اسکناس‌ها را برای طارمی هزینه کنید/ منچستر به دنبال ستاره بوشهری

شناسه خبر: 37573
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1401

 

وب سایت انگلیسی به منچستر یونایتد پیشنهاد داده برای تقویت تیمش هشت بازیکن را به خدمت بگیرد که نام مهدی طارمی نیز در فهرست دیده می شود.

به گزارش “ورزش سه”، درخشش مهدی طارمی با لباس پورتو طی فصل گذشته باعث گمانه‌زنی‌های متعددی درخصوص او شده است. رویای این بازیکن بوشهری حضور در لیگ برتر انگلیس است و پیش از این او باشگاه مطرحی چون تاتنهام را خواهان خود می دید اما در نهایت این انتقال شکل نگرفت. حالا او از طریق رسانه ها به غول بزرگ بریتانیا یعنی منچستریونایتد پیشنهاد شده است.

وب سایت breaking the lines در مطلبی به گزینه هایی که می توانند در تابستان ۲۰۲۲ منچستریونایتد را تقویت کنند، اشاره کرده که در میان ۸ گزینه اصلی معرفی شده، نام مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو نیز دیده می شود.

در گزارش این وب سایت آمده است: در دنیای فوتبالی که صحبت از پول است، منچستریونایتد هرگز باشگاهی نبوده که از خریدهای بزرگ دوری کند، حتی اگر آن خرید به نتیجه نرسد. از زمانی که سر الکس فرگوسن از تیم بازنشسته شد، باشگاه بیش از ۸۷۱ میلیون پوند صرف خرید ۲۰ بازیکن کرده است که شامل خریدهای کم ارزشی مانند دنیل جیمز در فصل ۲۰۱۹/۲۰ یا باستین شواین اشنایگر در فصل ۲۰۱۵/۱۶ نمی شود.

مسئله اصلی تنها هزینه سنگین برای این قراردادها نیست بلکه توانایی بازیکنان نیز یک مشکل بوده است. زمانی که باشگاه رادامل فالکائو را به مبلغ ۶ میلیون پوند از موناکو برای یک فصل قرضی به خدمت گرفت، آنها فکر کردند که با این بازیکن شماره ۹ به گل های زیادی خواهند رسید. پس از بهبودی از مصدومیت دردناک زانو قبل از امضای قرارداد، کنار آمدن با لیگ برتر دشوار بود و او دوران قرضی خود را با چهار گل در ۲۹ بازی برای این باشگاه به پایان رساند.

با وجود این، یونایتد به رویکرد نقل و انتقالات خود در تابستان و پنجره ژانویه ادامه داد و پس از جدایی سر الکس فرگوسن، آنها حتی یک بازیکن موفق را نیز به خدمت نگرفتند. این مسئله سوال هایی را از هیئت مدیره برای نفوذ مدیریتی و درک کلی از آوردن بازیکنان برتر فوتبال به اولدترافورد را مطرح می کند.

اکنون ژوئن ۲۰۲۲ است، اریک تن هاخ به منچستر آمده و جان تازه ای را در پایگاه هوادارانی که تیمی در حال مبارزه را تماشا کرده‌اند، آورده است. منچستریونایتد در این فصل با تفاضل گل صفر در رده ششم قرار گرفت و فصل آینده، لیگ اروپا در انتظار آنهاست.

در اینجا به اولویت های اصلی منچستر یونایتد در پنجره نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۲ می پردازیم:

مهدی طارمی:

این بازیکن ایرانی که فوتبال اروپایی خود را دیر شروع کرده بود، در سال ۲۰۲۰ با قیمت ناچیز ۴.۵ میلیونی به پورتو پیوست. با حضور مستمر و نگاه به گل، استعداد فنی فوتبال او باعث شده است که وی در ۴۸ بازی برای باشگاهش ۲۶ گل و ۱۷ پاس گل به ثبت برساند و در پست های مختلف برای پورتو به میدان برود.

اگر رونالدو برای یک فصل دیگر به عنوان گزینه اصلی مهاجم باقی بماند، طارمی می تواند به عنوان مهاجم دوم به میدان برود جایی که او فصل قبل و در این پست طی ۲۹ بازی توانست ۱۴ گل برای پورتو به ثمر برساند و ۱۴ مرتبه نیز پاس گل داد و خودش را ثابت کرد.

توانایی او برای نفوذ در عمق و ایجاد موقعیت با پاس‌هایش می تواند فضایی را برای طرف مقابلش ایجاد کند تا بین مدافعان قرار بگیرد و همچنین گزینه دوم را در جلو ارائه دهد. این بازیکن ۲۹ ساله تا سال ۲۰۲۴ با پورتو قرارداد دارد و می تواند گزینه بسیار خوبی برای یونایتد در پنجره نقل و انتقالات باشد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.