طارمی؛ چند قدم تا آقای گلی لیگ پرتغال/ستاره بوشهری در آستانه آقای گلی

شناسه خبر: 26323
تاریخ انتشار: 19 تیر 1399

ستاره ایرانی تیم ریوآوه در این فصل از رقابت های پرتغال و تا پایان هفته سی ام با ۱۳ گل زده در بین ۴ گلزن برتر مسابقات قرار داشته و این شانس را دارد که به عنوان آقای گلی رقابت ها دست پیدا کند

کمتر کسی فکر می کرد مهدی طارمی در اولین سال حضورش در فوتبال اروپا بتواند عملکرد درخشانی داشته باشد ، اما طارمی عادت دارد که همه را شگفت زده بکند. او حالا در ریوآوه و لیگ دشوار پرتغال در ۳۰ بازی ۱۳ گل زده و این به اندازه یک فصل و نیم حضورش در قطر گلزنی کرده است.

جالب است که او در لیگ ستارگان قطر که سطح مدافعان و تیم ها به مراتب پایین تر از اروپا است در فصل آخر قبل از حضورش در ریوآوه ۷ گل به ثمر رساند ولی حالا در لیگ پرتغال آنقدر عملکرد خوبی داشته است که بنفیکا، پورتو و اسپورتینگ لیسبون غول های فوتبال این کشور خواهان به خدمت گرفتنش هستند.

 

مهدی شگفت انگیز

اگر مهدی طارمی مثل همیشه کارهای شگفت انگیزی انجام بدهد آن وقت می تواند انتظار داشت که او در ۴ هفته مانده به پایان رقابت های لیگ پرتغال بتواند با زدن گل های بیشتر خودش را رد جدول گلزنان لیگ این کشور بالاتر بکشد. در حال حاضر او با ۱۳ گل زده در رده چهارم جدول آقای گل ها قرار دارد. او ۴ بازی برای افزایش گل هایش فرصت دارد . او در اولین بازی ریوآوه از چهار بازی باقیمانده ، با پورتیموننزه  و سپس در هفته سی و دوم باید به مصاف ماریتیمو برود که در هفته های اخیر با درخشش دروازه بان ایرانی اش امیرعابدزاده توانسته نتایج خوبی بگیرد. بی تردید جدال طارمی و عابدزاده برای گلزنی و بسته نگه داشتن دروازه می تواند جذاب ترین تصاویر این بازی را رقم بزند.

دو بازی آخر ریو آوه نیز مقابل سانتاکلارا و بواسیتا است که این دو نیز مانند ماریتیمو و پورنیموننزه در رده های پایین تر از ریوآوه در جدول رده بندی قرار دارند و شاید این موضوع بتواند شانس طارمی را برای رسیدن به سه رقیبش در جدول گلزنان لیگ پرتغال بالاتر ببرد.

 

آنچه حائر اهمیت است اینکه طارمی اگر بتواند در اولین سال حضورش در اروپا به عنوان آقای گلی رقابت های لیگ پرتغال برسد بی تردید اتفاق های بزرگتر و بهتری در پایان فصل در انتظارش خواهد بود. هرچند او تا همین جا نمایشی تحسین برانگیز داشته و تبدیل به ستاره مهم تیمش شده است به طوری که ماریتیمو ویدئوها و متن هایی را در ستایش از این ستاره ایرانی تیمش در روزهای اخیر کم منتشر نکرده است.

 

رقبای آقای گلی

طارمی تا قبل از حضور در لیگ قطر ، در دو فصل پیاپی در فوتبال ایران عنوان آقای گلی را به دست آورد تا نشان دهد که یک مهاجم گلزن تمام عیار است. شاید انتخاب الغرافه انتخاب خیلی خوبی بود و او اگردر تیمی مثل الدحیل یا السد بود می توانست در لیگ ستارگان هم در بین برترین گلزنان باشد. با این وجود او بعد از خلاصی از فوتبال حاشیه خلیج فارس که همه را نسبت به آینده اش نگران کرده بود ، در لیگ پرتغال روزهای درخشانی را رقم زده است.

 

 

او تا اینجا با ۱۳ گل زده در رده چهارم جدول گلزنان قرار دارد؛ نفر اول در جدول آقای گل ها کارلوس وینیسیوس مهاجم برزیلی تیم بنفیکا است که تا الان ۱۷ گل به ثمر رسانده است. نفر دوم پیزی هافبک پرتغالی بنفیکا است که تا به حال ۱۶ گل زده است. سومین نفر لیست پائولینیو مهاجم پرتغالی تیم براگا است که تا این هفته ۱۴ زده و یک گل بیشتر از طارمی به ثمر رسانده است و شاید قابل دسترس ترین رقیب مهاجم ایرانی در جدول گلزنان باشد. هرچند طارمی اگر لباس شگفت انگیزکننده اش را به بپوشد هیچ بعید نیست که بتواند در هفته های آخر رقبایش را در آقای گلی را هم شکست بدهد.

 

 

 

چند نکته جالب درباره آقای گلی طارمی

چند نکته جالب اما درباره حضور طارمی در بین گلزنان برتر لیگ پرتغال وجود دارد. اولین موضوع این است که دو بازیکن برترجدول گلزنان هر دو از تیم بنفیکا هستند که گفته می شود مهدی طارمی فصل بعد لباس این تیم را به تن خواهد کرد. عدم حضور بازیکنی از پورتو که معمولا مهاجمان سرشناسی را در طول تاریخش داشته در جدول گلزنان نیز در نوع خودش جالب است.

اما نکته قابل توجهی که درمورد مهدی طارمی وجود دارد و شانس او را برای رسیدن به آقای گلی افزایش می دهد عملکرد او و رقبایش در هفته های اخیر است.

مهدی طارمی در هفت بازی آخر ریو آوه شش گل به ثمر رسانده است. اما این موضوع درباره وینسیوس که اکنون با هفده گل در صدر جدول است کاملا متفاوت است چرا که او در هفت بازی آخر تنها ۲ گل زده است. پیزی هافبک بنفیکا نیز در هفت بازی آخر تیمش سه گل به ثمررسانده و پائولینیو ۴ گل زده است.

این نشان می دهد که طارمی نسبت به سه رقیبش در جدول گلزنان ، در هفته های اخیر عملکرد بهتری در گلزنی داشته و اگر همین روند ادامه داشته باشد هیچ بعید نیست که او در اولین سال حضورش در فوتبال اروپا به عنوان آقای گلی رقابت ها دست پیدا کند. افتخاری که تا پیش از این تنها علیرضا جهانبخش و بعد از آقای گلی در لیگ هلند در فصل ۲۰۱۷/۲۰۱۸ به دست آورده بود.

 

 

لیست گلزنان برتر لیگ پرتغال تا پایان هفته سی ام:

کارلوس وینیسوس(بنفیکا) – ۱۷ گل و ۴ پاس گل
پیتزی(بنفیکا) – ۱۶ گل  و ۱۲ پاس گل
پائولینیو(براگا) – ۱۴ گل  و ۶ پاس گل
مهدی طارمی (ریو آوه) – ۱۳ گل ، ۲ پاس گل و ۵ پنالتی


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.