چقدر بدشانس بودی مهدی طارمی!(عکس)

شناسه خبر: 38634
تاریخ انتشار: 04 اسفند 1401

ستاره ایرانی پورتو گلزنی مقابل یک تیم بزرگ اروپا را به بازی برگشت کشاند.

پنج بازی و پنج گل در مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان؛ آماری شگفت‌انگیز از مهدی طارمی که نشان می‌دهد او بهترین سال فوتبالی خود را در این رقابت‌های اروپایی پشت سر می‌گذارد، اما او چهارشنبه شب در جدال با اینتر میلان که نخستین بازی حذفی پورتو بود، نتوانست به این روند استثنایی ادامه دهد و با سد آندره اونانا مواجه شد.

مهدی طارمی پیش از اینکه در مرحله گروهی این فصل مقابل بایر لورکوزن(۲ بار)، کلوب بروژ بلژیک(۲ بار) و اتلتیکو مادرید گلزنی کند، طی دو فصل اخیر نیز همراه با پورتو دروازه تیم‌های بزرگ فوتبال اروپا مثل چلسی، یوونتوس و لیورپول را باز کرده و به آمار هشت گل در لیگ قهرمانان رسیده بود، اما این تعداد در دیدار با اینتر افزایشی نداشت.

تیم فوتبال پورتو در حالی که مثل همیشه طارمی را در خط حمله داشت، از ساعت ۲۳:۳۰ چهارشنبه شب در ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا به مصاف اینتر میلان رفت و دیدار رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را برگزار کرد که علی‌رغم تلاش زیاد برای گلزنی و بهره‌گیری از تمام فرصت‌هایی که نصیبش شد، ضربات آخر او به مقصد نرسید.

طارمی که علاوه بر هشت گل در لیگ قهرمانان یک گل هم در لیگ اروپا مقابل لاتزیو به ثمر رسانده، امیدوار بود دوباره در جدال با یک تیم ایتالیایی درخشان ظاهر شود و گلزنی کند یا پاس گل بدهد که در انجام این کار برابر شاگردان اینزاگی ناکام بود.

طارمی که در نیمه اول خیلی صاحب موقعیت نشده بود، در دقیقه ۳۱ جدی‌ترین فرصت را برای خود به وجود آورد و قصد داشت روی یک توپ سرگردان در محوطه جریمه اینتر گلزنی کند، اما تکل به موقع لوتارو مارتینز ستاره آرژانتینی حریف کاری کرد تا توپ به بیرون برود و حتی ضربه کرنر هم برای پورتو گرفته نشود.

ستاره ایرانی پورتو پس از اینکه مارتینز مانع از گلزنی او مقابل اینتر شد، در دقیقه ۳۷ یک فرصت استثنایی به وجود آورد که مارکو گروویچ از فرصت به دست آمده استفاده نکرد تا بهترین موقعیت تیم پرتغالی از دست برود.

طارمی که در کنار گلزنی برابر تیم‌های ایتالیایی یوونتوس و لاتزیو، برابر آ. ث. میلان هم دو پاس گل داده بود، در جدال با اینتر نیز یک موقعیت استثنایی در دقیقه ۳۷ با پاس پشت پای چشم‌نواز در محوطه جریمه به وجود آورد که گروویچ از آن بهره نبرد و شوت پرقدرت او را اونانا دفع کرد و در ریباند هم ضربه سر دیگر مهاجم پورتو به بیرون رفت.

مهدی طارمی در دقیقه ۵۵ بهترین فرصت برای زدن گل مقابل اینتر را به دست آورد و می‌توانست ششمین گل فصل خود در لیگ قهرمانان اروپا را در ششمین بازی به ثمر رساند، اما بی‌دقتی او در زدن ضربه آخر کاری کرد تا اونانا با یک واکنش زیبا ضربه این ملی‌پوش ایرانی را دفع کند و بازی بدون گل در جریان بماند.

 

پورتو در این لحظه یک حمله جدی با پاس در عمق گروویچ به دست آورد که شوت زایدو سانوسی را میلان اشکرینیار با یک تکل استثنایی دفع کرد و اجازه نداد توپ تبدیل به گل شود و در ریباند هم ضربه این مدافع چپ پیشتاخته را اونانا زد تا فرصت گلزنی در مقابل دروازه نصیب مهدی طارمی شود، اما ضربه او ثمری نداشت.

مهدی طارمی در این لحظه شانس عالی گلزنی روی ریباند ضربه زایدو به دست آورد، اما ضربه بغل پای او در محوطه جریمه را آندره اونانا با یک واکنش عالی دفع کرد تا دروازه اینتر میلان در خانه‌اش بسته بماند.

طارمی که انگیزه زیادی برای زدن دهمین گل اروپایی خود داشت، در دقیقه ۷۳ نیز دوباره فرصت گلزنی به دست آورد و در محوطه جریمه اینتر صاحب موقعیت شد که شوت فنی بغل پای او با بدشانسی محض و کمترین اختلاف از کنار تیرک عمودی به اوت رفت.

او پس از ایجاد یک موقعیت عالی و سه موقعیت جدی در دیدار حذفی لیگ قهرمانان مقابل اینتر، در دقیقه ۸۳ با افسوس و حسرت از فرصت‌های از دست رفته تعویض شد و جای خود را به وندل داد و لحظاتی بعد هم تیمش گل اول را با ضربه زیبای روملو لوکاکو دریافت کرد تا بازی را با شکست یک بر صفر پشت سر بگذارد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.