رضائیان: پنهان‌کاری در قراردادها برای فرار از پاسخگویی است/ ورزشکاران هم باید مالیات بدهند

شناسه خبر: 26354
تاریخ انتشار: 21 تیر 1399

مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم گفت: مهم‌ترین دلیل پنهانکاری و عدم شفافیت در قراردادها برای فرار از پاسخگویی است.

بهرام رضائیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شفافیت قراردادها در فوتبال اظهار داشت: قرارداد بین باشگاه با مربی و بازیکن منعقد می‌شود و برخی تمایل دارند مفاد آن پنهان بماند اما هرچقدر شفاف‌تر و واضح‌تر باشد، به سود طرفین خواهد بود و بررسی آن هم راحت‌تر است. از سویی، در عصر اینترنت و فضای مجازی، همگی به قراردادها دسترسی پیدا می‌کنند و نمی‌توان مفاد را مخفی نگه داشت.

مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم در مورد اینکه در زمان مدیریتش قرارداد غیرشفافی داشته یا نه، عنوان کرد: تمامی قراردادهای ورزشکاران باشگاه واضح و شفاف است. هر فردی بخواهد، می‌تواند به آن دسترسی پیدا کند. پنهان‌کاری در باشگاه ما جایی نداشت و همه چیز آشکار بود. شفافیت قراردادها در باشگاه پارس جنوبی اصل است و مفاد قراردادها، مبالغ و حتی آپشن‌ها، مشخص است.

رضائیان در مورد اینکه ظاهرا برای فرار مالیاتی و احتمالا سودهای غیرمتعارف برخی به دنبال پنهانکاری در قراردادها هستند، عنوان کرد: پرداخت نکردن مالیات تخلف است؛ حتی مواردی بوده‌ که بازیکن اعلام کرده به حساب من پولی واریز نکنید زیرا با سازمان مالیاتی مشکل دارم. در حالیکه ورزشکاران باید مانند کارمندان مالیات خود را بپردازند و ندادن مالیات خلاف قانون است.  مهم‌ترین دلیل پنهانکاری و عدم شفافیت در قراردادها برای فرار از پاسخگویی است.

وی در مورد غیرشفاف بودن قرارداد ویملوتس با تیم ملی ایران اظهارداشت: در حال حاضر که قرارداد ویلموتس آشکار شده و همه از آپشن‌ها و مفادش باخبر هستند. بهتر بود از روز اول، قرارداد سرمربی تیم ملی شفاف بیان می شد. در آن صورت، مسایل بهتر و زیبا‌تر انجام می‌شد. الان مساله این است که دستمزد دلاری سرمربی تیم ملی در زمان عقد قرارداد با زمان حال خیلی متفاوت است که آن هم به دلیل تفاوت قیمت ارز است.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.