تارومار فارنسه به دست مهدی طارمی / ستاره بوشهری در ۱۴ دقیقه نسخه‌پیچی کرد!

شناسه خبر: 32454
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1400

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پورتو بار دیگر در قامت یک ستاره در ترکیب تیم باشگاهی‌اش درخشید و نقش اصلی را در پیروزی پورتو ایفا کرد.

در هفته سی و دوم لیگ برتر پرتغال و در شرایطی که شاگردان کونسیسائو از قهرمانی در لیگ پرتغال ناامید شده‌اند و تنها معجزه می‌تواند آن‌ها را به جام قهرمانی برساند، این تیم به مصاف تیم پایین‌جدولی فارنسه رفت که برای بقا در لیگ امشب به میدان آمده بود. اما ستاره ایرانی پورتو خیلی زود نسخه حریف را پیچید و تیمش را برنده میدان کرد.

 

طارمی برای ششمین‌بار در این فصل موفق به کسب پنالتی شد؛ او در دقیقه ۶ مدافعان فارنسه را وادار به خطا کرد و خود نیز پشت ضربه پنالتی ایستاد تا چهاردهمین گل خود در لیگ امسال پرتغال را در پیراهن پورتو به ثمر برساند. اما این تازه شروع ماجراجویی ستاره ایرانی در مقابل تیم فارنسه بود.

 

چرا که او ۸ دقیقه بعد از گلزنی خود، تونی مارتینز دیگر مهاجم پورتو که این روزها زوج مهدی طارمی در خط حمله این تیم پرتغالی است را در موقعیت گل قرار داد و به مانند مصاف با فامالیسائو طارمی ساخت تا مارتینز گلزنی کند و اختلاف پورتو و فارنسه در این مسابقه عدد ۲ رسید؛ اما این پایان کار شاگردان کونسیسائو نبود و بعد از گل دقیقه ۱۴ مارتینز، بار دیگر طارمی در نقش پاسور حاضر شد تا دیاز تیر خلاص را به پیکره حریف بزند.

طارمی با ساخت ۹مین گل خود در این فصل از مسابقات لیگ برتر فوتبال پرتغال، لوئیس دیاز را در موقعیت گلزنی قرار داد و نتیجه بازی دقیقه ۲۰ سه بر صفر به سود شاگردان کونسیسائو شد؛ در ادامه بازی در نیمه اول، آئوچریا مهاجم فارنسه از زمین بازی با کارت قرمز مستقیم اخراج شد تا کار حریف برای بازگشت به بازی سخت‌تر شود و نیمه اول نیز با برتری سه گله یاران طارمی به پایان رسید. البته در لحظات پایانی نیمه اول حریف به گل رسید اما VAR آن را آفساید تشخیص داد.

 

با شروع نیمه دوم، بازهم توپ و میدان در اختیار پورتویی‌ها بود و روی پاس تماشایی اوتایو توپ به مهدی طارمی رسید و او در دقیقه ۵۹ توانست دومین گل خود در این مسابقه و چهارمین گل پورتو را وارد دروازه حریف کند؛ این گل پایان درخشش طارمی در جدال امشب بود و کونسیسائو در دقیقه ۶۳ سه تعویض همزمان را انجام داد که یکی از آن‌ها خروج ستاره ایرانی از ترکیب پورتو و به میدان آمدن اونیلسون بود.

بعد از تعویض مهدی طارمی همچنان شاگردان کونسیسائو در تلاش برای رسیدن به گل‌های بیشتر بودند که ژائو ماریو موفق شد بر تعداد گل‌های پورتو بیفزاید و این مسابقه با نتیجه ۵ بر یک در شبی که مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو دو گل برای تیمش زد و دو بار هم گل ساخت، به سود پورتو به پایان رسید.

از نکات جالب‌توجه این مسابقه می‌توان به آمار بالای شوت‌های پورتو اشاره کرد و هم‌چنین مالکیت توپ این تیم که بیش از ۷۰ درصد بود و آن‌ها توانستند در جدالی یک‌طرفه نوع فوتبال خود را به حریف دیکته کنند و اجازه موقعیت‌سازی برای گلزنی فارنسه را ندادند.

با این پیروزی پورتو به ۷۴مین امتیاز فصل رسید و جایگاه خود را در رتبه دوم جدول تثبیت کرد؛ آن‌ها با یک بازی بیشتر نسبت به اسپورتینگ صدرنشین در فاصله ۵ امتیازی تا صدر جدول هستند، در شرایطی که تنها دو مسابقه از رقابت‌های این فصل لیگ پرتغال باقی مانده و عملا شانسی برای قهرمانی یاران مهدی طارمی نیست و آن‌ها در تکاپو برای تثبیت سهمیه اروپایی خود هستند.

مهدی طارمی هم با درخشش فوق‌العاده خود امشب توانست تعداد گل‌های خود در این فصل از لیگ پرتغال را به عدد ۱۵ برساند و از سوی دیگر او با دو گلی که امشب برای مارتینز و دیاز ساخت، تعداد پاس‌گل های خود را به عدد ۹ رساند.

 

خلق دو موقعیت گل و هم چنین به ثمر رساندن دو گل بدین معنی بود که مهدی طارمی بیشترین نقش را در پیروزی ۵-۱تیمش در هفته ی سی و دوم لیگ برتر پرتغال داشت. اگر چه پورتو شانسی برای قهرمانی در این فصل از بازی ها ندارد اما مهدی طارمی در جدول گل زنان شمار گل های خودرا به عدد ۱۵ رساند و در جدول بهترین پاسورهای لیگ برتر پرتغال هم با رسیدن به عدد ۹ در صدر قرار گرفت و این موقعیت فردی کوچکی برای مهاجم تیم ملی فوتبال ایران نیست. حالا اینروزهای خوب می تواند با درخشش در بحرین و صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ بهمراه تیم ملی فوتبال ایران تکمیل شود.

 

مهاجم ایرانی پورتو به بهانه ی نمایشی که در بازی با فارنسه داشت به عنوان بهترین بازیکن زمین برگزیده شد اما نکته ی جالب در مصاحبه ی مهدی طارمی بود. او در مصاحبه وید ئویی بعد از بازی از تیم حریف به خاطر ارایه بازی رو به جلو تشکر کرد، در حالی که تیم حریف می توانست در برابر پورتو ارایه گر بازی دفاعی باشد و کار را برای پورتو برای به ثمر رساندن گل سخت کند.

 

مهدی طارمی در خصوص بازی گفت: بازی خوبی را از خودم به نمایش گذاشتم، درست مانند تیم. ما عالی بازی کردیم. به فارِنسِه (تیمی که برای بقا در این لیگ می‌جنگد) تبریک می‌گویم چون آنها فوتبال بازی کردند و ۱۰ بازیکن را در دفاع نگذاشتند.

جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال:
۱. هریس سفروویچ / ۱۸ گل (۰ گل از روی نقطه پنالتی)
۲. پدرو گونسالوس / ۱۸ گل (۱ گل از روی نقطه پنالتی)
۳. مهدی طارمی / ۱۵ گل (۳ گل از روی نقطه پنالتی)
۴. ماریو گونزالس / ۱۴ گل (۰ گل از روی نقطه پنالتی)
۵. سرجیو اولیویرا / ۱۲ گل (۷ گل از روی نقطه پنالتی)

طارمی: از تیم حریف تشکر می کنم!

مهدی طارمی که این فصل در ۴۶ بازی از رقابت‌های مختلف، آمار ۲۲ گل‌زده و ۱۶ پاس‌گل با پیراهن پورتو را از خود برجای گذاشته، صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: ما همگی برای تیم بازی می‌کنیم و فرقی نمی‌کند که در کنار چه کسی بازی کنم. ما برای شخصیت‌مان بازی می‌کنیم و می‌خواهیم در دو بازی پایانی‌مان هم به پیروزی برسیم.

 

با پیروزی اسپورتینگ در هفته ی سی و دوم قهرمانی این تیم در این فصل از بازی ها محرز خواهد شد و پورتو دیگر شانسی برای قهرمانی نخواهد داشت اما اشاره مهدی طارمی به اینکه تیمش باید در دو هفته باقی مانده هم باید برای پیروزی بازی کند نگاه جالب و حرفه ای از سوی این بازیکن ایرانی است.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.