شرط شورا برای ادامه تیمداری شاهین/خورشیدیان:وزارت کشور گفت تا آخر مرداد شاهین را واگذار کنید/ندا عبدالله زاده:شاهین ۸ میلیارد بدهی دارد/عبدالخالق برزگرزاده:هواداران را بازی ندهیم

شناسه خبر: 27380
تاریخ انتشار: 12 شهریور 1399

رییس شورای شهر بوشهر با اشاره به سقوط شاهین از لیگ برتر می گوید: تیمداری شهرداری در لیگ آزادگان، منوط به مجوز وزارت کشور است که در این خصوص نامه ای به استاندار نوشته شده و منتظر پیگیری و اعلام نظر استاندار هستیم.

در نشست علنی شورای شهر بوشهر، ابوذر دهدار با اشاره به جلسه هفته قبل کمیسیون بودجه درباره تیم شاهین و اینکه تصمیم گرفته شد نامه ای به استاندار نوشته شده تا نظر وزارت کشور برای تیمداری شاهین در لیگ یک مشخص شود، افزود: اگر وزارت کشور با تیمداری شهرداری موافقت نکرد، تمایل داریم امتیاز تیم را بصورت ترک تشریفات به فرد یا موسسه صلاحیت دار که در یک کمیسیون شاخص های آن مشخص می گردد واگذار کنیم، چرا که مزایده، واژه جالبی در مقابل نام و اعتبار شاهین نیست.

وی با بیان اینکه سال مالی سختی پیش رو داریم و با این وجود شهرداری به اغلب تعهداتش درباره تیم شاهین عمل کرده، گفت: تلاش داریم در خصوص تعیین تکلیف امتیاز این تیم تسریع شود.

همین امروز تکلیف شاهین را روشن کنیم

پویا دولابی عضو شورای شهر بوشهر خواستار آن شد که در همین جلسه درباره اینکه شورا تمایل به ادامه تیمداری شاهین در لیگ آزادگان دارد یا خیر تصمیم گیری شده و این موضوع بسته شود.

وی گفت: با این وضعیت اتفاقات سال قبل تکرار می شود و هرچه جلوتر برویم چون فرصت تنگ می شود، ناچار به تیمداری هستیم، درحالی که در لیگ برتر کسی به کمک شهرداری نیامد، در لیگ یک که دیگر نباید چنین انتظاری داشت.

دولابی با بیان اینکه وزارت کشور مخالف تیمداری شهرداری است ادامه داد: درخواست ما برای تیمداری یک اتفاق غیرطبیعی است و منتظر رایزنی مقامات استانی با وزارت کشور هستیم، بنابراین اگر هرکدام از اعضای شورا تمایل به تیمداری شاهین دارد، طرحی ارائه دهد وگرنه شورا باید در مسیر طبیعی که اکنون مجوزی برای تیمداری نداریم، تصمیم خود را سریع تر اعلام و تیم را واگذار کند.

وزارت کشور گفت تا آخر مرداد شاهین را واگذار کنید

در همین حال، خورشیدیان سرپرست شهرداری اظهار کرد: در وزارت کشور به من اعلام کردند که امتیاز تیم شاهین باید تا آخر مرداد واگذار شود، چون مجوز صادره برای شهرداری بوشهر در این خصوص یکساله بوده و تمدید نمی شود.

تصمیم گیری درباره شاهین را به آینده موکول نکنیم

کیوان هاشم زاده دیگر عضو شورا هم با بیان اینکه نباید با کلمات بازی کنیم و راهی جز مزایده امتیاز شاهین وجود ندارد، اظهار داشت: موکول کردن تصمیم گیری درباره شاهین به آینده، قیمت امتیاز فعلی تیم را پایین تر می آورد و ما هم بیشتر وارد چالش خواهیم شد.

شاهین حدود ۸ میلیاردتومان بدهی دارد

ندا عبدالله زاده دیگر عضو شورا هم با بیان اینکه مسابقات لیگ یک کمتر از یک ماه و نیم دیگر شروع می شود و برخلاف سال گذشته هم عزم و اراده استانی برای گرفتن مجوز تیمداری شاهین وجود ندارد، ادامه داد: باید قبل از هرگونه تصمیم برای تیمداری، وضعیت بدهی باشگاه را بدانیم تا تصمیم درستی اتخاذ شود، اما جالب است مسئولان باشگاه می گویند اسناد مالی سیستمی نیست و چون بصورت دستی می باشد، آمار کاملی در خصوص بدهی ها ندارند، تنها می گویند از لیگ برتر ۲.۵ میلیارد تومان بدهی مانده که جدا از دیون قبل است. البته بررسی ما نشان می دهد این باشگاه ۸ میلیارد تومان بدهی دارد.

همین امروز تصمیم گیری شود

مهرزاد آسایش عضو شورا نیز با بیان اینکه زمان چندانی به شروع لیگ یک نمانده، خواستار آن شد که ابتدا نظر اعضای شورا درباره تیمداری کسب شود و منتظر تصمیم وزارت کشور نمانیم.

با واگذاری امتیاز شاهین می توان بدهی های آن را داد

طاهره شمشیری عضو شورا نیز با بیان اینکه در شرایط فعلی واگذاری امتیاز شاهین می تواند بدهی آن را تسویه کند، گفت: تاخیر در تصمیم گیری می تواند همین امتیاز را هم کم ارزش تر کند.

اگر ته دلمان با تیمداری موافق نیست، هواداران شاهین را بازی ندهیم

عبدالخالق برزگرزاده عضو شورا نیز با بیان اینکه باید با مردم شفاف باشیم و اگر ته دلمان به تیمداری راضی نیست، کار را به آینده نکشانیم و همین امروز تصمیم گیری شود، اظهار داشت: به دهدار رییس شورا حق می دهم که اکنون امکان تصمیم گیری نیست و منتظر اعلام نظر وزارت کشور می باشد، اما دوستان ما در شورا شهامت داشته باشند و اگر قرار به تیمداری نیست، خودشان شفاف اعلام نظر کرده و توپ را به زمین رییس شورا نیندازند.

در پایان این بخش از جلسه، دولابی رییس کمیسیون عمران شورای شهر بر گرفتن رای از اعضا درباره تیمداری شهرداری یا انصراف از آن اصرار کرد که از سوی هیات رییسه پذیرفته نشد. نهایتا وی نیز گفت: نمی دانم چرا رای دادن در این خصوص برای برخی همکاران ما سخت است.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.