پورتو با طارمی فینالیست حذفی شد

شناسه خبر: 36947
تاریخ انتشار: 02 اردیبهشت 1401

مهاجم ایرانی پورتو در شب پیروزی تیمش مقابل اسپورتینگ لیسبون حضور ۸۸ دقیقه‌ای در زمین داشت.

در چارچوب دیدارهای دور برگشت مرحله نیمه نهایی جام حذفی پرتغال، تیم فوتبال پورتو که مثل همیشه مهدی طارمی را به‌عنوان مهاجم نوک همراه با اوانیلسون در خط حمله داشت، از ساعت ۲۳:۴۵ پنج‌شنبه شب در استادیوم دو دراگائو به مصاف اسپورتینگ لیسبون رفت.

طارمی که پس از هجمه‌های اخیر هواداران اسپورتینگ انگیزه زیادی برای درخشش مقابل این تیم داشت، در تقابل با مدافعان حریف به طور جدی مهار شده بود و به غیر از یک پاس خطرناک در عمق برای اوانیلسون، نتوانست کار خاصی در نیمه اول انجام بدهد و بدون گل زده کارش را به پایان رساند.

پورتو که در مسابقه رفت به پیروزی ۲ بر یک در زمین اسپورتینگ لیسبون رسیده بود و امشب از حمایت تماشاگرانش بهره می‌برد، در دقیقه ۸۳ روی پاس بلند تماشایی په‌په و شوت محکم تونی مارتینز به گل اول دست یافت و از حریف خود پیش افتاد.

مهدی طارمی پس از ۲۵ لمس توپ، ۶ پاس دقیق، یک پاس کلیدی برای اوانیلسون، چهار پیروزی در نبردهای زمینی، یک برد در جدال هوایی، یکبار گرفتن خطا و سه دریبل موفق، در دقیقه ۸۸ دیدار مقابل اسپورتینگ لیسبون از ترکیب تیمش خارج شد و جای خود را به وِندرسون گالنو داد.

ستاره ایرانی پورتو در لحظه تعویض از سوی تماشاگران تیمش که در ورزشگاه دو دراگائو حاضر بودند، به شدت تشویق شد

پورتو در لحظات باقی مانده توانست بازی را تحت کنترل گرفته، منجر به اخراج یک بازیکن اسپورتینگ لیسبون شود و در نهایت به برتری یک بر صفر دست پیدا کند.

یاران طارمی با احتساب برد در بازی برگشت، در مجموع موفق  شدند به پیروزی ۳ بر یک در دو دیدار مقابل اسپورتینگ لیسبون دست پیدا کنند و حریف توندلا در بازی فینال جام حذفی پرتغال شوند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.