارس جنوبی در این دو بازی پیروز از میدان خارج شود.

* در دیدار مقابل پرسپولیس ۹۰ دقیقه فحش خوردی و بعد هم مصاحبه‌ای نکردی؛ چه شد که کری نخواندی؟
قبل از بازی به احترام تارتار که یک پرسپولیسی است مصاحبه نکردم. آن هم برخلاف سال‌های گذشته. اما حالا که آنها ۹۰ دقیقه علیه من و خانواده‌ام فحاشی کرده‌اند، دیگر جایز نمی‌دانم که از خودم دفاع نکنم. ۴۰ دقیقه هنگام گرم کردن و ۹۰ دقیقه زمان بازی فحش خوردم و نمی‌دانم چرا کمیته انضباطی با این فحاشی‌ها برخورد نمی‌کند شاید هم آقایان گوش‌ها‌ی‌شان را هنگام بازی‌های پرسپولیس به استادیوم نمی‌آورند. من در طول بازی هیچ عکس‌العملی که منجر به تحریک هواداران حریف شود، از خود نشان ندادم. چون می‌دانستم که دیواری کوتاه‌تر از دیوار بازیکنان نیست و توقع داشتم که کمیته انضباطی بداند ناموس ما هم برای ما ارزشمند است. اگر عکس‌العمل نشان نمی‌دهیم به خاطر این است که فکر می‌کنیم کمیته انضباطی به این مسایل رسیدگی می‌کند. کمترین توقع من این بود که با هواداران پرسپولیس برخورد شود، چون در مقابل فحاشی آنها سکوت کردم اما حیف که خبری نشد و این برای من ‌آزاردهنده است. انگار فحاشی برای هواداران پرسپولیس آزاد است چرا که هواداران استقلال را به خاطر یک ترقه چندجلسه محروم می‌کنند.

* گویا کی‌روش به تارتار و اطرافیانش رسما گفته که هرچقدر هم خوب باشی، تو را به تیم‌ملی دعوت نمی‌کنیم. ماجرا چیست؟
نمی دانم چه بگویم. ماجرا اینجاست که بعد از باخت به عراق به دلیل انتشار یک خبر درباره یکی از بازیکنان در یکی از خبرگزاری ها، کی‌روش آن خبرنگار را به اتاقش برد و آنطور که بعدا شنیدیم، شدیدا با او برخورد کرد. همه این ماجرا در اتاق و بین بازیکن، کی‌روش و خبرنگار افتاد. روح من از این ماجرا بی‌خبر بود. فردای آن روز در محوطه هتل آن خبرنگار چند قدمی با من راه رفت و با هم صحبت کردیم. همین راه رفتن و صحبت کردن به گوش کی‌روش رسید و او همان روز در جمع بازیکنان گفت بازیکن ما با خبرنگاری که علیه ما مطلب می‌زند، راه می‌رود. همین شد که دیگر مرا به تیم‌ملی دعوت نکرد. به گفته کارشناسان عملکردم امسال آنقدر خوب بود که به تیم‌ملی دعوت شوم اما کی‌روش چشمانش را به روی من بست.

 

ورزش سه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.