زمین و آسمان پرتغال به نام مهدی طارمی! تعداد گلهای ستاره بوشهری در لیگ پرتغال به عدد شش رسید!

شناسه خبر: 29613
تاریخ انتشار: 20 دی 1399

ستاره بوشهری پورتو این روزها در حال درخشش برای تیم بزرگ پرتغالی است.

در چارچوب بازی‌های هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال، تیم پورتو که برای ششمین بازی پیاپی مهدی طارمی را در خط حمله تیمش داشت، در استادیوم مونیسیپال مقابل فامالیکائو رده پانزدهمی قرار گرفت.

پورتو بازی را هجومی آغاز کرد و پس از ایجاد چند موقعیت، در دقیقه ۱۳ روی جای‌گیری عالی ستاره ایرانی‌اش و گل فنی او توانست دروازه فامالیکائو را باز کند.

نفوذ سریع خسوس کرونا از جناح راست زمین یک ضد حمله جدی برای پورتو به وجود آورد که ارسال زمینی او به محوطه جریمه فامالیکائو را مهدی طارمی بدون مکث و با شوت بغل پای فنی وارد دروازه کرد و گل اول تیمش را به زیبایی به ثمر رساند.

فامالیکائو در دقیقه ۲۰ از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشید، اما باز هم درخشش و نبوغ مهاجم ایرانی پورتو کاری کرد تا این تیم نتیجه را جبران کند و در این مسابقه خارج از خانه با یک گل پیش بیفتد.

مهدی طارمی که تا پیش از این مسابقه سه بار برای پورتو پنالتی گرفته و آنها را تقدیم به سرجیو اولیویرا هم‌تیمی‌اش کرده بود، مقابل فامالیکائو نیز با فرصت‌طلبی در محوطه جریمه و زدن توپ از مقابل دروازه‌بان حریف، برخوردی با این گلر داشت که داور مسابقه پس از بازبینی ویدئویی صحنه نقطه پنالتی را نشان داد.

ستاره ایرانی پورتو که پس از دبل مقابل ویتوریا گیمارش در دیدار اخیرشان هم به دنبال گلزنی بود و علاوه بر دو بار به لرزه درآوردن تیرک دروازه موریرنسی، یک پاس گل هم داد که با VAR مردود اعلام شد، در مسابقه با فامالیکائو انگیزه زیادی داشت تا بتواند تاثیرگذارتر ظاهر شود و پس از گلزنی، یک پنالتی هم گرفت.

مهدی طارمی که سال گذشته با پیراهن ریو آوه ۱۰ پنالتی گرفته بود، در چهارمین پنالتی برای پورتو مثل دفعات قبل پشت توپ قرار نگرفت تا سرجیو اولیویرا در دقیقه ۳۲ گل دوم این تیم را برابر فامالیکائو بزند.

پورتو که توپ و میدان را در اختیار داشت، در دقیقه ۵۸ صاحب یک ضربه کرنر شد که ارسال اولیویرا و دفع ناقص دروازه‌بان فامالیکائو به پشت محوطه جریمه، با ارسال کوتاه اوتاویو به مقابل محوطه ۶ قدم آمد تا توپ با عبور از روی سر موسی مارگا، با پرش بلند و ضربه سر مهدی طارمی تبدیل به گل شود.

مهدی طارمی پس از به ثمر رساندن دو گل و گرفتن یک پنالتی که شب فوق‌العاده‌ای برای او مقابل فامالیکائو رقم زد، در دقیقه ۷۴ جای خود را به په‌په، ستاره سابق رئال مادرید و کنونی پورتو داد تا تیمش در فاز دفاعی قوی‌تر شود و بتواند نتیجه را حفظ کند.

در نهایت پورتو با درخشش مهدی طارمی موفق شد به برتری ۳ بر یک مقابل فامالیکائو دست یابد تا در امتیاز ۳۱ با بنفیکا برابر شده ولی بخاطر تفاضل گل بهتر به رده دوم جدول لیگ برتر پرتغال برگردد و فاصله ۴ امتیازی خود با اسپورتینگ لیسبون صدرنشین را حفظ کند.

مهدی طارمی که پیش از این در پنج مسابقه حضور ثابت داشت و در هفت دیدار به‌عنوان یار جانشین به میدان رفته بود، در سیزدهمین بازی فصل برای پورتو موفق شد تعداد گل های خود را به عدد  ۶ برساند و در رده سوم جدول برترین گلزنان لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد.

البته طارمی اگر ۴ پنالتی که در این فصل گرفته بود را خودش می‌زد و به سرجیو اولیویرا نمی‌داد، این بازیکن ۷ گله نبود و از سوی دیگر ستاره ایرانی پورتو نیز با ۱۰ گل در رده دوم جدول برترین گلزنان می‌ایستاد.
روند فوق‌العاده مهدی طارمی در پرتغال خوشحالی تماشاگران پورتو را به همراه داشته و کاری کرده تا آنها به موسی مارگا انتقاد کنند؛ همچنین از سوی دیگر پنالتی گرفتن‌های مهاجم ایرانی پورتو در پرتغال همه هواداران فوتبال در این کشور را شگفت‌زده کرده و آنها طارمی را متخصص این کار دانستند.

 

 

 


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.